Tipy do záhrady

3 veľké chyby, ktoré sme všetci urobili pri starostlivosti o sukulenty

3 veľké chyby, ktoré sme všetci urobili pri starostlivosti o sukulenty
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pokiaľ ide o izbové rastliny, sukulenty sú prakticky nezničiteľné. Sú odolné, ľahko sa pestujú a sú ideálnou rastlinou pre tých, o ktorých je známe, že zabíjajú izbové rastliny, no stále potrebujú základnú starostlivosť, ktorá je dôležitá.

Ak máte sukulenty, ktoré vyzerajú trochu smutne, možno robíte zásadné chyby, je ľahké zabudnúť na starostlivosť o sukulenty, najmä preto, že môžu byť veľmi odolné a vyžadujú si malú starostlivosť, takže Dali sme dohromady niekoľko bežných chýb, ktorých sa ľudia dopúšťajú, a ako ich napraviť, aby sme ich priviedli späť k životu.

AKO VYBRAŤ NAJLEPŠÍ ČRENÍK NA PESTOVANIE SUKULENTOV

Je ľahké nechať sa uniesť použitím rastlín na dekoráciu a zabudnúť na ich potreby a hľadať roztomilý črepník alebo elegantnú nádobu, ktorá sa hodí k dekorácii. Ale ak vysádzate sukulenty do kvetináčov bez drenáže alebo príliš malé, môže to byť smrteľné pre vaše rastliny. Väčšina sukulentov v skutočnosti uprednostňuje suchú pôdu, takže použitie nádoby bez otvorov na presiaknutie vody zvyšuje riziko preliatia. Voda sa jednoducho zhromaždí na dne pôdy a môže utopiť korene vašej rastliny.

Ak nemôžete nájsť ideálny črepník, ktorý by zodpovedal vašej výzdobe, najlepšou možnosťou je vložiť sukulenty do menšieho črepníka s drenážou a vložiť ho do toho krásneho, ktorý ste si vybrali ozdobiť. Keď sa chystáte polievať rastlinu, vyberte najmenšiu nádobu, sukulent zalejte a nechajte poriadne odkvapkať.Potom ju vložte späť do dekorácie a budete mať veľmi šťastnú rastlinu.

SUKULENTY POTREBUJÚ VODU

Sukulenty môžu vydržať týždne, aj mesiac bez vody a stále prežijú, ale to, že môžu, neznamená, že môžete zabudnúť aby ste ich úplne zaliali. Sukulenty prežívajú tak, že ukladajú prebytočnú vodu do svojich listov, niekedy aj do koreňov, ale ak to medzi zavlažovaním necháte príliš dlho, môžu začať vädnúť a opadávať listy.

Musíte dávať pozor na pôdu, keď je suchá, je čas zalievať. So sukulentmi je to trochu zložitejšie, pretože môžu trochu vyschnúť, takže musíte otestovať pôdu tak, že zapichnete prst asi o palec do kvetináča. Ak cítite vlhkosť, nechajte ju ešte niekoľko dní, ale ak je pôda úplne suchá, doprajte jej dobrú vodu.Samozrejme, nepotrebujú výdatnú zálievku.

AKÉ SVETLO POTREBUJÚ SUKULENTY NA RAST

Väčšine sukulentov sa darí na jasnom, priamom slnku lepšie ako v tieni. Ale ich povesť takmer nezničiteľnej izbovej rastliny znamená, že mnohí z nás by ich mohli strčiť do tlmene osvetlených rohov ako dekoráciu bez toho, aby sme im dali veľkú šancu. Existuje len niekoľko vzácnych sukulentov, ktoré zvládnu slabé svetlo, ako napríklad hadia rastlina, ale väčšina bude spokojná s tým najpriamejším svetlom, ktoré im môžete poskytnúť.

Ako mnoho iných rastlín, ak im nedoprajete dostatok svetla, môžu stratiť farbu a natiahnu stonky na nájsť svetlo. Predtým, ako si rastlinu kúpite, najskôr skontrolujte na zadnej strane štítku podmienky, ktoré sa jej páčia, namiesto toho, aby ste ju len položili na poličku a dúfali v to najlepšie.

Dúfame, že tieto tipy a zelené nápady vám pomôžu správne pestovať sukulenty a mať doma peknú sukulentnú záhradu. Vždy si tiež môžete urobiť zvislú maľbu na ozdobenie vašich stien alebo dokonca rozmnožiť sukulenty podľa listov.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: