Tipy do záhrady

Domáce zakorenenie Aloe Vera pre všetky druhy odrezkov

Domáce zakorenenie Aloe Vera pre všetky druhy odrezkov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pre všetkých z nás, ktorí radi reprodukujeme odrezky svojich obľúbených rastlín, vždy hľadáme možnosti, ktoré nám pomôžu úspešne zakoreniť naše odrezky, reprodukcia koreňov a predovšetkým stimulácia sú základnými krokmi k získaniu nových rastlín na jeden rez. Existuje mnoho rastlín, ktoré môžeme použiť ako zakoreňovacie prostriedky, jednou z nich je zakoreňovač s aloe vera.

Prostriedok na zakorenenie aloe vera

Budeme krok za krokom vidieť, ako si vyrobiť domáce zakoreňovanie s aloe vera, vlastnosti zakoreňovania aloe vera a prečo je to jedna z najefektívnejších alternatív získania našich odrezkov v porovnaní s komerčným zakoreňovaním.

ALOE VERA NA KOREŇOVÉ REZKY

Aloe vera je rastlina s množstvom využití, výhod a vlastností pre naše zdravie, no mnohé z týchto vlastností gélu z aloe vera môžeme využiť aj pre našu záhradu alebo pre naše rastliny, keďžealoe vera ako zakoreňovacie činidlo má tú vlastnosť, že nám pomáha bojovať proti možnej hube a patogény, ktoré napádajú rez.

činidlo na zakorenenie aloe vera

Aloe vera sa používa ako zakoreňovací hormón, pretože je bohatá na živiny, minerály, aminokyseliny a enzýmy užitočné pre tvorbu a vývoj nových koreňov. Zakorenenie odrezkov s aloe vera zvýši ich účinnosť.

Zakorenenie s aloe vera sa na poli odjakživa využívalo na rozmnožovanie krovinatých, drevnatých alebo polodrevnatých rastlín, ako je zakoreňovanie citrusových plodov s aloe vera alebo keikis, hoci slúži naozaj na rezanie všetkých druhy rastlín.

3 SPÔSOBY POUŽITIA ALOE VERA NA REZANIE

Dozvieme sa o troch pôvodných spôsoboch použitia aloe vera ako koreňového činidla, ktoré sa vždy používali, najmä v oblastiach, kde bola aloe vera hlbšie zakorenená, kde boli vykonané testy s vysoká účinnosť použitia aloe vera ako zakoreňovača a potom vám krok za krokom ukážeme, ako si vyrobiť domáci zakoreňovač s aloe vera.

LIST ALOE VERA AKO DÔKAZ KOREŇU

Zakorenenie odrezkov s aloe vera je naozaj jednoduché. Na to si musíme vybrať rastlinu, ktorú odoberieme, napríklad odrezok ruty a odrezanou vetvou musíme navlhčiť stonku bez listov na liste aloe vera, stonku dobre naimpregnujeme gélom a neskôr náš odrezok položíme na substrát, aby rozvinul korene.

aloe vera na koreňové odrezky

REZANIE S ALOE VERA A JEJ GÉLOM

Ďalšou možnosťou, ktorú môžeme použiť na zlepšenie účinnosti a tvorby nových korienkov pomocou zakoreňovacieho hormónu aloe vera, by bolo extrahovať gél z našej aloe vera a nakvapkáme pár kvapiek na spodok substrátu, kde budeme náš odrezok pribíjať. Najjednoduchším spôsobom by bolo stlačiť list aloe vera cez otvor, ktorý sme vytvorili na uloženie stonky, ktorú sa chystáme odrezať.

Prostriedok na zakorenenie aloe vera

DOMÁCI KOREŇ S ALOE VERA

Najzaujímavejšou a najtrvalejšou možnosťou by bolo vyrobiť prírodný zakoreňovač s aloe vera, na tento účel použijeme iba aloe vera so všetkými vlastnosťami, ktoré má ako zakoreňovač, o ktorých sme vám povedali na začiatok.

Na zakorenenie aloe vera potrebujeme iba vodu a list aloe vera.Vezmeme list aloe vera a olúpeme ho, aby sa gél ľahko extrahoval, a umiestnime ho do nádoby alebo pohára mixéra. Ak pri tom odpadne kúsok šupky z aloe vera, nič by sa nestalo, ale lúpanie aloe vera je dôležitou súčasťou, pretože náš zakoreňovač bude oveľa účinnejší.

Po extrakcii gélu z aloe vera pridáme polovičné množstvo gélu naneseného vodou, aby sme ho rozšľahali a aby celá zmes zostala jednotná. Vďaka tomu sa nám podarilo dodať nášmu zakoreňovaciemu prostriedku oveľa hladšiu a menej hustú a viskóznu textúru. Už by sme ho mali pripravený na použitie, v tomto videu, ktoré vám tu necháme, vysvetľujú, ako krok za krokom vyrobiť činidlo na zakorenenie aloe vera.

AKO POUŽÍVAŤ HOME ROOTER

Dobrá a výhodná vec na zakoreňovaní je, že si ho môžeme neskôr uložiť a použiť v nasledujúcich dňoch na rozdiel od ostatných dvoch metód s použitím listu alebo extrakcie gélu.

Po dokončení môžeme urobiť toľko odrezkov, koľko chceme, konáre nových odrezkov, ktoré chceme urobiť, ponoríme do roztoku, ktorý sme si pripravili.

ako zakoreniť odrezky s aloe vera

Pamätajte, že ideálne je vždy urobiť viac odrezkov, ako budeme potrebovať, pretože hoci ide skutočne o veľmi účinný prostriedok na zakorenenie, nesmieme vylúčiť, že niektoré odrezky sa nám nedarí , preto je vždy ideálne mať viac. Ak budeme mať šťastie a všetci sa zakoreníme, vždy môžeme dať niekoho preč

Keď dokončíme impregnáciu všetkých odrezkov, môžeme prebytočný gél uchovávať dva týždne ale určite to tak nevydrží už dávno, odkedy môžeme prebytočnú vodu zmiešať s vodou, využiť ju vo forme závlahy v po sebe nasledujúcich dňoch a zlepšiť tak efektivitu tvorby nových koreňov v odrezkoch.

Zakoreňovacie hormóny pomáhajú odrezky rastlín lepšie rásť a vytvárať systémy silné korene . Hoci si zakoreňovacie rastliny môžeme kúpiť v obchodoch alebo na Amazone, vždy je zaujímavé pripraviť si ich doma na domáci spôsob.

Aké rastliny môžete rozmnožovať pomocou hormónov aloe vera?

Aloe vera môžete použiť na mnoho rôznych typov odrezkov, vrátane odrezkov z tvrdého dreva, mäkkého dreva a zeleného dreva. Aloe vera možno použiť aj na štepenie.

Dá sa aloe vera gél použiť na reprodukciu?

Gél z rastliny aloe vera je výživný a ak pestujete vodné rastliny, môžete do vody pridať lyžičku šťavy z aloe vera.

Šťavu z aloe vera možno tiež riediť a použiť na zalievanie odrezkov na stimuláciu rastu koreňovalebo sa môže pridať do spreja na stimuláciu listov.

domáci zakoreňovač s aloe vera

Takto sa aloe vera používa na rozmnožovanie rastlín Existuje mnoho syntetických zakoreňovacích hormónov, ktoré podporujú rýchly rast koreňov na odrezkoch, ale ak dávate prednosť prírodnej možnosti, určite musíte vyskúšať aloe vera ako prírodný stimulant zakorenenia.

Máme ďalšie možnosti na výrobu našich zakoreňovačov, ktorými by mohli byť zakoreňovače šošovice alebo veľmi bežné a tiež široko používané, zakoreňovač vŕby, ktorý obsahuje veľké množstvo auxínov, ktoré sú zodpovedné za tvorbu nových koreňov.

V Toniho sade úspešne vyskúšali zakorenenie rozmarínu, levandule a niektorých ďalších odrezkov a my sme úspešne vyskúšali výrobu odrezkov z avokáda.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: