Tipy do záhrady

Závesy pre vonkajšie dvere

Závesy pre vonkajšie dvere
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Rozhodli ste sa dať vonkajšie závesy na vaše dvere? Mali by ste teda vedieť, že sú vynikajúcou ochranou vášho súkromia a že umožňujú čerstvosť preniknúť do vášho domova. Na druhej strane, okrem toho, že sa vyhýbajú otravnému hmyzu, môžu sa stať vynikajúcimi dekoračnými spojencami.

závesy pre vonkajšie dvere

vonkajšie závesy na dvere, na rozdiel od žalúzií, dodajú vášmu domovu nenútený, veselý a veľmi originálny vzduch. Chcete vedieť, ktoré sú pre vás tie najlepšie? A čo vaša inštalácia? Ďalej to všetko a ešte oveľa viac vysvetlíme.

Čo sú vonkajšie žalúzie

Nazývajú sa aj vonkajšie závesy, skladajú sa z plastových pásikov (PVC) alebo hliníkových retiazok, ktoré môžu byť ozdobené korálkami. Predtým sme ich videli odsunuté do vidieckych domov, aby oddelili interiéry záhrady alebo pri dverách kuchýň barov a jednoduchých reštaurácií. Ako naznačuje ich názov, skutočne chránia pred muchami a zároveň vám poskytujú súkromie a chlad.

Teraz sú módne a už sú zábavné exteriérové závesy metalické aj plastové farby. Mnoho ľudí ich používa aj na obmedzenie priestoru vo svojom dome Rozdiel medzi modelmi s plastovými pásikmi a hliníkovými je minimálny a existuje nekonečno dizajnov Na druhej strane existuje viacero inštalačných systémov, takže ich môžeme zavesiť zo steny aj zo stropu.

Ako vznikli vonkajšie odtiene dverí?

Poďme sa pozrieť do histórie. Rimania používali veľké kusy zamatu alebo hodvábu na ochranu dverí a okien. Egypťania, Peržania a Číňania používali bambusové závesy. Dnes sa materiály vyvinuli a máme závesy pre vonkajšie dverevyrobené z plastu alebo hliníka.

Videl si, koľko civilizácií vsadilo na vonkajšie závesy? Zistite, ktorý typ je najvhodnejší pre váš domov na základe jeho polohy a dekoratívneho štýlu.

Kedy kúpiť tienidlá na vonkajšie dvere

vonkajšie žalúzie odporúčame najmä, ak:

  • Potrebujete nejaké závesy na mieru, ktoré sa presne prispôsobia priestoru, kam ich idete umiestniť.A vo všeobecnosti si ich môžete ostrihať tak, aby mali dĺžku, ktorá vám vyhovuje. Čo sa týka šírky, stačí dať viac alebo menej pásikov. Pamätajte tiež, že výrobcovia ich môžu vyrobiť s rozmermi, ktoré potrebujete.
  • Žijete v oblasti, kde je veľmi horúco, a preto chcete nechať dvere otvorené, no zachovať si súkromie.
  • Je pre vás pohodlnejšie nechať otvorené dvere, aby ste uľahčili prechod, napríklad ak často chodievajte von na terasu alebo do záhrady .
  • Často nechávate otvorené dvere, ale vietor vás obťažuje. V tomto zmysle niektoré z týchto vonkajších sietí proti muchám zastavujú vietor lepšie ako látkové.
  • Máte firmu a chcete oddeliť súkromné oblasti od verejných. Napríklad sklad obchodu alebo kuchyňa reštaurácie.
  • Chcete definovať priestory vo svojom dome, ako je chodba alebo jedáleň, bez toho, aby ste museli dávať dvere.
  • Hľadáte vonkajšie závesy na dvere s farebnou a originálnou dekoráciou, čo môžete dosiahnuť prakticky len s týmito modelmi.

Typy vonkajších žalúzií

Môžeme nájsť veľké množstvo alternatív v závislosti od materiálu (hliník alebo plast) alebo prevedenia (reťaze, pásy alebo hrebeň ). Najčastejšie sú tieto.

Plastové pásové závesy

Existujú vo farbách aj v priehľadnom plaste a majú nekonečné množstvo tvarov a prevedení Z tohto dôvodu, ak chcete nejaké vonkajšie závesy naozaj originálne a veselé, to je tá najlepšia možnosť. Navyše si ich takto môžete nastaviť na stupeň svietivosti, ktorý potrebujete.

Hliníkové reťazové závesy

Hoci na to možno nevyzerajú, sú veľmi ľahké, ešte viac ako plastové. Stali sa obľúbenými pre kuchynské dvierka reštaurácií, pretože sú hygienické a diskrétne.

Vonkajšie protilietavé závesy s rúrkami

Vo všeobecnosti sú vyrobené z plastových rúrok, ale môžeme ich kúpiť v rôznych materiáloch vrátane dreva alebo korku. Rovnako ako tie plastové, aj tieto žalúzie majú veľa dekoračných možností a je možné ich prispôsobiť stupňu svietivosti alebo tepelnej izolácie, ktorú chceme získať.

Ako merať vonkajšie závesy pre dvere?

Závisí to od toho, či budete závesy inštalovať do dverí alebo zvonku Ak ich inštalujete zvnútra, musíte odpočítať jeden centimeter od šírky a výšky, ktorú ste namerali.Ak ich však chcete umiestniť zvonka, musíte k meraniu pridať 3 až 5 centimetrov.

Našli ste už svoje dokonalé outdoorové odtiene? Určite áno. Ide o ekonomické riešenie a veľmi jednoduchú inštaláciu, takže svoju kúpu neoľutujete. A váš dom vám budú susedia závidieť!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: