Životné prostredie

Mladý muž premieňa špinavú vodu na pitnú bez elektriny pomocou gule

Mladý muž premieňa špinavú vodu na pitnú bez elektriny pomocou gule
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Svet je plný úžasných ľudí, ktorým záleží na planéte a predovšetkým na tom, aby prinášali vynálezy, ktoré môžu vyriešiť ich životy do oblastí, kde je ťažšie získať pitnú vodu. Tento mladý Austrálčan vynašiel Solarball, guľu, ktorá premieňa špinavú vodu na pitnú

solarball premení špinavú vodu na pitnú

Táto guľa, ktorá môže pomôcť vyčistiť vodu na miestach, kde je to s tradičnými systémami ťažšie, sľubuje vyriešiť nedostatok vody v odľahlých oblastiach, hoci sa dá použiť aj v oblastiach, kde sú teploty extrém a voda má väčšiu hodnotu ako zlato, ako sú púšte alebo oblasti extrémneho prostredia.

Jonatan Liow je ten, kto navrhol Solarball, tento študent z austrálskej Monash University vytvoril pracovný tím s myšlienkou navrhnúť zariadenie, ktoré sa ľahko používa, využíva solárnu energiu a ktoré konvertoval alebo skôr mohol čistiť vodu a premieňať špinavú vodu na pitnú vodu v oblastiach, kde takéto možnosti neboli.

AKO FUNGUJE SOLARBAL PREMENA ŠPINAVEJ VODY NA PITÚ

S myšlienkou Jonatan Liow a tím Monash University sa pustili do práce. Solárna guľa je schopná vyprodukovať a čistiť až 3 litre špinavejpitnej vody denne, Má tiež jednoduchý dizajn, ktorý je jedinečný a ľahko sa používa.

Funkcia loptičky je veľmi jednoduchá, pôsobením slnečného žiarenia spôsobí vyparovanie vody vo vnútri gule tak, že sa z vody oddelia častice, nečistoty a znečisťujúce prvky,oddelenie vody kondenzáciou a jej uskladnenie v inom oddelení sféryPremenou špinavej vody na pitnú vodu a jej uskladnením v tomto oddelenom oddelení získame pitnú vodu.

solarball premieňa špinavú vodu na pitnú

Keď získame vodu a oddelíme častice, ktoré ju robia nepitnou, môžeme guľu ľahko vyčistiť, aby sme ju mohli znova použiť. Jednoduchý, efektívny a ľahko zopakovateľný nápad kdekoľvek na svete na svete.

SOLARBALOVÉ MATERIÁLY A DIZAJN

Tvar a použitý materiál nie sú náhodné, všetko bolo vypočítané tak, aby ponúklo čo najväčšiu odolnosť a jednoduché použitie. Zvolený materiál bol plast (recyklovateľný a má dlhú životnosť), aby bol schopný odolať každodennému vystaveniu slnku bez poškodenia alebo rozbitia.

solarball špinavá voda v pitnej vode

Jeho guľovitý tvar bol navrhnutý, pretože týmto spôsobom bude absorbovať teplo efektívnejšie a rýchlejšie na premenu špinavej vody na pitnú Aj vďaka vďaka svojmu guľovitému tvaru sa bude ľahšie prenášať a prepravovať.

Farby a symboly zvolené na vytvorenie gule, ktorá premieňa špinavú vodu na pitnú vodu, boli definované týmto spôsobom, aby sa zohľadnilo ich použitie v rôznych kultúrach a jazykoch takým spôsobom, že najskôr zrak, ktorý sa môžete naučiť šoférovať.

Zoznámte sa s touto lampou, ktorá funguje 45 dní s pol litrom vody

Viac ako 900 miliónov ľudí na celom svete nemá prístup k bezpečnej pitnej vode a dva milióny detí zomierajú ročne na príčiny, ktorým sa dá predísť kontaminovanou vodou. Solarball možno nie je definitívnym riešením pre tie oblasti planéty, kde je ťažké získať pitnú vodu, ale prispieva k tomu, že zrnko piesku dokáže uľaviť malým populáciám, kde je prístup k vode takmer nulový.

solárna guľa pitná voda

Tak ako sme to videli pri iných vynálezoch, ktoré premieňajú slanú vodu na pitnú.

V tomto videu môžete vidieť jednoduchú obsluhu tejto gule, ktorá premieňa špinavú vodu na pitnú

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú k udržateľnejšiemu svetu, môžete nám zanechať v komentároch, čo si o tomto vynáleze myslíte, alebo ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach, aby túto dobrú správu každý vedel.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: