Tipy do záhrady

5 tipov na pestovanie sukulentov, pretože to robíte zle.

5 tipov na pestovanie sukulentov, pretože to robíte zle.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pestovanie sukulentov v interiéri je zložité, ak nepoznáte správne požiadavky na pôdu, svetlo a zálievku. S nami môžete zo sukulentných rastlín urobiť nielen zdravé, ale aj tie, ktoré vám budú závidieť na obálke časopisu do interiéru, len musíte vedieť, ako sa o ne správne starať!

Sukulenty sú veľmi obľúbené izbové rastliny a ľudia často hovoria, že je ťažké ich zabiť. Mnoho ľudí však zisťuje, že ich sukulenty vyzerajú smutne v priebehu niekoľkých týždňov od zakúpenia.Existuje niekoľko bežných chýb, ktoré sa dajú ľahko napraviť, čo vám pomôže na vašej ceste k pestovaniu krásnych sukulentov v interiéri a uchová ich pri živote v nasledujúcich rokoch.

Snesprávne ukulenty

Zatiaľ čo väčšina sukulentov prežije nejaký čas vo vnútri, väčšine sa nebude dariť. Sukulenty pestované v interiéri musia tolerovať slabé svetlo a rásť pomaly. Niektoré z najjednoduchších sukulentov na pestovanie v interiéri zahŕňajú Haworthia fasciata, Sansevieria trifasciata a Crassula ovata. Mnohým kaktusom sa dobre darí aj v interiéri, napríklad Mammillaria gracilis fragilis. Pestrofarebné vzácne sukulenty, ktoré sa vyskytujú v aranžmánoch a záhradách pod zemou, sa často začnú zelenať, naťahovať sa a strácať svoj tvar. Ak si však kúpite aranžmán zo svetlých tropických sukulentov, vydrží oveľa dlhšie ako aranžmán z rezaných kvetov a nebudete to musieť riešiť s vázami a vodou.Väčšina sukulentov zostane nažive niekoľko týždňov s minimálnou alebo žiadnou starostlivosťou.

Kanalizácia

Pokiaľ nebudete veľmi opatrní v tom, koľko a ako často zalievate, budete chcieť, aby vaše sukulenty boli v kvetináči s drenážnym otvorom (otvormi). Korene sukulentov by rýchlo hnili, ak by stagnovali príliš dlho (do niekoľkých dní). Aj keď existuje veľký výber keramiky s odtokovými otvormi, mnohé nie. Buď sa týmto kvetináčom vyhnite, alebo vyvŕtajte drenážny otvor diamantovým hrotom. S vrtákom by ste mohli dať dieru takmer do čohokoľvek, pozor!

Nesprávna podlaha

Ako sme už povedali, sukulenty zhnijú a odumrú, ak budú príliš dlho sedieť vo vlhkej pôde. Ak si kúpite sukulenty z veľkých záhrad alebo obchodov pre domácich majstrov, pravdepodobne budú vysadené vo veľmi bohatej pôde, ktorá zadržiava vodu a zostane dlho vlhká.Namiesto toho, aby ste ich držali v tejto pôde, budete si chcieť kúpiť „kaktusovú zmes“, ktorá je pravdepodobne dostupná v rovnakých obchodoch. Ďalšou skvelou možnosťou pre pôdu je kremelina. Môžete ju zmiešať so štandardnou zeminou na kvetináč alebo ju použiť samostatne. Kremelina absorbuje vodu, ale rýchlo schne. To je ideálne pre sukulenty. Ak naozaj radi zalievate rastliny, použitie kremeliny ako pôdy pre sukulenty pomôže zabrániť podmáčaniu.

Nedostatok svetla

Väčšina sukulentov potrebuje plné slnko, aby si zachovali svoju farbu a tvar. Sukulenty umiestnite do okna orientovaného na juh, kde dostávajú svetlo väčšinu dňa. Stále si môžete všimnúť nejaké naťahovanie, ak máte rýchlo rastúce echeverie, ktoré potrebujú veľa slnečného svetla. Ak však máte haworthie, gastérie a sansevierie, dokážu prežiť niekoľko hodín svetla denne.

Priveľké starosti

Zatiaľ čo sukulenty potrebujú vodu, aby sa im darilo, väčšina z nich znesie niekoľko dní a dokonca aj týždeň alebo dva bez vody, kým začnú vädnúť a umierať. Prebytočná voda je najrýchlejší spôsob, ako ich zabiť. Sukulenty sú vo všeobecnosti lacné, takže si to uvoľnite, experimentujte a uvidíte, ako sa hodia tam, kde žijete. Obavy budú pravdepodobne viesť k príliš veľkému zalievaniu a rýchlo povedú k ich smrti. Je oveľa jednoduchšie oživiť sukulenty, ktoré boli málo zalievané.

Nie je ťažké ich udržať nažive, ak tieto rady beriete vážne. Zistíte, že čím viac si dovolíte experimentovať, tým šťastnejší budete vy a sukulenti!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: