Tipy do záhrady

Domáci herbicíd alebo matayuyos. Ako to spraviť

Domáci herbicíd alebo matayuyos. Ako to spraviť
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V tomto príspevku budeme diskutovať o tom, prečo a ako vyrobiť domáci herbicíd alebo „domáce matayuyos“, ako to nazývajú v niektorých oblastiach Argentíny, Uruguaja a Paraguaja. Matayuyos je spôsobené tým, že „yuyo“ je všeobecný názov, ktorý sa vo veľkej časti južného kužeľa Latinskej Ameriky používa pre bylinky alebo malé rastliny.

domáci herbicíd

Všetkým z nás, ktorí si radi užívame svoj sad alebo záhradu a máme terasy či terasy, sa každú jar musíme potýkať s takzvanou „burinou“.V hĺbke duše nie sú zlé, ale jednoducho rastliny, ktoré sa rodia tam, kde nechceme alebo v čase, keď nechceme.

Preto sa vždy snažíme nájsť prostriedky na boj proti nim a skoncovať s nimi najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ale zároveň sa snažíme nepoužívať chemikálie, ktoré by mohli poškodiť nás alebo pôdu.

Ako si vyrobiť domáci herbicíd

V zelených nápadoch vám prinášame jednoduchý domáci herbicíd, ktorý si vieme vyrobiť sami z produktov, ktoré môžeme mať jednoducho doma. Domáce matayuyos vyrobené z jednoduchých ingrediencií, ktoré máme všetci doma a ktoré sa po zmiešaní stanú veľmi účinným kokteilom. Ingrediencie a množstvá sú nasledovné:

  • Ocot: Bude základom nášho domáceho herbicídu. Použijeme 1,5L (môžete si ho kúpiť tu)
  • Mydlo: Ideálne by malo byť prírodné mydlo, pridáme polievkovú lyžicu. (Môžete si ho kúpiť tu )
  • Soľ: Soľ pridáme iba ak ju budeme používať v záhrade alebo na terase.

ako si vyrobiť domáci herbicíd

DOMÁCI HERBICÍD: FUNKCIA KAŽDEJ ZLOŽKY

OCOT

Ocot je podľa štúdií Ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov amerických prírodný herbicíd. V 5% kyseline octovej, ktorá sa nachádza vo väčšine kuchynských octov vrátane jablčného, spôsobila popáleniny a zabila rastliny počas prvých dvoch týždňov po aplikácii.

Dávajte si preto pozor, kde aplikujete, pretože ak postriekame týmto herbicídom rastliny, ktoré si chceme ponechať, môžeme ich poškodiť alebo dokonca zničiť.

SOAP

Mydlo sa vždy používalo v záhradníctve a pri domácich prostriedkoch, aby pomohlo extraktom priľnúť k rastlinám.Takto sa stáva efektívnejším, ak ho nepoužijeme spolu s octom, ten, ak ide o väčšiu rastlinu, môže skĺznuť a spadnúť na zem, bez toho, aby pôsobil ako domáci herbicíd.

SOĽ

Naša posledná zložka v tomto domácom matayuyos, soľ, nám pomôže najmä pri dehydratácii rastliny. Je to preto, že je absorbovaný soľou a výrazne mení vnútornú vodnú rovnováhu rastlinných buniek.

domáce matayuyo

KED PODAŤ ŽIADOSŤ HOME MATAYUYO

Na rozdiel od všetkých aplikácií na listy, ktoré používame na naše rastliny na ich ošetrenie alebo hnojenie, náš domáci herbicíd musíme vždy aplikovať v centrálnych hodinách dňa, keď je najteplejšie a počas slnečných dní.

Uvidíte, ako za pár hodín začne účinkovať, hoci môže trvať až tri dni, kým celá rastlina vyschne.

STAROSTLIVOSŤ A KDE POUŽÍVAŤ DOMÁCI HERBICÍD

Vzhľadom na zloženie, najmä kvôli soli, sa neodporúča používať v obrábaných oblastiach, pretože by z dlhodobého hľadiska spôsoboval problémy. Ak však použijeme iba ocot, mohli by sme ho použiť v našich záhradách. Ale aj v tomto prípade musíme byť opatrní, keďže ocot z našich domácich matayuyos upravuje pH pôdy a robí ju kyslejšou.

Používame ho teda predovšetkým na chodníkoch, terasách či cestičkách a v oblastiach záhrady, kde táto úprava nie je taká dôležitá.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

domáce matayuyos

Zo zelených nápadov by sme radi poznali váš názor, či ste ho vyskúšali alebo či viete o nejakom inom domácom herbicíde, ktorý môžeme použiť doma vyrobeným domácim spôsobom. Budeme na vás čakať.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: