Tipy do záhrady

Alternatívy k chlóru na údržbu bazénov

Alternatívy k chlóru na údržbu bazénov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ako iste viete, bazény sú jedným z najžiadanejších prvkov v lete, kde nás osviežujúce kúpele uľavia od pálivého slnka. Udržať ho v perfektnom stave je však jednou z najdôležitejších úloh a hoci stále veríte, že dosiahnete to iba použitím chlóru, existujú aj iné , oveľa zaujímavejšie spôsoby.

bazén bez chlóru

Chlór je riešenie, ktoré je tu s nami už roky, s výrobkami a technikami, ktoré umožňujú úplne dezinfikovať vodu a pripraviť ju na kúpanie. Ale Čo keby sme vám povedali, že máte aj iné rovnako účinné možnosti?

Dnes sa zameriame na jeho údržbu, na alternatívy k chlóru, ktoré sa v súčasnosti zametajú a s ktorými mnohé bazény pokračujú dovoľte nám, aby sme si počas teplejších dní dopriali toľko potrebné kvapky.

Alternatívy chlóru pre bazény

Tradičný chlór nie je nič iné ako chemická zlúčenina, produkt, ktorý bojuje s riasami, baktériami a všetkými druhmi kontaminantov, ktorými je voda zbieranie. Avšak jej nekontrolované používanie a veľký počet ľudí, ktorí túto vodu používajú, môže spôsobiť reakcie na koži aj v životnom prostredí, pretože Už to nie je vysoko znečisťujúca slabá kyselina.

Chlorátory soľných roztokov sú alternatívou k chlóru pre bazény a, hoci o tom ešte neviete, technika soľného chlórovania je jedným z najčistejších a najekologickejších spôsobov na udržanie vášho bazéna v perfektnom stave.Aby ste mali predstavu, toto sú niektoré z možností, ktoré momentálne máte k dispozícii:

  • Chlorácia soľným roztokom Namiesto pokračovania v používaní chemických produktov, ako je chlór a jeho korektory kyslosti, soľné chlórovanie umožňuje prostredníctvom samotnej soli zmiešanej s voda spustí proces chlórovania prirodzene, dezinfikuje vodu a premieňa ju späť na soľ.
  • Kvapalný aktívny kyslík Pri tejto príležitosti je tradičný chlór nahradený 10% peroxidom vodíka. Tento prvok umožňuje oxidačným procesom udržiavať vodu v perfektnom stave aj bez potreby použitia iných chemických prvkov.

Baktérie, plesne a iné choroboplodné zárodky budú tiež neutralizované, len tentoraz bazén ošetríme prvkami, ktoré rešpektujú životné prostredie a nie sú schopné spôsobiť nepohodlie pre zdravie ľudí.

 alternatívy k chlóru pre bazény

Oveľa efektívnejšie a udržateľnejšie riešenia

Udržať bazén v dobrom stave nie je zložité, najmä ak hovoríme o súkromnom bazéne, v ktorom je len pár z vás sú výsadou, že si to môžete užiť. Obtiažnosť sa zvyšuje v rovnakom pomere, ako sa zväčšuje a používa ju viac ľudí.

Chlór je účinný, ale jeho používanie so sebou nesie veľkú zodpovednosť s vedomím, že jeho účinky priamo poškodzujú životné prostredie. Okrem toho existuje veľa ľudí, ktorí trpia jej následkami v podobe podráždenia pokožky a očí.

Techniky, ako je chlórovanie soľným roztokom, sa stávajú veľmi dobrými alternatívami na elimináciu chlóru na dosiahnutie dokonalej kvality vody bez nutnosti pokračovať v kontaminácii prostredia alebo negatívne ovplyvňovať kúpeľňu.Ak chcete vedieť, koľko stojí údržba bazéna, kliknite sem.

Ak máte bazén a chcete vyskúšať alternatívu k chlóru, kvapalný aktívny kyslík a chlórovanie soľným roztokom sú dva z najudržateľnejších a najúčinnejších spôsobovOtestujte jeho silu a zistite, ako voda vo vašom bazéne zostáva v perfektnom stave aj po niekoľkých týždňoch.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: