D I Y

Čo je povesť spoločnosti a ako ju merať

Čo je povesť spoločnosti a ako ju merať
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Často sa zaoberáme problémami súvisiacimi s environmentalizmom, technikami, radami a všetkými druhmi odporúčaní, aby sme sa mohli naplno venovať úlohám, ako je DIY alebo obnoviteľnú energiu. Dokonca spomíname trvalo udržateľné trendy, ktoré nám pomáhajú žiť spolu a zlepšovať životné prostredie. Ale A čo reputácia spoločnosti?

povesť spoločnosti

Viete, čo to je? Väčšinu produktov, prvkov a inovácií, ktorými sa zaoberáme, sprevádza značka, ktorá ich reprezentuje, imidž, ktorý bol vyvinutý a na ktorom sa pracovalo, aby mohli presne dať Know svoje služby a/alebo produkty.

Teraz pochopíte, prečo je také dôležité starať sa o svoju firemnú povesť a poznať ju, ako aj merať a zdokonaľovať . Ak máme malú firmu alebo chceme začať nový projekt, toto vás zaujíma.

Čo je povesť spoločnosti

Predáva sa aj ako reputácia značky, je známa ako výsledok spojenia medzi imidžom a identitou značky Hoci to sa môže zdať podobné, imidž a povesť spolu súvisia, ale neznamená to isté pre firemné účely.

Zatiaľ čo imidž spoločnosti je čisto vnímateľným aspektom z pohľadu tretích strán, Pozitívna povesť značky je výsledkom udržiavania konzistentnosti medzi jej činnosťami a identitou, ktorú vlastní.

Vychutnanie si dobrej firemnej povesti, okrem toho, že je užitočné na účely vedenia v sektore, poskytne rad výhod, ako je nárast predaja , väčšie konkurencieschopnosť na trhu a uznanie vašimi zákazníkmi.

Aby ste ho mohli používať ako výkonný nástroj a využívať ho, je nevyhnutné vykonať cvičenie zamerané na objektívnu analýzu niektorých ukazovateľov . To nám umožní zmerať ho a pochopiť ho, aby sme ho mohli neskôr použiť.

prvky firemnej povesti

Ako môžeme merať reputáciu spoločnosti?

Teraz, keď chápeme dôležitosť starostlivosti o tento aspekt, ak chceme byť konkurencieschopní v našom sektore, budeme musieť založiť našu stratégiu na jednom z najpopulárnejších modelov hodnotenia:

  • RepTrack Je to kvantitatívny model merania a analýzy, ktorý študuje dvadsaťjeden indikátorov podľa svojich siedmich rozmerov. Jeho hlavný nástroj na získavanie informácií je založený na vedení rozhovorov s akoukoľvek záujmovou skupinou, od manažérskych pozícií až po širokú verejnosť.
  • MERCO Corporate Responsibility Business Monitor, známy pod skratkou, je najobľúbenejším systémom v podnikoch prostredia v Ibero-Amerike Využíva šesť procesov a využíva viac ako dvadsať zdrojov informácií o rôznych záujmových skupinách. Jeho zvláštnosťou je transparentný proces a dokonca aj externe auditovaný, vďaka čomu je ešte spoľahlivejší.

Tieto dve skvelé možnosti sú súčasťou vybranej skupiny zdrojov, do ktorých môžete ísť, ak viete a chcete meranie firemnej reputácie spoločnosti.

Existuje však mnoho ďalších možností, ako aj uznávané správy, ktoré sa pravidelne zverejňujú v médiách na propagáciu najuznávanejších spoločností na planéte . Hovoríme o WMAC alebo Global Brands Report.

Hoci v tomto prípade analýzy uskutočnené na spoločnostiach sú zvyčajne externé a verejne kritizované, keďže mnohé z nich neanalyzujú všetky faktory a ukazovatele, ktoré sa považujú za nevyhnutné na meranie skutočnej reputácie značky

dôležitosť reputácie spoločnosti

Zistite, ako si zlepšiť reputáciu

Už máme všetky informácie, poznáte niektoré z najpoužívanejších meračov a videli ste, aké dôležité je mať dobrú povesť spoločnosti. Teraz Ako to môžeme realizovať a rozvíjať v našej značke?

Ako si viete predstaviť, povesť značky je koncept, na ktorom sa podieľa nespočetné množstvo faktorov, ktoré ďaleko presahujú to, čo je merateľné a čisto objektívne Naším cieľom však vždy bude získať čo najviac informácií, aby sme získali globálny dojem o značke , ktorú reprezentujeme.

Aby sme mohli zamerať svoje poslanie na zlepšovanie reputácie a pamätajúc na to, že sa môže zvýšiť, keď sa nám podarí spojiť identitu spoločnosti a imidž, ktorý vytvára v zahraničí , budeme sa musieť uchýliť k hodnotám, ktoré chce vaša spoločnosť sprostredkovať.

V skutočnosti hovoríme o spoločenskej zodpovednosti, stupeň záväzku, ktorým chcete prispieť k hodnotám, pre ktoré bol váš projekt vybudovanýBuďte transparentní a čestní s filozofiou spoločnosti, buďte blízko a úplne otvorení, aby ste vždy ponúkli lepšie služby zákazníkom.

Aká je povesť spoločnosti?

Čo je metóda DoGood

Jedným z najefektívnejších a najzaujímavejších spôsobov pri navrhovaní zlepšenia reputácie spoločnosti je použitie metódy DoGood. Systém, filozofia, ktorá predstavuje presne tie hodnoty, ktoré si odteraz musíte osvojiť vo svojich ďalších krokoch.

Zapojte, zaangažujte a zapojte všetkých členov spoločnosti, aby spojili svoje úsilie a mali priamy vplyv na činnosť vašej spoločnosti.Toto je predpoklad, s ktorým sa DoGood People podarilo propagovať množstvo značiek, ako je tá vaša.

Pojmy ako udržateľnosť podniku, vplyv ESG alebo udržateľné hodnoty sú pojmy, ktoré sa stávajú postupmi, pomocou ktorých budete môcť zvýšiť svoju reputáciu . Nie bez námahy, ale s výsledkami, ktoré pozdvihnú reputáciu vašej spoločnosti do nepredstaviteľných výšin. Kľúč spočíva v dosiahnutí sledovateľnosti aktivity a záväzku vašej značky.

Chceli ste realizovať svoj projekt a dosiahnuť uznávanú a oceňovanú značku vo svojom sektore? Pamätajte, že mnohé spoločnosti a produkty ktoré sme spomenuli v Green Ideas, sa na našu obrazovku dostali práve vďaka svojej firemnej reputácii.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: