Tipy do záhrady

Ako si vyrobiť domáce mandľové mlieko

Ako si vyrobiť domáce mandľové mlieko
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Skôr či neskôr sme o tom museli hovoriť, mandľové mlieko sa stalo jedným z najobľúbenejších nápojov v našom nákupnom košíku A, aj keď sme už hovorili o vplyve a vzťahu, ktorý si udržiava s populáciou včiel, nemôžeme poprieť jeho neuveriteľnú chuť a prospešné vlastnosti, ktoré má.

domáce mandľové mlieko

Dnes uvidíme, ako vyrobiť domáce mandľové mlieko, čo najtradičnejším a najudržateľnejším spôsobom, bez potreby použitia chemikálií prvky alebo procesy, ktoré by mohli zhoršiť jeho kvalitu, na výrobu tohto rastlinného mlieka.

Ak máte radi tento úžasný nápoj z mandľového stromu, nechajte sa prekvapiť jednoduchosťou, s akou si ho môžete pripraviť aj doma,bez toho, aby ste museli nakupovať viac alebo míňať veľké množstvo peňazí. Keďže nemôžeme zabudnúť, že mandľové mlieko nie je práve najlacnejší produkt

Mandľové mlieko, čo to je a prečo je také dobré

Aby vám chutil tento nápoj musíte mať do určitej miery rád aj samotné mandle. Ak si ich z času na čas doprajete vo svojom voľnom čase poriadnu hrsť, mali by ste vedieť, že mandľové mlieko si zachováva túto esenciu a podobnú chuť.

V stredoveku už bola populárna v islamskom aj kresťanskom svete a hoci postupom času sa techniky a procesy, ktorými sa získava, sa menili a vyvíjali, jeho zloženie zostáva úplne rovnaké.

Hovoríme o mletých mandliach, ich drvení a následnom zmiešaní s vodou Takto vyzerá jeden z najobľúbenejších nápojov súčasnosti, keďže moderná spoločnosť ho označuje ako skutočne prospešné a zdravé rastlinné mlieko Hoci by sme ho nemali používať ako náhradu kravského mlieka , keďže s tým nemajú absolútne nič spoločné.

Ako vyrobiť domáce mandľové mlieko

Už ste sa zapojili do tejto záležitosti a urobili ste príslušné prezentácie, Čo si myslíte, ak prejdeme k príprave domáceho mandľového mlieka? Zabudnite chodiť do supermarketu a míňať eurá zakaždým, keď chcete ochutnať jeho chuť.

Na začatie procesu prípravy sa uistite, že máte nasledujúce položky. Nevyhnutné, ale ľahko dostupné:

  • 1 miska .
  • drvič
  • 150 g .
  • Cukor.
  • 800 ml vody.

mandľové mlieko doma

Krok 1. Príprava mandlí

Pred začatím mletia mandlí musíme ich nechať namočiť aspoň 8 hodín. Aj keď odporúčanie je robiť to celý deň. Za týmto účelom naplníme misku vodou a mandle necháme namočiť.

Môžete ich mať v chladničke celý deň a čím viac času strávia vo vode, tým ľahšie budete mať pracovať s nimi neskôr skartovačka. Môžete použiť lúpané alebo ošúpané mandle, vaše rozhodnutie ovplyvní konečný výsledok len vo farbe mlieka.

mandľové mlieko

Krok 2. Drvenie a pasírovanie

Keď budeme mať mandle pripravené na kúpeľ, vyberieme ich z misky a necháme niekoľko minút odkvapkať. Aj keď to nie je zvlášť potrebné, aby ste nechali uplynúť veľa času, pretože neskôr počas mletia pridáme vodu.

V skutočnosti, vložíme ich do drviča a dáme mu rytmus Môžete ísť pozorovať, ako sa mandle lámu na kúsky a , v závislosti od vašej chuti a preferencií pridávajte vodu, kým nezakryje všetko rozdrvené Potom pomocou sitka odstránite prebytočnú dužinu a získa požadované mliečne mandle. Je to také jednoduché a ľahké!

Uložte ho do chladničky a nechajte vychladnúť. Potom už len stačí pridať cukor, ktorý považujete za potrebný a užite si ho. Teraz už viete, ako sa pripravuje domáce mandľové mlieko.

A nezabudnite pridať svoj osobný kontakt Existujú recepty, ktoré sa dajú dokonca pripraviť domáci puding s mandľovým mliekom alebo si prebytočnú dužinu ponechajte na pridanie do múky, ktorú používate na prípravu bohatého piškótového cesta Rovnako ako robili sme s kefírovými uzlinami, možnosti sú nekonečné.

Oveľa lepšie je pripraviť si tento domáci mandľový mliečny nápoj, aby sa zabránilo produkcii mandľového mlieka, ktoré zabíja včely v priemyselnej výrobe.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: