Tipy do záhrady

Tipy, ako mať ekologickejší a udržateľnejší dom

Tipy, ako mať ekologickejší a udržateľnejší dom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Určite sa vo vašich myšlienkach zrodila myšlienka na rozvoj vášho domova, ktorá vám umožní ponoriť sa do technológie 21. storočia a môžete si užívať výhody ekologickejšieho a udržateľnejšieho domova.

ako mať ekologickejší dom

Dnes sa budeme venovať tejto veľmi zaujímavej možnosti, aj keď si dáme aj dôležitú pripomienku, keďže nesmieme zabúdať, že táto migrácia zahŕňa aj vaše spotrebiteľské návyky a mentalitu zmeniť kurz smerom k udržateľnosť

Aj dostať sa na realitný trh je zaujímavé. Predstavme si, že chcete predať byt vo Valencii alebo v akomkoľvek inom španielskom meste, Myslíte si, že nebude lepšie hodnotený a žiadaný, ak bude mať najudržateľnejšie energetické certifikáty?Skutočne .

Čo potrebujete na dosiahnutie udržateľnejšieho domova?

Najdôležitejšie je poznať stav vášho súčasného domu, aby ste budete musieť skontrolovať, akú energetickú certifikáciu momentálne má V ňom sa zhromažďujú všetky relevantné údaje o stave vášho domova a o tom, aké prvky sú k dispozícii na zabezpečenie potrebnej energie. V závislosti od vašej účinnosti a úrovne spotreby získate celkové hodnotenie.

Ak nemáte svoj energetický certifikát, existuje nespočetné množstvo spoločností, ktoré poskytujú tento dokument Mimochodom, nové nariadenia jasne stanovujú žeJe povinné mať to, strešný apartmán na predaj vo Valencii by nemohol byť spracovaný, ak by nemal túto certifikáciu.

Ekologický dom

Za normálnych okolností je prvým krokom k tomu, aby sme priviedli náš domov k udržateľnosti, kontrola stavu elektrických spotrebičov, pretože sú tou časťou, ktorá spotrebúva najviac energiePamätajte, že trvalo udržateľné bývanie je oveľa ekonomickejšie a efektívnejšie.

Chladnička, umývačka riadu, sušička, ohrievač vody, klimatizácia alebo rúra sú citlivé prvky, ktoré sa stanú zastaranými a vyžadujú si prehnanú spotrebu vykonávať svoju funkciu. Možno si vyžadujú kompletnú výmenu a to znamená značné náklady, ale chybou by bolo

Tipy, vďaka ktorým bude váš domov oveľa ekologickejší a efektívnejší

Udržateľnosť je pojem, ktorý sa často vzďaľuje od svojho skutočného významu.To, že dom je udržateľnejší, znamená, že množstvo energie a zdrojov, ktoré spotrebúva, je kompatibilné s množstvom, ktoré poskytuje životné prostredie, bez toho, aby sme sa vyčerpávali alebo vyžadovali viac, ako môže poskytnúť.

trvalo udržateľný dom

Čím nezávislejší a sebestačný, tým udržateľnejší bude Napríklad, ak váš súčasný dom stále vyžaduje veľké množstvo energie na vykurovanie miestností, treba skontrolovať, či konštrukcia spĺňa podmienky na udržanie tepla alebo či spôsobuje váš účet zbytočne navyšovať

Toto je len príklad, existuje toľko faktorov a položiek, ktoré by sme mohli preskúmať ako dôvody, prečo by ste mali. Ako predať svoj dom, tak aj užívať si ho. Toto je niekoľko akcií, ktoré môžete odteraz posúdiť a podniknúť:

  • Izolácie. Podľa predchádzajúceho príkladu musí mať dom prvky, ktoré umožňujú utesnenie miestností, aby sa zabránilo úniku. Vaše klimatizačné zariadenie teda nebude vyžadovať toľko energie.
  • Trieda. Pamätáte si energetické certifikáty? Spotrebiče vo vašej kuchyni by mali byť vždy triedy A, čím viac „+“ máte, tým lepšie. Pomôže vám to znížiť váš účet za elektrinu.
  • Blesk. Investujte do LED žiaroviek, prestaňte spotrebúvať tradičné a vymeňte čo najviac za LED technológiu, oveľa efektívnejšie.
  • Sol Solárne panely sa stali módou, prijímanie energie zo Slnka je vždy trvalo udržateľnou zmenou, ktorú je ťažké prekonať. Ak máte možnosť, investujte do fotovoltaických panelov. Okrem toho vznikajú aj iné spôsoby, ako ich čo najlepšie využiť, napríklad slnečná markíza.

A zoznam by sme mohli ďalej rozširovať, keďže možností je neúrekom. Dom, ktorý zohľadňuje všetky faktory uvedené v predchádzajúcich riadkoch, si však môžete byť istý, že bude mať hodnotenie udržateľný.

ekologickejší a udržateľnejší dom

A to najdôležitejšie; udržateľné myslenie

Ak má byť dom udržateľný, musia byť udržateľní aj jeho obyvatelia Investovať do toho nám neprinesie nič dobré. efektívnejšie vybavenie, ak neskôr zabudneme zhasnúť svetlá, keď ich nepotrebujeme. Dokonca môžeme použiť staré a domáce tipy, aby sme ušetrili, napríklad brečtan pri praní bielizne. Poznali ste tento trik?

Je nevyhnutné mať vždy ekologickú a udržateľnú mentalitu, hoci to neovplyvňuje predaj domu, je nevyhnutné obývať ho.Prinajmenšom, ak sa chceme považovať za zodpovedných ľudí zaviazaných rešpektovať životné prostredie V súčasnosti existuje nespočetné množstvo projektov a iniciatív na prestavbu domov, ako napríklad skúšobné domy katastrofy.

Teraz už viete, ako začať s prestavbou vášho domova, kde plánujete začať? Analyzujte, akú certifikáciu má, a začnite ju premeniť na oveľa efektívnejší priestor, pohodlný a udržateľný.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: