Tipy do záhrady

Prečo opravovať svoje elektrické spotrebiče, kľúče k zodpovednému používaniu

Prečo opravovať svoje elektrické spotrebiče, kľúče k zodpovednému používaniu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Viete, že radi propagujeme udržateľné iniciatívy, hovoríme o obnoviteľných energiách a vždy navrhujeme alternatívy k neúmerná a nekontrolovaná spotreba, ktorá postupne požiera naše životné prostredie. Dnes sa pozrieme doma na argumenty, ktoré podporujú, prečo je oprava vašich elektrických spotrebičov taká dôležitá.

oprava spotrebičov

Ak ste si nevšimli, posledných pár desaťročí si osvojujeme oveľa viac zahadzujúce vedomie, že ak niečo nefunguje, kúpime to znova.Avšak tento trend je úplne zlý pre planétu, ako aj pre vašu peňaženku.

Pri tejto príležitosti urobíme prehliadku niekoľkých dôvodov, prečo by ste mali poznať aspekty, ako je zoznam opravy, pravidlo 5. r a nové nariadenia, pomocou ktorých má EÚ v úmysle podporovať opravy a náhradné diely pre elektrické spotrebiče pred zvážením ich stiahnutia z trhu.

Čo je manifest opravy?

Hoci sa už 5 rokov propaguje z rôznych platforiem, manifest, ktorý vznikol po zoskupení rôznych spotrebiteľov stále potrebuje dlhá cesta za poznaním po celom svete, aj keď práve na to sme tu, aby sme vám ho predstavili a ukázali vám jeho význam.

Oprava domácich spotrebičov

Zahŕňa sériu výhod, pre ktoré je oprava spotrebiča oveľa udržateľnejšia a potrebná ako jeho odoslanie na recykláciu reťazcov, aby z nich znovu získavali suroviny. Ak dôkladne analyzujeme, všetci vieme, že v mnohých prípadoch rozbité zariadenia neskončia recykláciou, ale ponechané svojmu osudu v akomkoľvek nechránenom prostredí. Iniciatíva predpokladá, že činnosť opravy umožňuje:

  • Predĺžte životnosť domácich spotrebičov.
  • Rešpektujte životné prostredie.
  • Znižuje opotrebovanie pri získavaní prírodných zdrojov, ktoré sú obmedzené.
  • Je to lacnejšie ako kupovať nový spotrebič.
  • Zistite, ako to funguje, a získajte nové vedomosti.
  • Podporujte kreativitu rozoberaním a spájaním vecí.

Týmito bodmi sa manifest snaží dosiahnuť skutočne udržateľné ciele, tak ako to bolo pred niekoľkými desaťročiami. Aby však celá táto iniciatíva fungovala, je nevyhnutné, aby bolo povolené otváranie zariadenia bez straty záruky, prístupu ku všetkým chybovým kódom a prevádzkovým diagramom.

Ekológia a predpisy podporované EÚ proti plánovanému zastarávaniu

Jedným z najmódnejších prvkov je plánované zastarávanie, čo je aspekt, ktorý sa, žiaľ, čoraz viac vyskytuje medzi technológiami, ktoré kupujeme. Zariadenia majú obmedzenú životnosť, čo spôsobuje, že zlyhajú a po krátkom čase prestanú poskytovať svoje funkcie.

Nové nariadenie EÚ, ktoré predpokladá právo na opravu umožňuje zaručiť, že všetci výrobcovia priložia návod na opravu vašich elektrických spotrebičov , ako aj zabezpečiť dostupnosť náhradných dielov najmenej 10 rokov od ich výroby.

oprava domácich spotrebičov

Ak teraz chcete opravovať elektrické spotrebiče, máte oveľa viac zdrojov ako predtým, čo vám umožňuje opraviť si to sami a dostať sa k osvojte sioveľa ekologickejší a zodpovednejší postoj so svojimi tímami.

Predstavme si, že kupujeme Teka rúru alebo digestor, kde platíme určitú sumu peňazí výmenou za najmodernejší -umelecká technika na trhu. Teoreticky zabezpečujeme, že rúru alebo digestor budeme mať roky, ale v praxi by nás jednoduchý chybný diel po troch rokoch mohol viesť k jeho stiahnutiu. Namiesto toho, aby sme sa rozhodli hľadať náhradné diely Teka, výrobca nás vyzve, aby sme ho úplne vymenili.

Vďaka tejto iniciatíve sa vyhnete novému nákupu, spotrebič môžete ľahko opraviť sami. Bude to hospodárnejšie pre vaše vrecko a svoju práčku budete môcť naďalej používať oveľa dlhšie.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: