Agroekológia

Jednoduchý spôsob pestovania koriandra doma bez pôdy

Jednoduchý spôsob pestovania koriandra doma bez pôdy
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Koriander je veľmi všestranná aróma v kuchyni s mnohými kulinárskymi a zdravotnými použitiami, ako je napríklad koriandrový olej, ktorý je okrem iného prírodným afrodiziakom, ale dnes sa zameriame na jednoduchý spôsob pestujte koriandr doma bez pôdy a jednoduchým a praktickým spôsobom.

pestovať koriander vo vode

Na pestovanie koriandra vo vode nepotrebujeme veľa materiálov a takmer všetky ich môžeme mať doma v kuchyni, dôležité je len mať kvalitné semienka, aby sa nestratili ich klíčivosť a že pestovanie koriandra doma je úplný úspech.

KROK ZA KROKOM PESTOVAŤ CILANTRO VO VODE

Metóda, ktorú použijeme, nevyžaduje pôdu, ale má rovnaký úspech, ako keby sme to robili v kvetináči, rozdiel je v tom, že takto to môžeme robiť aj v dome a najmä, že časy klíčenia koriandra sú malé, v iných článkoch sme už videli ďalšie rastliny, ktoré úspešne rastú vo vode.

KROK 1: MATERIÁLY

Materiály, ktoré budeme potrebovať sú sitko, typické, ktorým môžeme scediť zeleninu či cestoviny a nádoba, do ktorej môžeme vložiť spodnú časť sitka, hrniec, tupperware alebo misa.

Klíčenie koriandra vo vode

2. KROK: NAMÁČAŤ SEMIENKÁ

Tento krok, aj keď nie je nevyhnutný, pomáha semenám vyklíčiť oveľa skôr, preto je ideálne pred začatím celého procesu vložiť semienka do vody niekoľko hodín predtým, aby sa stimulovali a začať proces klíčenia, takže je dobré to urobiť večer predtým, ako si doma vypestujeme koriander.

Semená koriandra namočte

KROK 3 : SIATIE SEMIEN KORIANTRA

Po dokončení predchádzajúcich krokov sme pripravení pestovať koriandr doma. Za týmto účelom naplníme nádobu kde dáme sitko s vodou takmer po okraj, je dobrou možnosťou aj pridať do vody nejaké domáce tekuté hnojivo na zlepšenie produkcie, aj keď to nie je nutné, ak by to pomohlo.

Umiestnite sitko na vrch tak, aby sa dno zľahka dotýkalo vody v miske. Nasypte iba 1/3 všetkých semienok okolo celého dna sitka a zvyšok ideme pridávame každých 7 dniTakto budeme mať úrodu a rozloženú a rastúcu produkciu, navyše budeme mať veľkú úrodu oveľa dlhšie, pretože semená, ktoré postriekate neskôr, dajú úrodu po tých, ktoré vyklíčili najprv.

pestovať koriander doma ľahko

KROK 4: SEMIENKA UCHOVÁVAJTE VLHKÉ

Je veľmi dôležité udržiavať semená stále vlhké. Ak to chcete urobiť, na semienka je veľmi dobrou možnosťou položiť papierový obrúsok navlhčený vodou a postriekať ho vodou, ak vidíme, že osuší obrúsokkaždých pár dní. Keď sa objavia mladé výhonky , obrúsok môžeme odstrániť. Semená koriandra zvyčajne vyklíčia za 5 dní za dobrých podmienok.

semená koriandra klíčiace doma

KROK 5: KAM UMIESTNITE CILANTRO

Naše sitko so semienkami je dôležité umiestniť na ideálne miesto pre ich vývoj, ideálne je teda umiestniť ho do priestoru, kde naň dopadá nepriame slnečné svetlo, nie je najlepšie ich nechávať v plné slnko, ale najlepšie je dopriať im svetloSemená uchovávajte na teplom a svetlom mieste mimo priameho slnečného žiarenia.

ČAS NA PESTOVANIE A ZBER CILANTRO

Ako sme spomenuli v 5 dňoch, naše semená začnú klíčiť a o dva dni neskôr uvidíte, že rastliny koriandra veľmi vyrástli viac, je to skutočne aróma, ktorá sa rýchlo rozvíja, pretože touto metódou za menej ako 30 dní už môžete zbierať listy koriandra. Všimnite si, ako sme mali koriander o 30 dní.

zber koriandra vo vode

Touto metódou môžete pestovať a zbierať koriander počas dvanástich mesiacov v roku, v zime spomaľujú rast a trochu, ale aj tak ich môžete zbierať takmer každý deň.

Nezabudnite skontrolovať nádobu pre prípad, že musíte pridať vodu a nie je to zlý nápad každých 20 dní obnovte vodu v nádobe, kde sa vyvinú korene.Hnojiť túto vodu z času na čas tekutým hnojivom bude vždy dobrý nápad.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a motivujú, už sa nevieme dočkať, či ste to už doma vyskúšali, dajte nám vedieť svoje skúsenosti v komentároch a zdieľajte tento príspevok s ľuďmi, ktorí majú radi koriander.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: