Tipy do záhrady

Ako si vyrobiť domáce Yarrow Beer

Ako si vyrobiť domáce Yarrow Beer
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Rebríček obyčajný (Achillea milefolium L.), nazývaný aj prosák alebo porastená tráva, sa vyskytuje na mnohých biotopoch, najmä na lúkach alebo nie príliš suchých svahoch a má mnohostranné využitie ako pre zdravie, kulinárstvo, tak aj využitie v sade alebo záhrada. Jedno z týchto kulinárskych použití je do značnej miery neznáme, no napriek tomu je to vynikajúci spôsob, ako pripraviť dobrý domáci nápoj.

Trvalá bylina, do 60 cm vysoká Stonka je vzpriamená, chlpatá a rebrovaná. Horné listy môžu byť až 15 cm dlhé, 2 až 3-krát perovité, so všeobecným kopijovitým obrysom, horná časť môže dosiahnuť 25 cm a má krásna kvetinová stopka.

Kvetenstvo kvetu môže dosiahnuť 6 mm, zoskupené v súkvetí corymb. Na lekárske aj kulinárske použitie alebo v záhrade musíme čakať na kvitnutie, čo bude od júna do septembra (leto). Kde budeme zbierať kvety a listy, aby sme ich neskôr použili v našich liekoch.

kvety rebríka pivného

Mladé listy a kvety sú možno jesť surové bez toho, aby ste ich museli nechať usušiť, ideálne sú aj na jedenie zamiešané do šalátov , a s listami a kvetmi si môžete pripraviť chutné polievky na jeseň alebo si ich vziať ako nálev. Môžete si pripraviť aj sprievodné omáčky, ale na to musíme predtým uvariť listy rebríka. rebríček je bohatý na mastné kyseliny, esenciálne oleje, flavonoidy a minerály, okrem iného vápnik (Ca) a chróm (Cr).

V Severských krajinách ako vo Švédsku alebo Nórsku sa používajú ako náhrada chmeľu v výroba pív alebo aj na výrobu likérov, vermútu či koňaku. Vďaka týmto krajinám sme vám mohli priniesť klasický recept na yarrow pivo, ktoré tam pripravujú.

RECEPT NA DOMÁCE PIVO MILERNAMA

Pre tento recept, ktorý vám ukážeme, si pripravíme aspoň 5 litrovpiva s niekoľkými veľmi jednoduchými ingrediencie, ktoré si raz zaobstarajte, majú medzi sebou rebríček zázvor, s ktorým sme vás naučili pripraviť aj domáce zázvorové pivo.

yarrow pivo

Hoci sa zvyčajne nazýva „pivo“, v skutočnosti je to medovina zo živého plotu ochutená rastlinami rebríka. Ide o tradičný recept zo stredoveku, kde sa rebríček používal ako horká a aromatická prísada.

INGREDIENCIE NA VÝROBU DOMÁCEHO PIVA

  • 180 g sušeného rebríka.
  • 5 litrov vody bez chlóru.
  • 500 g medu.
  • 3 plátky koreň zázvoru strúhaný.
  • 750 g hnedého cukru.
  • 1 citrón.
  • Droždie (jeden balíček alebo dve polievkové lyžice, ak sú v prášku)

AKO SA VYROBÍ REBRÍKOVÉ PIVO

Prvým krokom je v hrnci pridať tých 5 litrov vody bez chlóru, dôležité je, aby neobsahovala chlór, môžeme použiť minerálku alebo nechať vodu z vodovodu niekoľko dní v nádoba na odparovanie chlóru.

Na miernom ohni pridáme nastrúhaný koreň zázvoru a z citróna najskôr vylisujeme šťavu (odložíme) a do zmesi pridáme kôru, necháme na miernom ohni min. 10 minút.

yarrow pivo

po 10 minútach vypneme oheň a bez odstránenia hrnca pridávame po troškách, pričom miešame cukor a med, kým sa úplne nerozpustia. Počkáme, kým teplota trochu neklesne, aby sme nepoškodili droždie a keď je viac-menej nad 35º pridáme droždie a pokračujeme v miešaní, kým sa všetko dobre nerozpustí.

Keď sú všetky ingrediencie zmiešané, nalejeme našu zmes do pohárov s uzáverom, kde musíme naplniť iba 3/4 pohára , aby sa plyn generovaný počas fermentácie mohol rozšíriť.

Uchováme ho na chladnom a tmavom mieste aspoň týždeň a naše pivo bude pripravené na konzumáciu, nie je pivo, ktoré je Dlho vydrží a dlho nevydrží, ale je z neho výborný osviežujúci nápoj na uhasenie smädu.

yarrow pivo

Dúfame, že vám tieto zelené nápady pomôžu a povzbudia vás, aby ste si vyrobili svoje vlastné domáce yarrow pivo v klasickom severskom štýle, ak máte any Máte nejaké pochybnosti alebo ste to vyskúšali? Neváhajte nám zanechať komentár.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: