Životné prostredie

Obsedantný trend sukulentov, ktorý ohrozuje Afriku

Obsedantný trend sukulentov, ktorý ohrozuje Afriku
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vedeli ste, že viac ako tretina sukulentov na svete sa nachádza v Afrike? Väčšina exotických rastlín, ktoré používame, pochádza z špecifické oblasti sveta, kde, žiaľ, pytliactvo a nelegálny obchod prevláda a voľne sa pohybuje

sukulenty móda, ktorá ohrozuje Afriku

Zvykli sme si spájať pytliactvo s devastáciou voľne žijúcich živočíchov v afrických alebo ázijských krajinách, avšak tento postup sa neobmedzuje len na voľne žijúce zvieratá, ale aj ohrozuje mnohé iné druhy,, ako napríklad sukulenty.

Veľká posadnutosť spôsobená vlastníctvom tejto krásnej izbovej rastliny spôsobila, že veľké množstvo lovcov zdevastovalo všetky oblasti, kde rastie. A Afrika je ideálnym kontinentom na uskutočnenie týchto nehorázností

Sukulentné pytliactvo

Vzácne sukulenty vzbudzujú záujem dekoratérov, firiem, nadšencov a jednotlivcov , ktorí chcú dať svojim miestnostiam alternatívny nádych exotickými rastlinami . Ich vysoký dopyt však spôsobuje zmätok v krajinách ich pôvodu

Nezákonný obchod s týmito druhmi dosiahol takú závažnosť, že sa dokonca zistilo, že mnohé zainteresované strany poskytujú Zariadenia GPS miestnemu obyvateľstvu s cieľom identifikovať oblasti, kde táto rastlina žije.

nelegálny obchod so sukulentmi

Cieľom je čierny trh a neuveriteľne veľká a organizovaná sieť od občana, ktorý nahlási ich prítomnosť lovcovi, ktorý zbiera im, distribútorovi, ktorý ich predáva, a zákazníkovi, ktorý ich kupuje.

Severná Amerika, Ázia a Európa sú preferované destinácie, hoci dopyt je prakticky globálny. Poľovníci úplne vytrhajú rastliny zo zeme, čím spôsobia, že v tejto oblasti už nič iné nerastie.

Čelíme skutočne vážnemu problému

Zber rastlín, či už exotických, vzácnych alebo bežných sukulentov, nebol nikdy a priori problémom Tento čierny trh však začína vzbudzovať záujem veľkého množstva investorov a špekulantov, ktorí nebudú ani sekundu váhať so zničením oblastí, kde sa momentálne nachádzajú

A nie je to práve dostupné alebo bežné miesto, keďže vzácne sukulenty sú druhy, ktoré rastú na vrcholoch hôr, v údoliach alebo v akejkoľvek inej trhline zeme kde, ak sa neodstráni správne, nič nenarastie

A toto je hlavný problém, ktorému čelíme, úplná strata druhu, ktorý končí len ako ozdoba v našich domovoch , ktoré nemajú väčšiu užitočnosť ako vizuálnu krásu, ktorú poskytujú bez obáv z ich reprodukcie alebo starostlivosti o ne.

Výsledkom je vyhynutie ďalšieho druhu, strata časti nášho prírodného dedičstva v dôsledku záujmu Časť spoločnosti, ktorá chce iba zdobiť a konzumovať bez akéhokoľvek svedomia a kontroly.

Sukulenty áno, ale s rozumom

Cieľ týchto riadkov je jednoduchý, pokúsiť sa nás upozorniť na dôležitosť rešpektovania životného prostredia, ktoré nám dáva životPokračovanie na ceste zneužívajúceho konzumizmu bez uvažovania a posudzovania dôsledkov nás môže priviesť len na jedno miesto.

A hoci sa v súčasnosti hýbe množstvo svedomí a stále viac a viac pozdvihuje svoj hlas proti praktikám, ako je pytliactvo, máme pred sebou ešte dlhú cestu skúste ukázať, aké zásadné je starať sa o rastliny aj živočíchy.

Hrajte sukulenty podľa listov. Ako rozmnožovať tieto druhy rastlín

Sukulenty sú dnes jednou z najmódnejších vzácnych a exotických rastlín. Pokúšať sa užiť si ich a vystaviť ich v našich domácnostiach by nemal byť problém, ale pokiaľ pochádzajú z kontrolovaného a regulovaný trh

Len tak budeme môcť zachovať dedičstvo, ktoré nám zem zverila. Užívajme si prírodu tým najlepším spôsobom, od udržateľnosti a záväzku ju udržiavať a rešpektovať. A áno, tu sa o nich môžete dozvedieť niečo viac, ako aj zistiť, aké sú ich rozdiely s kaktusom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: