Agroekológia

Likvidujte vošky pomocou víly - dávka a frekvencia použitia

Likvidujte vošky pomocou víly - dávka a frekvencia použitia
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pre všetkých milovníkov rastlín sú vošky jedným z najväčších škodcov, ktorých môžeme na našich rastlinách nájsť najmä na jar a v lete. Boj proti voškám mydlom je jedným z najjednoduchších a ekonomických spôsobov, ako skoncovať s morom. Pozrime sa ako odstrániť vošky pomocou víly

ako likvidovať vošky vílou

víla na vošky ako aj akékoľvek mydlo, ktoré používame na umývanie riadu, je silný a účinný prostriedok na likvidáciu vošiek.Aj keď môžeme použiť iný typ mydla, najznámejšie je draselné mydlo, ale to naozaj nemá nič spoločné s liekom, o ktorom vám dnes povieme.

LIMINÁCIA VOŠIEK POMOCOU VÍLY

Keď povieme použite vílu na vošku nemusí to byť vyslovene táto známa značka mydla, môžeme používajte akékoľvek mydlo na riad, pričom vždy dávajte pozor na rôzne zložky mydla. Je dôležité, aby obsahoval menej prísad druhu farbív a dochucovadiel, aby nepoškodil naše rastliny a na druhej strane čo najmenej povrchovo aktívnych látok .

víla vošiek

keď sa snažíme bojovať s voškami, víla je jedna z najlepších značiek na úrovni komponentov na použitie na naše rastliny napadnuté voškami pretože neobsahuje škodlivé zložky pre naše rastliny a pôdu, predovšetkým preto, že neobsahuje toxické zvyšky, ako sú fosfáty alebo amónium.

Ďalšou možnosťou je použiť vodu a mistol na rastliny inú značku mydla, ktoré môžeme použiť na boj proti škodcom, hoci môžeme použiť aj nami vyrobené domáce mydlá.

Víla a mistol neslúžia len na boj proti voškám na rastlinách, ale môžeme bojovať aj proti iným druhom škodcov, ako súbiela mucha, eliminácia vošiek vílou je jedným z najlepších domácich prostriedkov, ktoré môžeme použiť, hoci na boj proti voškám môžeme použiť ktorýkoľvek z týchto 7 domácich prostriedkov.

odstrániť vošky vílou

Musíme mať jasno v tom, že žiadny liek, ktorý použijeme, nie je okamžitý a všetko má určitú dávku a frekvenciu užívania, aby bolo skutočne účinné. takže budeme vedieť dávku a aplikáciu mydla

LIMINÁCIA VOŠIEK POMOCOU VÍLY - DÁVKA

Dávka na likvidáciu vošiek pomocou víly alebo akéhokoľvek druhu mydla je rovnaká ako na likvidáciu molíc a vždy závisí od množstva alebo prítomnosti škodcu v našich rastlinách.

Ak mor nie je príliš hojnýe a stále nie je príliš prítomný, musíme ho zriediť v liter vody 10ml mydla. Túto mydlovú vodu proti voškám treba naniesť na listy rozprašovačom.

odstrániť vošky vílou

Ak máme rastlinu napadnutú a nekontrolovanú voškami alebo molicami, príprava mydlovej vody bude trochu iná a my musíte pridať ešte jednu zložku na kontrolu moru. V rozprašovači si urobíme zmes 10ml mydla v litri vody a pridáme 1ml octu, aby ste získali väčšiu silu.

V každom prípade na trhu existujú veľmi účinné a ekologické prostriedky, ktoré môžeme použiť na boj proti škodcom, draselné mydlo je skutočne kráľom v boji proti škodcom, pretože nám pomáha eliminovať všetky druhy telesných škodcov mäkké, ktoré napádajú naše rastliny.

Tu vám nechávame výber kvality a ceny, ktorý by vás mohol zaujímať.

APLIKÁCIA VÍLY NA LIKVIDACIU VOŠIEK

Základnou súčasťou úspechu tohto rozprávkového domáceho lieku na likvidáciu vošiek je aplikácia mydlovej vody na naše rastliny.

Listy našich postihnutých rastlín musíme postriekať z oboch strán, je dôležité, aby sme neprestriekali, pretože by sme rastlinu mohli poškodiť, jeden prechod bude viac než dosť.

víla pre vošku

Ďalším dôležitým faktom je čas na jeho aplikáciu. Aplikovať ho musíme vždy v popoludňajších hodinách, keď slnko nie je také silné, inak môžeme spáliť listy kvôli efektu lupy (táto informácia je dôležitá na akékoľvek ošetrenie listov).

Frekvencia ošetrenia bude každé 3 dni po dobu 10 dní alebo kým neodstránime mor, týmto spôsobom usmrtíme nové nymfy, ktoré sa vyliahnu do dní po prvej aplikácii.

Dúfame, že tento domáci liek na likvidáciu vošiek vílou vám pomôže v boji proti škodcom na rastlinách. Tiež by vás mohlo zaujímať týchto 7 domácich prostriedkov na boj proti škodcom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: