D I Y

Ako a kedy strihať jazmín

Ako a kedy strihať jazmín
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Na Vykonanie jazmínového prerezávania nepotrebujete viac ako hrsť dobre zorganizovaných informácií a uvedomte si, že by ste to mali urobiť raz za rok. Jeho orezaním dosiahnete, že ďalšie kvitnutie bude robustnejšie a zdravšie, dokonca zaručí, že rastlina bude ďalej rásť a poskytne vám tú charakteristickú vôňu.

slivkový jazmín

Okrasné rastliny, tie, ktoré rozžiaria náš deň svojimi krásnymi farbami a/alebo vôňami, sú ideálne na oživenie mnohých kútov dom.Ak sa však o ne nestaráme a nehnojíme ich, strácajú svoju podstatu. Jazmín je jednou z našich obľúbených rastlín, ale aby sme vyzerali výnimočne, budeme ho musieť rozmaznávať a strihať.

Ak chcete vedieť, ako prerezávať jazmín, venujte veľkú pozornosť všetkému, čo vám ukážeme, pretože práve tu nájde to, čo potrebujete, aby ste mohli začať, a urobte z vašej jazmínovej rastliny skutočný zázrak, ktorý vydrží v priebehu času.

Príprava na prerezávanie jazmínu

Skôr než sa pustíte do práce a začnete rezať stonky vľavo a vpravo, mali by ste vedieť, že jazmín je nenáročná rastlina z hľadiska starostlivosti a rezu, vyžaduje si však minimálny materiál, s ktorým sa zabezpečí dobrý rez. Nehovoriac o vašej bezpečnosti a pohodlí.

Jazmínové prerezávanie zahŕňa proces podobný mnohým iným rezom v rastlinách, ako sú ružové kríky, to znamená, že nepotrebujete pokročilé znalosti , ale z dobrých záhradníckych nožníc, ktoré umožňujú čisté strihanieAk sa môžete vyhnúť používaniu už opotrebovaných a vratkých kuchynských nožníc, tým lepšie.

S najväčšou pravdepodobnosťou na rezy nebudete potrebovať rebrík, pretože sa zvyčajne robia v spodnej časti rastliny. Samozrejme, uistite sa, že máte dobré rukavice, ktoré zabránia tomu, aby sa trenie na rukách stalo nepríjemným a bolestivým porezaním.

Skôr než začneme rezať, pamätajte, že by ste nemali prekrížiť stonky ani nechať drevnaté konáre, aby sa vytvorili, pretože narúšajú ich vývoj a zabráni im zdravý a trvalý rast. Aj keď sa teraz naplno ponoríme do prerezávania, mali by ste si všetky tieto rady zapamätať od začiatku.

rastlina prerezávať jazmín

Ako orezať jazmín, kroky a potrebné kľúče

Klíčky, ktoré sa rodia v spodnej časti, výhonky, pne a suché stonky sú prvky, ktoré musíte opatrne odstrániť, aby ublížiť si. Hoci sa zvyčajne nachádzajú v oblastiach, ktoré sú ťažko dostupné, s trochou zručnosti ich budete môcť odstrániť.

Je dôležité pamätať na vek jazmínu, pretože prerezávanie je iné, ak hovoríme o mladej alebo dospelej rastline Hoci jeho stav a vek zvyčajne uhádnete na prvý pohľad, pamätajte, že pre dospelé rastliny musí prerezávanie rešpektovať hlavné stonky, aby z nich vyklíčili nové druhotné konáre a zdravé.

ako-ako-slivka-jazmín

Pre mladú rastlinu však môže byť prerezávanie náročnejšie a hlbšie, pretože je možné nechať stonky dlhé 1 meter a eliminovať všetko ostatnéAk je vaša rastlina nová, pretože je stará, využite tieto tipy, aby ste zistili jej stav a ostrihajte len to, čo je potrebné orezať.

Odstráňte všetky stonky, ktoré vidíte poškodené, pretože to umožňuje, aby rastlina vyzerala omladená odrezaním všetkého, čo je choré. To isté sa deje so stonkami rastliny, pretože niekedy z nich vytvoria spleť, z ktorej je ťažké zistiť ich pôvod. Naša rada, choďte nadol a odstráni všetky deti.

prerezávanie-jazmín-v-záhrade

Kedy by sa mal jazmín strihať?

Ak je niečo, čo zdieľa prakticky všetky rodina jazmínových rastlín, je to čas prerezávania a málo pohodlia. keď teploty nie sú dobré a chlad je konštantný.

Jazmín letný je jedným z najbežnejších druhov rastlín, ktoré nájdete v našich záhradách a terasách.Hoci počas roka možno vykonať niekoľko rezov, odporúča sa, aby to hlavné bolo s príchodom jesene Pamätajte, že prerezávanie jazmínu vyžaduje dobrú izbovú teplotu. A to isté sa deje s zimným jazmínom, aj keď v tomto prípade sa odporúča jeho orezanie práve vtedy, keď mu začnú opadávať listy

Jeseň je ideálny čas vo väčšine oblastí, pretože zabraňuje neočakávaným mrazom vedúcim k zime, ktorú je ťažké zničiť prerezávanie jazmínu, ktoré sme práve vykonali, preto táto predpoveď, ktorú by ste mali vziať do úvahy.

A, v prípade, že ste neprišli včas a ste uprostred zimy, odporúčame, aby ste odvážiť sa to urobiť. Prerezávanie jazmínu bude musieť byť odložené za nízke teploty, aby nové výhonky nezmrzli.

orezať jazmín

Po prerezaní jazmínu, budete musieť použiť hnojivá bohaté na dusík a fosfor, tie, ktoré podporujú rast koreňov a podporujú aktivácia rastlín. Len tak budete mať závideniahodný a úplne zdravý jazmín s neustálym rastom a vôňou, ktorá vás bude omamovať.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: