Zdravie

Arganový olej: Použitie a vlastnosti na tvár a vlasy

Arganový olej: Použitie a vlastnosti na tvár a vlasy
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Arganový olej je rastlinný olej získaný z plodov argánie, známeho pod vedeckým názvom « Argania spinosa. Je tiež známy ako tekuté zlato alebo Marocký olej, toto priezvisko je spôsobené tým, že Maroko je jeho krajinou pôvodu.

argánový olej

Po stovky rokov sa tento olej používa v Maroku na ošetrenie pokožky a vlasov, poskytuje tým, ktorí ho používali. špeciálny lesk.

Je to vzácny, odlišný olej, málo známy, pretože bol vyrobený iba v Maroku, ale jeho rozšírenie je obrovské vďaka jeho dôležité a početné vlastnosti S týmto olejom sa vyvíjajú krémy, masky a mydlá.

Čo je to arganový strom?

arganový strom je známy pod názvom « argania spinosa », ako sme už spomenuli. Je to strom, ktorý patrí do čeľade Sapotaceae. Sú to stromy, ktoré môžu dosiahnuť výšku 10 metrov a dožívajú sa približne 200 rokov.

Je to strom pochádzajúci z Maroka, na iných miestach sa nepestuje, aj keď s nárastom jeho slávy začína vysadiť na iné miesta. Arganeraie v Maroku, je najväčším rozšírením plantáží arganových stromov na svete, bolo vyhlásené v roku 1998 ako biosférická rezervácia

Arganový je ako olivový olej v Španielsku, má veľké dôsledky na národnej úrovni. Hoci jeho použitie je hlavne kozmetické a terapeutické, používa sa aj pri varení ako korenie do niektorých jedál.

arganový strom

Kozy v arganových stromoch

V Maroku je bežné vidieť kozy liezť na konáre arganových stromov. Je to preto, že v niektorých obdobiach roka je to jediné jedlo, ktoré majú k dispozícii, takže pastieri ich naučili liezť na stromy, aby sa mohli nakŕmiťDnes je to niečo automatické, čo ťa netreba učiť.

Arganový strom môže dosiahnuť 10 metrov, tu robia kozy dôležitú prácu odstraňovanie semien z najvyšších konárov.predtým sa predpokladalo, že kozy požijú plody argánie a potom ich celé vypudia do trusu, ale bolo dokázané, že to robí, že ich požijú a potom vyvrhnú, pomoc pastierom zbierať tieto plodyna výrobu vzácneho oleja a tiež pomáhať pri opätovnej výsadbe týchto cenných stromov.

Výhody a vlastnosti arganového oleja

Vlastnosti arganového oleja sú veľa a úžasné, tento olej si získava svoju slávu ručne, a to z nejakého dôvodu. Medzi jeho najznámejšie výhody a vlastnosti patria:

 • Hydratátor a regenerátor.
 • Uľavenie od bolesti.
 • Protizápalové.
 • Základový olej esenciálnych olejov.
 • Fungicíd a antiseptický.
 • Antioxidant.
 • Opaľovací krém.
 • Liečenie.

Marocký olej má ďalšie skvelé vlastnosti, no práve tieto ho charakterizujú najviac.

&x1f44c;Aplikácie a použitie čistého arganového oleja Na čo slúži?

Použitia arganového oleja sú mnohé a veľmi rôznorodé, od oleja cez korenenie rôznych jedál až po olej na ošetrenie kozmetika a terapeutiká Zameriame sa na jeho kozmetické a terapeutické využitie, pre ktoré je toto marocké tekuté zlato najlepšie známe:

 • Znižuje .
 • Pomáha hojiť malé rany a hojiť ich.
 • Ošetrenie Plieseň na nechtoch a chodidlách: funguje oveľa lepšie v kombinácii s esenciálnym olejom z čajovníka.
 • Vykonajte upokojujúce masáže: jemnou masážou utišíme bolesti svalov a kĺbov, pričom využijeme jej protizápalové vlastnosti oleja. V kombinácii s mätovým esenciálnym olejom budú vaše výsledky lepšie.

Arganový olej na tvár a pleť

Každý vie, že arganový olej je ideálny na ošetrenie pleti S arganom sa na tento účel vyrába veľké množstvo produktov, ale je vždy je lepšie použiť čistý olej a ak je to s nejakým esenciálnym olejom oveľa lepšie. Okrem iného sa tento prírodný olej používa na:

 • Akné a pupienky.
 • Tonikum na tvár.
 • Redukuje vrásky: budeme môcť dodať pokožke pružnosť, s olejom z ružového dreva to funguje veľmi dobre.
 • Odstraňuje škvrny: Tento marocký olej preukázateľne znižuje alebo odstraňuje kožné škvrny. Lepšie výsledky dosiahnete, ak ho skombinujete s petržlenovou vňaťou.
 • Odličovač.

argánový olej

Arganový olej na vlasy

Tento olej sa dôrazne odporúča na ošetrenie vlasov, dodá im viac vitality, lesku a vyživený vzhľad, ktorý nezostane bez povšimnutia. Ak sa Maročanky niečím vyznačujú, tak je to krása ich pleti a vlasov. Pravidelné používanie tohto oleja pomôže:

 • Krotký kučeravé vlasy.
 • Znížiť suchosť a zvýšiť jas: tekuté zlato Je veľmi hydratačný, odporúča sa používať spolu s 2 kvapkami rozmarínového esenciálneho oleja.
 • Odstraňuje šedivé vlasy a znižuje vypadávanie vlasov: by bolo dobrý nápad skombinovať ho s 2 kvapkami esenciálneho oleja zo santalového dreva.
 • Liečenie rozštiepené končeky.
 • Chráňte vlasy pred slnečnými lúčmi.

spôsob použitia je veľmi jednoduchý. Jemná masáž týmto olejom sa aplikuje a nechá sa pôsobiť 20-30 minút, potom sa opláchne veľkým množstvom vody. Odporúča sa robiť 3-4 krát týždenne. V kombinácii so špecifickými esenciálnymi olejmi pre každú vec sa dosiahnu lepšie a rýchlejšie výsledky.

Ako sa vyrába arganový olej?

Ak ste tu, je to preto, že máte záujem kúpiť si arganový olej alebo sa o tomto skvelom prírodnom oleji dozvedieť niečo viac. Tekuté zlato z Maroka má veľmi tradičné a domáce spracovanie, vďaka čomu je jedinečné a výnimočné.V tomto videu môžete vidieť niečo viac o tom, ako sa vyrába arganový olej v Maroku

⛔Kontraindikácie a preventívne opatrenia, ktoré treba vziať do úvahy

Arganový olej je prírodný produkt úplne bezpečný. Rovnako ako čokoľvek iné, aj tento by sa mal používať s mierou a podľa pokynov odporúčaných výrobcom. Pri používaní tohto marockého oleja musíme vziať do úvahy určité veci:

 • Kúpte si originálny a prírodný produkt, žiadne napodobeniny alebo s pridanými chemickými prípravkami.
 • Nebuďte alergický na tento olej, ak ho používate prvýkrát, naneste si trochu na ruku a nechajte niekoľko hodín pôsobiť.
 • Používajte s mierou, čokoľvek v nadmernom množstve môže byť škodlivé.

☝Kde kúpiť arganový olej za najlepšiu cenu?

Arganový olej je veľmi známy, a preto sa predáva a predáva po celom svete. Dá sa nájsť na rôznych miestach, od bylinkárov až po kozmetické obchody. Aj na internete sú obchody, ktoré sa venujú výhradne ich predaju. Odporúčam nakupovať na stránkach ako amazon, prvá z hľadiska ceny je najlacnejšia stránka , druhý pre rozmanitosť a tretí pre jeho popredajný servis.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: