Tipy do záhrady

Paketové rolety: klasická roleta s moderným rolovacím mechanizmom

Paketové rolety: klasická roleta s moderným rolovacím mechanizmom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

balíkové rolety zahalia váš domov do elegancie a tepla vďaka svojmu prirodzenému závesu z ľanu alebo bavlny. Jeho mechanizmus je podobný ako u roliet, ale s prirodzenosťou látkových závesov.

slepý balík

Tiež známe ako žalúzie na paquetto pozostávajú z klasického plátenného, bavlneného, polyesterového alebo ľanového závesu, ktorý funguje pomocou mechanizmu ovládaných tyčí reťaz alebo šnúru. Látka sa zhromažďuje postupnými záhybmi látky vďaka niektorým šnúrkam, ktoré prechádzajú cez niektoré krúžky, ktoré sú zase prišité na prednú časť látky a ktoré prechádzajú roletou zo strany na stranu.Jeho tkanina má teda ležérnejší a prirodzenejší záves ako známe rolety, no ich použitie a inštalácia je rovnako jednoduchá.

Kde nainštalovať paketové rolety?

Vyzerajú skvele v jedáleň, spálňa alebo kuchyňa. Všeobecne platí, že v každej miestnosti s klasickou, rustikálnou alebo romantickou výzdobou . Do kúpeľne ich neodporúčame v podstate preto, že ich látka absorbuje viac vlhkosti a roleta by schla dlhšie. To isté sa deje v kuchyni, kde je lepšie ich nainštalovať na okná ďaleko od varnej zóny a drezu. Ale vyzerajú skvele na kuchynskom stole alebo s policami, však?

Typy balíkových roliet

Typ obalovej rolety sa v zásade odlišuje zložením látky a jej farbou, ktorá môže byť hladká alebo vzorovaná. Mechanizmus je vždy rovnaký, s malými odchýlkami v závislosti od výrobcu alebo polohy pohonu.Môžete si teda vybrať, či budete mať šnúru vpravo alebo vľavo alebo zavesíte roletu na strop alebo stenu.

slepý balík

Ako fungujú rolety?

Fungujú veľmi jednoduchým spôsobom a uvidíte, že sú veľmi pohodlné, pretože na rozdiel od skladacích žalúzií nie sú mať tyče na oddelenie látky.

Existujú dva typy pohonu, šnúra alebo reťaz. Na zadnej strane majú krúžky, cez ktoré prechádzajú nite, ktoré sú našité zospodu. Keď je roleta aktivovaná, tieto vlákna spôsobia, že sa látka nahrnie, získa svoj charakteristický tvar akordeónu a vyzerá veľmi prirodzene.

Čistenie a údržba žalúzií

Keďže ide o látkové rolety, ich čistenie je prakticky ako pri tradičných záclonách.Stačí látku z tyčiniek sňať a vyprať v práčke, pričom dodržujte pokyny uvedené na látke. Je možné, že niektoré druhy tkanín sa pri prvom praní zrazia o 5 % rovnako ako oblečenie, ale to nemá vplyv na jeho následné umiestnenie. Odporúčame ich prať v studenej vode a v pracom programe na jemné odevy s použitím neutrálnych pracích prostriedkov a nie bielidiel. Špecifikácie prania a starostlivosti určite nájdete na štítku balenia na slepo, ktoré kupujete. Trikom, ako sa zmenšiť čo najmenej a zachovať si pôvodný tvar, je zavesiť ho, keď ho vyberiete z práčky a látka je stále mokrá.

Ako nainštalovať zbalené rolety

Tieto rolety je možné inštalovať na strop alebo stenu. Ak ho chcete radšej nainštalovať na stenu, môžete ich zavesiť v rôznych výškach nad oknom.

Tieto si môžete nainštalovať sami, na čo budete potrebovať vŕtačku a podľa možnosti aj vodováhu, aby sa otvory presne zarovnali. Vytvorte potrebné otvory pre skrutky, ktoré sú súčasťou dodávky, na skrutky nasaďte potrebnú podperu a umiestnite lištu. Nakoniec položíte látku, ktorá sa, ako uvidíte, ľahko oblieka a vyzlieka, aby ste ju mohli prať.

Balíkové rolety, skladacie rolety alebo rolety?

Neviete sa rozhodnúť, ktorý si vybrať pre svoje okná? V prvom rade, ako sme už spomenuli, balíkové rolety sú ideálne do rustikálneho, teplého a romantického prostredia; sú prakticky ako látkové závesy. Nie nadarmo sa im hovorí aj balíkové závesy

A je to tak, že balíkové rolety sa viac odporúčajú, ak chcete svoj domov obliecť do prírodných tkanín, ako je ľan, než prirodzene filtruje svetlo a získate teplý a jednotný efekt keď prejde cez roletu.Nepriehľadnosť závisí od balíka, pre ktorý sa rozhodnete, ale spravidla aj v noci vám poskytnú súkromie potrebné, aby ste siluety videli iba zvonku , keď ste so zapnutým svetlom.

Tieto látky používajú aj skladacie. Aký je teda medzi nimi rozdiel? V podstate sú to tyče, ktoré podopierajú skladaciu roletu. Tie slúžia na jej podopretie, aby jej dĺžka zostala stabilná a teda jej pád bol vždy úplne vodorovný. V prípade balíkovej rolety jej rúška látky dodáva ležérnejší a prirodzenejší vzhľad.

Zbaliť rolety pre vás? Objavte rôzne vzory, látky a tvary. Určite nájdete taký, ktorý sa hodí do vášho domova, bez ohľadu na štýl!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: