Tipy do záhrady

10 ťažko zabíjateľných izbových rastlín

10 ťažko zabíjateľných izbových rastlín
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Všimli ste si v obchode nádhernú rastlinu, neodolali ste jej kúpe a po niekoľkých dňoch či týždňoch odumrela? Skôr než začnem hovoriť, že nasávate pestovanie rastlín, že aj tie plastové po vás zomrú, dovoľte mi začať resetovaním úrovne dôvery. Zatiaľ čo niektoré rastliny vyžadujú väčšiu starostlivosť, nasledujúce ťažko zabité izbové rastliny budú prosperovať, pokiaľ budú platiť tie najzákladnejšie pravidlá starostlivosti.

Najprv sa pozrime bližšie na najlepšie ťažko zabíjateľné izbové rastliny a potom zistíme, čo presne musíte urobiť, aby ste ich udržali nažive.

Zoznam ťažko zabitých izbových rastlín:

1. Hoya hindu - voskovka, voskovka, voskovka

Hoya indus je skrútená a skrútená visiaca rastlina. Má miskovité listy a rastový habitus podobný viniču. Keďže ide o sukulentnú rastlinu, v prípade veľkého sucha prestane rásť, ale len tak ľahko nezomrie.

Po zaliatí sa rehydratuje a pokračuje v raste. Pokiaľ indická hoja môže prijímať tri až štyri hodiny nepriameho slnečného žiarenia denne, môže sa nakoniec dostať na zem z vyvýšeného posedu. Hoci pomaly rastie, je to tiež pomerne ťažko zabíjateľná izbová rastlina odporúčaná pre začiatočníkov.

2. Pilistra – Aspidistra spp.

Zadrží chudobnú pôdu, sucho, prach a dokonca aj nedostatok svetla. Dobre osvetlená miestnosť je dobrá, ale nie je nevyhnutná. Dobre sa im darí pri veľmi slabom osvetlení a mali by byť chránené pred priamym slnkom, pretože to spáli listy (Predstavte si, že rastiete v trópoch s dostatkom tieňa od iných stromov a väčších rastlín). K dispozícii sú dokonca aj veľmi farebné druhy. (Môžete ho získať tu)

3. Peace Lily - Mojžišova kolíska, Spathiphyllum, Spathiphyllum spp

Rovnako ako väčšina ostatných izbových rastlín má stredné až slabé svetlo. Viac mierových ľalií sa zabije nadmerným zalievaním ako zabudnutím na zalievanie. Keďže tieto rastliny sú veľmi odolné voči suchu, môžete pred zalievaním počkať, kým rastlina nezačne vädnúť, rastline to neublíži a zabráni vám preliatie.(Môžete ho získať tu)
4. Slonia noha - Beaucarnea recurvata

V skutočnosti to nie je palma, je to sukulentná rastlina. Potrebujú jasné svetlo, ale nie priame slnko. Dobre znášajú sucho, vzhľadom na nízku vlhkosť väčšiny vnútorných podmienok sa veľmi dobre prispôsobujú. Viac informácií o tom, ako sa starať o túto rastlinu, nájdete v našej príručke, ako sa starať o sukulenty a kaktusy. (Môžete ho získať tu)

5. Karafiát vzdušný – Tillandsia spp.

Vzduchové klinčeky môžete zavesiť na šnúrku, pripevniť na kus dreva alebo jednoducho umiestniť do prázdnej nádoby. Z väčšej časti potrebujú len jasné svetlo a vzduch.Ak je vzduch vo vašej domácnosti veľmi suchý, postačí občasné zarosenie alebo namočenie drezu na hodinu každé dva až tri týždne. ( )

6. Maranta – Maranta leuconeura

Listy sú na noc zložené. Môžete sedieť a sledovať ich pohyb. Priame slnečné svetlo spáli listy a môže rýchlo zabiť rastlinu. Uprednostňuje jasné, ale nepriame slnečné svetlo a vo všeobecnosti znáša oblasti so slabým osvetlením.

Maranta uprednostňuje dobre priepustnú pôdu a vyžaduje veľa vlahy, aby sa jej darilo, takže je vynikajúcou voľbou pre v kúpeľni,a tiež je to jedna z tých rastlín, ktoré absorbujú vlhkosť ( Môžete ju získať tu )
7. Asparagus – Asparagus setaceus

Táto rastlina toleruje jasné slnečné škvrny alebo slabo osvetlené rohy. Má atraktívny miniatúrny tvar podobný viniču a ľahko rastie v interiéri. Prosperuje s každodenným zahmlievaním. Možno je to trochu zložité, ak máte tendenciu zabúdať na rastliny vo všeobecnosti. (Môžete ho získať tu)

8. Ficus - Ficus elastica

Táto rastlina toleruje slabé svetlo, ale listy vyblednú. Najlepšie je umiestniť ho do svetlého, filtrovaného okna. Najhoršie, čo môžete s Ficusom urobiť, je preliať ho, najlepšie je udržiavať pôdu suchú, je veľmi odolná voči suchu. (Môžete ho získať tu)

9. Chlorophytum comosum – stuha, pavúk alebo mašľa lásky

Jedna z najbežnejších, najobľúbenejších a ľahko pestovateľných izbových rastlín. Žiadne priame slnečné svetlo a keď začnú mierne vädnúť, stačí zaliať. Vytvárajú nádherné závesné rastliny do tohto fádneho rohu miestnosti. (Môžete ho získať tu)

10. Sansevieria - Meč svätého Juraja, svokrin jazyk.

Táto rastlina má aj iné názvy, napríklad „Rastlina hada“ a „Diablov jazyk“. Ako izbovej rastline sa jej darí najlepšie pri jasnom svetle, no znáša aj nízku úroveň osvetlenia v interiéri. Je to ďalšia z izbových rastlín, ktorej sa bude páčiť v kúpeľni alebo inom priestore s vysokou vlhkosťou. (Môžete ho získať tu)

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ VNÚTORNÚ RASTLINU

Všimli ste si v obchode nádhernú rastlinu, neodolali ste jej kúpe a po niekoľkých dňoch či týždňoch odumrela? Skôr než začnem hovoriť, že nasávate pestovanie rastlín, že aj tie plastové po vás zomrú, dovoľte mi začať resetovaním úrovne dôvery.Existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré pri aplikácii na odolné izbové rastliny zaručene vyrastú u vás doma skutočne nesmrteľné rastliny.

Vyberajte iba rastliny, ktoré sa zdajú byť bez hmyzu a chorôb. Vyhnite sa rastlinám, ktoré majú:

  • Žlté listy,
  • okraje listov hnedé,
  • zvädnuté listy,
  • škvrny alebo škvrny,
  • tenký rast.

Vyberte si rastliny, ktoré sa vám naozaj páčia. Ak sa vám rastlina nepáči, nechcete sa o ňu starať.

Záver

Izbové rastliny rozjasnia vašu náladu, skrášlia váš životný priestor a dajú vám oddych od každodenných aktivít. Týchto desať zarytých izbových rastlín je len niekoľko z mnohých, ktoré sú dnes dostupné na trhu.Aj keď ste začiatočník alebo hlúpy, môžete si byť istí, že tieto rastliny znesú veľa zneužívania a zanedbávania životného prostredia.

Takže sa nevzdávajte myšlienky zaobstarať si rastlinu len preto, že prvá pekná zomrela s vami. Vyberte si trvácu rastlinu, dodržujte niekoľko základných pravidiel a budete v bezpečí.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: