Zdravie

Ako si vyrobiť domáci oreganový olej

Ako si vyrobiť domáci oreganový olej
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Povieme vám, ako vyrobiť oreganový olej podomácky a ako ho použiť, aby ste využili všetky výhody vlastnosti oregana pre zdravie. Oreganový olej má nielen kulinárske využitie, ako by si mnohí mohli myslieť, okrem toho má nespočetné množstvo použití na liečenie chorôb, proti plesniam a iným chorobám.

ako vyrobiť oreganový olej

Ako vyrobiť oreganový olej

Príprava alebo výroba oreganového oleja je jednoduchšia, než si myslíte a jeho príprava vám zaberie len trochu času. Rovnako ako rozmarínový alkohol je zaujímavé mať ho vždy pripravený a po ruke v našej súprave domácich prostriedkov s rastlinami.

INGREDIENTS

Ukážeme vám ingrediencie na prípravu 200 ml oreganového oleja. Ak by ste z akéhokoľvek dôvodu chceli mať väčšie množstvo, stačí množstvá proporcionálne vynásobiť.

 • 50 g listov oregana bez kvetov.
 • 200 ml olivového oleja, možno vyrobiť aj s alebo mandľovým olejom .
 • Sklená nádoba s viečkom

Ako vyrobiť domáci oreganový olej na huby a iné použitie

Teraz sa pozrime, ako vyrobiť oreganový olej na huby a mnohé iné použitia.

 1. Listy dôkladne umyjeme, aby sme odstránili chrobáky, organické zvyšky a prípadné nečistoty, potom je dôležité nechať uschnúť.
 2. Na získanie všetkých vlastností oregana je nevyhnutné, aby sme listy rozdrvili mažiarom alebo podobným náradím.
 3. Teraz ich môžeme vložiť na dno našej sklenenej nádoby
 4. Nalejte olej tak, aby dobre pokryl všetky lístky oregana až do uvedených 200 ml. Ak je nádoba príliš široká a nezakrýva ju, musíme nádobu vymeniť alebo pridať ďalšie množstvá.
 5. Našu fľašu vložíme do vane aspoň na 10 minút, aby sa v oleji a oregane premiešali všetky ich vlastnosti. Jednoducho pridajte vodu do hrnca bez zakrývania hrnca a zapnite teplo, kým nezačne vrieť.
 6. Prikryte hrniec a nechajte ho odpočívať aspoň 2 týždne na tmavom, chladnom a suchom mieste. Ideálne by bolo v špajzi alebo v našej lekárničke.
 7. Po dvoch týždňoch môžeme olej prefiltrovať a odstrániť listy oregana, budeme ho mať pripravený na použitie ako v jedlách, tak aj v medicíne, na liečbu plesní a iných ochorení.

ako vyrobiť oreganový olej na huby

Keď už máme olej hotový, nie je na škodu poznať všetky výhody a vlastnosti tohto esenciálneho oleja v našich lekárničkách.

Vlastnosti a výhody oregánového oleja

Ako sme už spomenuli vyššie, oreganový olej možno použiť na dochucovanie jedla, ktorý mu dodáva iný a príjemný nádych, no používa sa nielen ako korenie do našich jedál, ale je tiež užitočný oveľa viac vďaka mnohým zdravotným benefitom. Má mnoho výhod v boji proti chorobám.

Antioxidant

Toto korenie má charakteristiku a vlastnosti, že zabraňuje oxidácii produkovanej voľnými radikálmi, ktoré sú príčinou starnutia buniek, z tohto dôvodu a vďaka publikovanej štúdii (Oxidative Medicine and Cellular Longevity) Dospelo sa k záveru že tento olej má antioxidačné vlastnosti.

Baktericíd

Oregano nám pomáha bojovať proti baktériám, ako sú Staphylococcus aureus a Bacillus cereus, vďaka svojim zložkám, ako je karvakrol a tymol, čo je prirodzená alternatíva boja proti nim, ako sa uvádza v publikácii v časopise International Journal of Odontostomatology.

Je dôležité objasniť, že táto štúdia tiež odhaľuje, že slúži ako doplnok k iným farmakologickým antibiotikám a nepoužíva sa výlučne na boj proti baktériám.

Vírusové infekcie

Ako jednu z najdôležitejších zložiek nachádzajúcich sa v oregane máme spomínaný karvakrol, ktorý nám pomáha nielen bojovať proti baktériám, ale pomáha nám aj chrániť telo pred niektorými vírusovými infekciami, ktoré spôsobujú hnačku, nevoľnosť a bolesti žalúdka. , ako je norovírus. To všetko podporila štúdia publikovaná v Journal of Applied Microbiology.

ako si vyrobiť domáci oreganový olej

Ďalšie vlastnosti oregánového oleja

 • Odstránenie plesní, ako je candida albicans, salmonela, E. coli, lišaj, stafylokok, vaginálne infekcie atď.
 • Odstraňuje vírusy, ako je chrípka
 • Má protizápalový účinok
 • Stimuluje imunitný systém
 • Zmierňuje kašeľ
 • Zlepšuje kožné infekcie
 • Je to veľmi silné antibiotikum
 • Bojuje s voľnými radikálmi a odďaľuje starnutie vďaka svojmu antioxidačnému účinku
 • Odstraňuje mikróby
 • Zabraňuje rozvoju črevných parazitov
 • Zmierňuje bolesť vďaka svojmu analgetickému účinku, takže je veľmi užitočný pri vyvrtnutiach, bolestiach krížov, artritíde alebo bolesti zubov.

Oreganový olej navyše pri konzumácii obsahuje nekonečné množstvo vitamínov a minerálov ako vitamíny A, skupiny B, C a E, ale aj minerály ako horčík, zinok, železo, draslík a vápnik.

Ako používať oreganový olej doma

Závisí od toho, ako použijeme náš olej na boj proti rôznym ochoreniam, budeme ho aplikovať tak či onak. Ak chceme využiť všetky jeho vitamíny a minerály, ideálne je použiť ho v jedlách ako zálievku alebo ako doplnok stravy.

Oregáno olej môžeme použiť tak, že ho nanesieme priamo na oblasť, ktorú chceme liečiť, alebo ho požijeme, ako sme už spomenuli.

Pri bakteriálnych infekciách je ideálne konzumovať ho v pohári vody riediacej tri kvapky nášho oleja.

Ak máme bolesti svalov, výrony alebo reumu, ideálne je potrieť si ruky malým prúdom tohto oleja a premasírovať postihnuté miesto za krátky čas, zaznamenáme úľavu a účinky tohto olej.

Ak spozorujeme účinky alebo príznaky chrípky alebo bežného prechladnutia, keď sa začnú nepohodlie, môžeme konzumovať 6 kvapiek tohto oleja pred jedlom 3-krát denne.

Pri bolesti zubov môžeme naniesť 3 kvapky oreganového oleja na gázový tampón a potrieť miesto zubov, kde nás bolí.

Pri plesňových infekciách aplikujeme rovnako ako pri bakteriálnych, 3 kvapky oleja do pohára vody.

Dôležité: NEODPORÚČA SA používať počas tehotenstva a laktácie.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

domáci oreganový olej

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: