Tipy do záhrady

Ako mať energeticky efektívnejší domov

Ako mať energeticky efektívnejší domov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Je váš domov energeticky efektívnym domom? Neodpovedajte na túto otázku výlučne na základe toho, či energia, ktorú dostávate, pochádza z obnoviteľných zdrojov energie.

Energeticky efektívne bývanie

Úspory energie je možné dosiahnuť aj vašou súčasnou elektroinštaláciou, avšak na výpočet energetickej účinnosti vášho domu musíte zvážiť rôzne opatrenia, ktoré je možné zaviesť a ktoré sa premietnu do úspor energie, ale najprv budete potrebovať predchádzajúcu revíziu elektrického vedenia a ostatných komponentov, ako aj aktualizáciu elektrotechnického bulletinu v prípade zmien v inštalácii alebo v kontraktácii elektriny.

Úspora energie môže byť jednoduchá

Áno, šetrenie energiou môže byť jednoduché a nie je nutné žiť v ekovesnici v Španielsku. A to aj v prípade, že v našom dome nenainštalujeme solárne panely alebo solárne markízy; a možno v súčasnosti všetci nemôžeme investovať do tejto technológie. Riešenie v tomto prípade zahŕňa vyčerpávajúcu kontrolu našej inštalácie.

Pravidelná kontrola zmluvnej energie

Nebolo by to prvýkrát, čo máme vysokú silu, oveľa vyššiu, než akú skutočne potrebujeme. Tento typ údajov, ktoré sa objavujú v elektrickom bulletine, je potrebné skontrolovať, aby sme tento výkon prispôsobili skutočnej spotrebe, ktorú spotrebujeme. Je to prvý krok k úspore energie? Nie naozaj. Prvá vec, ktorú by sme mali urobiť, je pokúsiť sa zrevidovať náš dom, aby bol energeticky efektívnejší. Ak to chcete urobiť, budete musieť vykonať sériu dodatočných recenzií.

Energetická účinnosť

Skontrolujte našu tepelnú izoláciu

Vykurovanie a klimatizácia môžu výrazne zvýšiť náklady na energiu. V tomto bode by sme okrem toho, že by sme dobre skontrolovali naše zariadenia, museli pozorovať naše ohrady. Existuje mnoho oblastí domu, ktoré môžu mať únik vzduchu, ako sú okná alebo dvere, ktoré sa otvárajú von. Ak si všimneme, že nám zatekajú okná alebo jednoducho vieme, že sú už dosť staré, musíme vystužiť ich izoláciu, aby sa doma dlhšie uchovala slnečná energia a cez zimu sa tam dostalo teplo.

Ako to môžeme urobiť? Sú rôzne spôsoby. Na začiatok môžeme umiestniť tesniace lišty, aby sme týmto únikom vzduchu zabránili vo dverách a oknách. Závesy, verte alebo nie, môžu tiež zastaviť vstup chladu.Taktiež v prípade, že sú naše okná príliš staré, vždy môžete investovať do nových, ktoré majú plnú izoláciu. Je to niečo, čo bude mať pozitívny vplyv na náš účet za elektrinu.

Elektroinštalácie

Pre odborníka by bolo zaujímavé skontrolovať elektrické vedenie doma. Dobrá elektroinštalácia môže výrazne minimalizovať spotrebu, ale na tento účel musí byť testovaná prostredníctvom meracích protokolov, ktoré potvrdzujú, že inštalácia nevykazuje preťaženie alebo problémy s netesnosťou. Pamätajte, že tieto preťaženia môžu byť zodpovedné okrem iného aj za rozbitie elektrických spotrebičov. Čo sa týka preťaženia, môže nastať, ak máme málo zástrčiek a veľa elektrických spotrebičov, čo by zvýšilo spotrebu energie.

skontrolujte zapojenie

Problém so žiarovkou

Ak ste tak ešte neurobili, skontrolujte žiarovky. Nakoniec vymeňte všetky tie, ktoré nie sú vysoko energeticky účinné, teda tie, ktoré nie sú LED žiarovkami.

Pre predstavu, halogénové žiarovky majú spotrebu 50W. V prípade led žiaroviek nájdeme spotrebu 6W. Nepochybne významná úspora.

A kotol?

Kotol môže tiež spustiť spotrebu elektriny. Týmto spôsobom bude vždy vhodnejšie staviť na Caldeas s automatickou moduláciou. Tento typ kotla reguluje teplo na základe potrieb každého domu.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: