Životné prostredie

Minipónia: Udržateľná akvapónia vo vašej obývačke

Minipónia: Udržateľná akvapónia vo vašej obývačke
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Chováte radi ryby a rastliny? Predstavte si, že existoval systém, ktorý umožňoval v tom istom zariadení prežiť a navzájom si slúžiť rastliny aj ryby. To je presne to, čo sa chystáte objaviť , technika, ktorá existuje a ktorú môžete bez väčších problémov implementovať vo svojej obývačke.

minipónia akvapónia doma

Akvapónia je názov, s ktorým sa táto inovačná technika chovu v rovnakom priestore pre obe ryby a zelenina, obe sú ideálne na poskytovanie jedla aj zábavy pri práci farmárov.Techniky ako hydroponický systém sú kombinované.

Čo je akvapónia a ako funguje

Rastliny uvoľňujú živiny a filtrujú vodu, čo je základný prvok na zabezpečenie prežitia rýb Teraz si predstavte, že odpad produkovaný rybami slúži ako živiny pre rastliny a tie zase filtrujú vodu, aby sa mohli živiť a pokračovať v raste.

Aquaponics zakladá svoju technológiu na recirkulácii vody, je kľúčovým prvkom v tomto nápadnom, efektívnom a zvláštnom systéme Vždy viac majú záujem uviesť to do praxe. A nie je to málo, pretože teraz uvidíme, ako si môžete zostaviť vlastnú inštaláciu s niekoľkými prvkami.

Vďaka zvislej polohe rôznych vedier, zvyčajne z vyradených fliaš, voda, ktorá dosiahne hornú úroveň, ide dole cez nádobu, kým sa nevyzráža do ďalšej a tak ďalej, kým sa nedostanete do akvária.

Potom pomocou systému čerpania vody sa vracia do hornej časti, aby opakoval svoj cyklus, pričom zanecháva všetky živiny a Položky potrebné na kŕmenie rastlín na každej úrovni. Také jednoduché!

domáca akvapónia minipónia

Kroky na vytvorenie našej akvapónie doma

Prvá vec, ktorú potrebujete na vytvorenie tejto nádhernej rybej a rastlinnej farmy, je zhromaždiť nasledujúce prvky:

  • 1 Malé elektrické čerpadlo, ktoré poháňa vodu. (Každý železiarsky obchod má)
  • 3 bambusové palice alebo podobné. Budú slúžiť ako podpora pre kontajnery.
  • 3 PET nádoby alebo podobný materiál. Skvelá bude polovica 5-litrovej fľaše vody s uzáverom smerujúcim nadol v tvare lievika.
  • Guľôčky z expandovanej hliny .
  • Semená rastliny podľa vlastného výberu.
  • Lano na priviazanie kontajnerov ku konštrukcii.
  • 1 Rúrka v tvare hadice na pripojenie čerpadla akvária na najvyššiu úroveň.
  • Väčšia nádoba, aby sme ju mohli naplniť rybami.

A zvyšok bude na vašej fantázii a kreativite, keďže systém akvapónie doma, ktorý navrhujeme, umožňuje každému pridať svoj osobný dotyk Rovnako ako nevylúčenie možnosti pridania ďalších levelov v budúcnosti. Ak sme kreatívni s vaňami, tu nás nebude menej.

minipónia domáci systém akvapónie

Krok 1: Vytvorenie štruktúry a nastavenie úrovní

Keď rozrežeme fľaše na polovicu, zoberieme bambusové palice alebo vybraný materiál a umiestnime ich do zvislej polohy, vytvorenie medzi nimi akejsi konštrukcie, kam upevniť plastové nádoby.

Nezabudnite ich umiestniť do prevrátenej polohy, teda s úzkymi ústami nadol. Týmto spôsobom získame akýsi priaznivý lievik na to, aby gravitácia vykonala svoju prácu a poslala vodu smerom k nižšej úrovni. Akvárium upevníme na prvom poschodí, pričom na ich koncoch zviažeme bambusové palice, aby sme vytvorili štruktúru. A potom, vytvoríme nasledujúce podlahy na upevnenie fliaš.

ako vytvoriť akvapónický systém

Krok 2: Hlina, rastliny a voda

Akonáhle je konštrukcia vytvorená a zviazaná lanami, naplníme nádrž vodou a pripojíme čerpadlo,, ktoré umožní Improvizovanou hadicou poháňajte vodu na najvyššiu úroveň, poskytujúc vodu a všetky živiny, ktoré sa vytvoria s odpadom rýb.

Hadicu upevníme na ktorúkoľvek stranu našej konštrukcie a horné nádoby naplníme guľôčkami keramzitu, pekná náhrada zeminy . S týmto systémom sa bez problémov zaobídeme.

systém domácej akvapónie

Keď je všetko pripravené, umiestnime naše rastliny a uistíme sa, že ich základne sú dobre pokryté hlinenými guľôčkami, aj keď je Ak chcete, môžete pridať aj pôdu, ale neodporúčame to, aby ste sa vyhli vytvoreniu hybridu.

Samozrejme, dbajte na to, aby ste do otvoru, kde bude kvapkať voda, umiestnili malú mriežku, ktorá zabráni pádu obsahu nadolVoda musí byť chránená a priestorovo obmedzená, tak ako sme to urobili s pneumatikami, keď sa premenili na jazierka.Chceme len, aby voda a jej živiny klesali z jednej úrovne na druhú.

Akvapónia, skutočne udržateľný poľnohospodársky systém

A všetko, čo potrebujete, je spustiť ho a skontrolovať, ako je tento revolučný systém sebestačný, keď si voda razí cestu, tak hore dole a naštartovať odznova vďaka elektrickej pumpe.

Je to iniciatíva rôznych firiem a organizácií, ktoré ju v súčasnosti vyvíjajú, hoci v súčasnosti je bežné nájsť rôzne workshopy a triedy, kde sa ľudia učia vyrábať ich.pre najlepšie výsledky.

A nebojte sa, ak vám na začiatku chýbajú nejaké detaily, vždy si môžete pozrieť obrázky a videá, kde nájdete ďalšie nápady a techniky, ako to uviesť do praxe. Miniponika je trvalo udržateľný systém a je ideálny na pestovanie rýb aj rastlín aj v priestoroch tak malých, ako sú veľké mestáA vy, chystáte sa na to?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: