D I Y

Ako postaviť jurtu, títo mladí ľudia učia, ako ju vyrobiť s moderným dizajnom.

Ako postaviť jurtu, títo mladí ľudia učia, ako ju vyrobiť s moderným dizajnom.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Chceli by ste vedieť, ako postaviť jurtu? Dnes si oblečieme montérky a oprášime náradie, pretože , ak máte záhradu, toto vás zaujíma. Jurty boli vždy silným lákadlom, hoci v minulosti boli hlavným domovom mnohých ľudí v Strednej Ázii, napríklad v Mongolsku.

mongolská jurta

Dnes Dnes ich používajú ako svoje hlavné obývateľné prostredie vzhľadom na ich zvláštnosti a jednoduchosť montáže a demontáže. Preto je obľúbeným prenosným domom nomádov.

Dnes sa však inštalácie dajú robiť trvalejším spôsobom, aby ste si ich užili na záhrade doma alebo v akomkoľvek rohu, kde máme k dispozícii a chceme ich vyčleniť na odpočinok, odpojenie a pôžitok.

Zach Both, filmár, ktorý sa zamiloval do jurt

Náš hlavný hrdina spolu so svojou partnerkou, Nicole, sa rozhodli vyraziť na cesty s prerobeným obytným autom a cestovať po 3 roky do mnohých čarovných kútov Spojených štátov Objavili nové zvyky, ľudí a rôzne alternatívne domovy, ktoré výrazne obohatili ich cestovateľské zážitky.

Až do jedného dňa boli žasnutí výhodami a zázrakmi, ktoré ponúkajú jurty, forma prenosného domova, ktorá ich obzvlášť priťahuje pozornosť . A takto sa zrodil tento krásny príbeh, v ktorom uvidíte, ako sa stavia jurta

moderná jurta

Zach a Nicole sa rozhodli vziať modely, získať nápady a rozhodli sa postaviť si vlastnú súkromnú jurtu na predmestí Portlandu, v Oregone . Jeho zaoblená štruktúra a ľahká preprava ich presvedčila, aby sa pustili do tejto iniciatívy.

A je to tým, že z kombinácie možnosti návštevy najodľahlejších oblastí krajiny, dobrodružného ducha a veľkého kultúrneho bohatstva, ktoré možno nájsť v okolí krok, je takmer nemožné nezamilovať sa do niektorých zázrakov, ktoré sa našli.

Jurta, ktorá nikdy nevyjde z módy a ktorú si môžeme vychutnať už dnes

Náš partner z Oregonu zahrnul úpravy oproti tradičným modelom, ale nie je výnimkou.V súčasnosti známy „glamping“ umožňuje začlenenie všetkých druhov kajút do tohto typu turistického komplexu, kde jurty majú osobitnú úlohu

Ich súčasný dizajn nám krok za krokom ukazuje, ako sa im podarilo postaviť jurtu od nuly, pridaním všetkých druhov materiálov a to podľa ich vlastnej chuti. „Definícia, ktorú som vyvinul, je kruhová konštrukcia vytvorená z mriežkových stien a strechy skonštruované z trámov pripevnených k centrálnemu prstencu,“ povedal Both.

moderná jurta v Mongolsku

Priemer jurty sotva presahuje 9 metrov a ponúka obytnú plochu takmer 70 metrov štvorcových, oveľa viac ako niektoré domy v v ktorej momentálne žijeme. A hoci bol exteriér jurty vďaka pomoci rodiny a priateľov sotva náročný, výroba interiéru trvala asi 6 mesiacov.

Pár prevzal všetky úlohy, ktoré boli potrebné, od výstavby elektrickej siete až po sieť potrubí Nehovoriac o zariadení, orámovaní stien a správnom umiestnení všetkej vegetácie, ktorú chceli pridať do vnútra

Zack a Nicole všetkým ukázali, ako si vyrobiť jurtu a rozložiť priestor

Okrem ich impozantnej štruktúry pri pohľade zvonku jurty môžu byť prispôsobené takými detailmi, koľko si želáme. Dôkazom toho bola organizácia prijatá na vybudovanie tohto špecifického modelu.

V strede jurty umiestnili servisné stredisko, kde ste mohli nájsť kúpeľňu s kompostovacím záchodom a dokonca aj kuchyňu.Všetko zabalené v obývačke, jedálni a dokonca aj v kancelárii, kde môžete pracovať.

stavať jurtu krok za krokom

Ubytovňa sa týči nad servisným strediskom a všetko je riadne napojené na elektrickú sieť, ako aj na studňu, z ktorej môžu čerpať vodu Okrem toho sa rozhodli vytvoriť kruh vegetácie s takmer 50 rastlinami

Výsledok, okrem toho, že je neuveriteľný, ukazuje, ako sa dá postaviť jurta na základe kreativity a predstavivosti každého z nás . Jurta našich amerických priateľov je toho jasným príkladom.

„Bolo úžasné prispôsobiť štruktúru s históriou siahajúcou tisícky rokov,“ povedal Zach vo svojej osobnej výzve vytvoriť modernú jurtu pre toto storočie. Aby vám neušiel ani jeden detail, tu je video, v ktorom môžete krok za krokom vidieť priebeh stavby.

Okrem toho môžete navštíviť aj ich webovú stránku Do It Yurtself, kde zahrnuli aj tento proces a ponúkajú svoje rady každému, kto má o tento typ kabínok záujem, keďže sú tiež ich staviteľmi a dizajnérmi.

V niektorých ekovedinách v Španielsku sa rozhodli stavať aj jurty.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: