D I Y

5 moderných malých domčekov, ktoré ukazujú iný spôsob života

5 moderných malých domčekov, ktoré ukazujú iný spôsob života
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Microcasas alebo malé domy v Španielsku zostali, iný koncept bývania pre novú rastúcu spoločnosť, ktorá hľadá jednoduchší život bez potreby veľkých priestorov s inou koncepciou života viac sociálneho s okolím a životom viac v zahraničí.

moderný malý domček

Malý domček v Španielsku na to veľmi upozornil, skutočnosť, že bývate v menších priestoroch, no využívajúc výhody každej steny, nie je nič iné ako malý domček Ikea, koncept, ktorý vzniká z mnohých dôvodov, vrátane ďalšie a najdôležitejšie sú cena malého domčeka, ktorý môže byť až o o 80 % lacnejší malý domček ako bežný dom.

Začínajú ich vidieť v Španielsku malý domček v Barcelone, na Malorke alebo dokonca vo vlhších oblastiach, ako je Galícia alebo Astúria, čo je koncept, v ktorom nezáleží až tak na klíme, ale skôr na cene domu.

lacné mikrodomy

Okrem iných možností, prečo sa ľudia rozhodnú žiť v malom dome v Španielsku, je minúť menej na nájomné aj na hypotéku ale mnohí si tiež vyberajú túto možnosť, aby znížili ekologickú stopu a odpad.

Ukážeme vám 5 návrhov malých domov, v ktorých si môžete splniť svoje sny.

1. ÁPH80 MIKRO MOBILNÝ DOM OD ÁBATON ARQUITECTURA | ŠPANIELSKO

Tento mikrodom, jeden z najznámejších návrhov malých domov v Španielsku, navrhol Ábaton Arquitectura a je navrhnutý tak, aby si mohol užívať jednoduchý život v blízkosti prírody, ale bez zanedbávania robustnosti a tepla domova. prenosný domček ÁPH80

prenosný domček aph80

malý domček Španielsko

interiér malého domu

2. TINY HOUSE CATUÇABA PODĽA MAPOVÝCH ARCHITEKTOV | BRAZÍLIA

Tento maličký domček v Brazílii, ktorý navrhli architekti MAPA, bol podľa nich koncipovaný tak, aby predstavoval útočisko našich predkov s konceptom a súčasným komfortom. Mikro dom, ktorý spája ľudí s ich najhlbšími koreňmi, prírodou a pokojným životom. Vychutnajte si krajinu a každé ráno vstaňte a dýchajte čerstvý vzduch. Kompaktný a hustý dizajn. Malý dom, ktorý si môžete kúpiť a užívať si.

malý dom kúpiť

Tiny House Španielsko

Kúpim interiér malého domu

3. LESNÝ PRÍSTROJ OD UHLIK ARCHITEKTI | ČESKÁ REPUBLIKA

Tento mikrodomček alebo prístrešok bol navrhnutý a navrhnutý tak, aby bol integrovaný do lesa, pričom sa hľadá minimálny možný vplyv a využívajú prvky prostredia. Tento malý dom sa nedá kúpiť, pretože jeho dizajn je jedinečný v závislosti od orografie krajiny.

V tomto prípade to bolo urobené s využitím niekoľkých kameňov v lese. Tento maličký domček, odolný voči nepriazni počasia, má dve výšky a je postavený z dreva a nachádza sa na hranici stredných Čiech.

Tiny House Barcelona

Lesná útulňa Uhlik architekti

Lesné útočisko Uhlik architekti

4. BIOCONSTRUCTION TINY HOUSE V MUTTERSHOLTZ BY STUDIO 1984 | FRANCÚZSKO

Tento dizajn Tiny House bol nominovaný na najlepšiu drevenú stavbu v roku 2015 vo Francúzsku s viac ako 25 m2, cena za kúpu tohto malého domu je menej ako 10 000 €. Integrovaný dizajn s prírodnými materiálmi, ako je slama a drevo, myšlienka mikrodomu s využitím biokonštrukcií. postavený štúdiom 1984

ekologický malý domček

biokonštrukcia malého domu

5. TINY HOUSE MINIMOD OD MAPA ARQUITECTOS | BRAZÍLIA

Nový dizajn štúdia MAPA architects nás zavedie späť do Brazílie, kde nám tento mikrodom s moderným a kompaktným dizajnom umožňuje vychutnať si skvelý výhľad z obývačky nášho budúceho domova. Tieto domy sú modulárne a v tvare kocky tak, aby sa budúci nájomca mohol rozhodnúť o tvare alebo rozložení domu na základe svojich potrieb a rozpočtu.

maličký domček mini mod

interiér mikro domu

TINY DOM ŠPANIELSKO PIONER

Hoci sa hnutie mikrodomov zrodilo v Spojených štátoch koncom 90. rokov, rozšírilo sa do celého sveta ako požiar. Španielsko je jednou z priekopníckych krajín v Európe v čoraz väčšej integrácii tohto spôsobu života.

Koncept malého domu je jednoduchý, domy s rozlohou menšou ako 50 m2 sa zmenšujú, pričom sa odstraňujú priestory, pričom zostáva len to, čo je pre náš deň nevyhnutné. A prechod k udržateľnejšiemu životu v súlade s prírodou.

Mnohé z týchto domov využívajú prírodné prvky na ich premenu na pasívne domy, ktoré okrem toho, že sú udržateľnejšie, šetria veľa peňazí na údržbu domu.

kontajnerový dom

Ako sme už spomenuli, maličké domčeky z Ikea majú veľa spoločného s rozmachom tohto spôsobu života, keďže vo svojich predajniach nám už ukazujú, ako je možné integrovať ich nábytok a vytvoriť viac priestory na menej ako 50 m2 alebo dokonca na menej ako 25 m2.Vďaka Ikea môžeme navrhnúť maličké domčeky s interiérom, ktorý je oveľa viac využívaný a organizovaný s multifunkčným nábytkom.

kontajnerový dom

Ďalšou charakteristikou interiérov malých domov je, že musia čo najlepšie využiť vertikálne priestory, čo tiež podporuje organizovanejší a minimalistickejší typ života, kde je jednou z jeho charakteristík aj hnutie zero waste.

Niektoré ekovediny v Katalánsku a Španielsku sa tiež rozhodli pre tento typ malých stavieb.

Dúfame, že ak si chcete kúpiť malý domček v Barcelone, Katalánsku, na Malorke, v Galícii alebo v akomkoľvek regióne Španielska, tento článok vás inšpiruje, aby ste zistili, že existuje viac možností života. Existuje aj možnosť nákupu lacných a mobilných montovaných domov bez toho, aby ste sa vzdali kontaktu s prírodou.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: