Životné prostredie

Cestujte po svete a obchodujte s prácou za izbu a stravu

Cestujte po svete a obchodujte s prácou za izbu a stravu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak vás už nebaví žiť tam, kde ste, a cítite, že sa potrebujete spojiť s niečím prirodzenejším, toto môže byť vaša príležitosť. Zamyslite sa nad stretnutím s miestnymi ľuďmi z celého sveta, s ľuďmi, ktorí žijú v trvalo udržateľných domoch, so sadom, na farme alebo ktorí sa venujú ekologickej výstavbe. Predstavte si, že s nimi žijete a pomáhate im v ich každodenných činnostiach. Zdieľajte svoj život, svoj dom, svoj stôl a svoju rodinu. Výmenou za to vložíte svoju túžbu, svoju silu a prácu.

WWOOF znamená Svetové príležitosti v ekologických farmách, je povedzme „možnosti dobrovoľníctva po celom svete na ekologických farmách“. Hnutie sa postupne zrodilo vo Veľkej Británii v roku 1971 a v roku 2000 sa na tomto kongrese konala prvá medzinárodná konferencia WWOOF. sieť organizácií, ktoré uľahčujú kontakt medzi dobrovoľníkmi a ekologickými výrobcami.

WWOOF

Ako to funguje

WWOOF je skúsenosť, pri ktorej dobrovoľníci pomáhajú výrobcom a na oplátku dostávajú ubytovanie, stravu a príležitosť dozvedieť sa o udržateľnom spôsobe života. WWOOFers neplatia za svoj pobyt na farmách, ani nedostávajú žiadnu platbu za svoje služby okrem izby a stravy.Funguje to ako výmena, v ktorej najväčším ziskom je skúsenosť s účasťou na ekologickom a udržateľnom spôsobe života a pre majiteľov domov pomoc pri úlohách, ktoré robia.

Navrhované činnosti majú veľakrát čo do činenia s prácou v poľnohospodárstve (výsadba, zber alebo odstraňovanie buriny), ale v závislosti od každého miesta sú skúsenosti iné. Možno sa ocitnete pri práci v zelených budovách, pri výrobe kompostu alebo kŕmení zvierat na farme.

xl

Staňte sa WWOOFer

WWWOOFerom môže byť ktokoľvek, len treba mať veľkú chuť cestovať, pracovať a učiť sa. Registrácia ako dobrovoľník je veľmi jednoduchá a kroky sú podobné vo všetkých krajinách.

Prvá vec je rozhodnúť sa, kam cestovať, potom vstúpite na stránku.

WWOOF Argentína wwoofargentina.com a WWOOF Čile www.wwoofchile.cl majú veľmi jednoduché webové stránky: Ak sa chcete zaregistrovať ako dobrovoľník, požadujú od vás poplatok od 25 USD do 40 USD ročne, tj používané na údržbu lokality. Po vygenerovaní používateľa (je dôležité, aby ste svoj profil doplnili o svoje vlastnosti a preferencie), dostanete zoznam dostupných hostiteľov a kontaktujete toho, ktorý vás najviac zaujíma podľa práce, ktorú chcete robiť a dátumov majú. k dispozícii na prijatie dobrovoľníkov.

WWOOF-paradajky

Poznačiť:

1. WWOOFer nie je na dovolenke, ale pracuje v rôznych častiach sveta.

2. Ak ste flexibilný s dátumami a miestami, je jednoduchšie improvizovať. Ak však máte obmedzený čas, plánujte si s dostatočným predstihom.

3. Zamyslite sa nad tým, aký druh práce chcete robiť: chcete pracovať na farme? So zvieratami? Alebo dávate prednosť plantáži?

4. Chcete žiť s ostatnými WWOOFermi alebo si to zažiť sám? (Existujú hostitelia, ktorí prijímajú iba jedného dobrovoľníka naraz a iní, ktorí prijímajú až pätnásť dobrovoľníkov)

V niektorých ekovedinách v Španielsku je možnosť stráviť sezónu výmenou za prácu.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: