Tipy do záhrady

Ako sušiť levanduľu doma v 4 KROKOCH

Ako sušiť levanduľu doma v 4 KROKOCH
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak ste sem prišli, je to preto, že vás zaujíma, ako sušiť levanduľu. Všetci máme radi túto rastlinu a jej vôňu, preto sme vytvorili tento 4-krokový mini návod, ako sušiť kvety levandule, aby ste ju mohli používať po celý rok na parfumovanie, dekoráciu, olej, homeopatiu, varenie atď.

ako sušiť kvety levandule

Táto metóda je priama a nenáročná, ako by väčšina vecí mala byť. Je to len 10 minút práce a týždeň čakania bude stačiť. Super ľahké a jednoduché. Ideálne na neskoršie použitie našich aromatických bylín počas celého roka.

Ako sušiť levanduľu. Prvý krok: cut

Keďže strih levandule nie je vôbec zložitý, začneme tým hlavným, kedy ju strihať. Na začiatok je dobré myslieť na to, že najlepšie je ráno, kedy cyklus rastliny spôsobuje prítomnosť olejov v listoch a kvetoch.

Najlepší čas je, keď sú v plnom kvete (aby sa zachytilo čo najviac ropy).

Čo sa týka veľkosti, strihajte tak dlho, ako sa len dá, až po prvé listy. Na čisté rezanie by sa to malo robiť nožnicami alebo ostrým nožom.

ako sušiť levanduľuako sušiť levanduľu na výrobu vrecúšok

Čo sa týka množstva, stačí, čo sa vám zmestí do ruky.

Druhý krok: Viazanie

Čo vám padne do ruky bez toho, aby ste to zneužili, stačí na každú hromadu, ktorú chcete vysušiť.

Zviažte ho na základni gumičkou, niťou, povrazom alebo čímkoľvek, čo máte po ruke, ale to slúži na to, aby bolo pevne zviazané.

ako sušiť levanduľu na fajčenie

Tretí krok: sušenie

Vešajte hromádky na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia a akéhokoľvek náznaku vlhkosti. Je jednoduchšie ich sušiť na slnku alebo v rúre, ale pokazili by si éterické oleje rastliny a tým by stratili svoje vlastnosti a vôňu.

ako sušiť levanduľu

Sušenie levandule v tieni trvá jeden až dva týždne, kým bude pripravená. Potom sa dá použiť.

Štvrtý krok: Užite si to!

Vaša levanduľa stále skvele vonia. Esenciálne oleje sú tam stále a vonia fantasticky, takže ho používajte akokoľvek chcete. Vyzdobte si svoj domov, pridajte ich do koláčikov či chleba, pripravte si oleje, relaxačné nálevy, na výrobu vrecúšok, na údenie alebo na ozdobu.

Teraz už poznáte tajomstvá, ako sušiť levanduľu a aké je to jednoduché, môžete si pripraviť toľko levandule, koľko chcete! Alebo čokoľvek, čo vám zanechá vaša úbohá rastlina.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

suchá levanduľa

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: