Tipy do záhrady

Hry v bazéne pre deti od 6 do 12 rokov a ostatné od 3 do 5 rokov

Hry v bazéne pre deti od 6 do 12 rokov a ostatné od 3 do 5 rokov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dusivé letné horúčavy so sebou priniesli dlhé popoludnia pri bazéne, ktoré si užijeme s rodinou a naše deti si užijú zaslúžené prázdniny. Preto sme vám chceli priniesť veľa nápadov a biliardových hier pre deti od 6 do 12 rokov, aby ste si užili toto leto v bazéne hraním sa bez materiálu alebo potrebou si čokoľvek kúpiť s niektorými z najobľúbenejších hier všetkých čias. ako napríklad s inovatívnymi nápadmi a hračkami, aby ste si užili bazén naplno.

bazénové hry pre deti

Sme tu, aby sme vám poskytli zaujímavé nápady, z ktorých niektoré vám určite pripomenú detstvo. Samozrejme, dôležité je: pamätajte na to, aby ste boli vždy pozorní pri hre a snažte sa prinútiť chlapcov a dievčatá, aby sa hrali v priestoroch bazéna, kde stoja a vždy pod dohľadom dospelej osoby, aby sa predišlo vydeseniu. Užívanie si hier vonku je to najlepšie, čo môžeme našim deťom od bábätiek až po dospelých ponúknuť.

BAZÉNOVÉ HRY PRE DETI

Keď ideme do bazéna, veľakrát si berieme len to najnutnejšie, opaľovací krém, uterák a osviežujúci nápoj, ale to nám nezabráni v tom, aby sme si užili hry v bazéne pre dievčatá a chlapcov všetkých vekových kategórií. veku a stráviť zábavné popoludnie.

Zanechávame vám niektoré z najlepších biliardových hier pre deti bez potreby vybavenia a mnoho ďalších úžasných hier s loptičkami alebo biliardovými hrami.

AKO HRAŤ MARCO POLO V BAZÉNE

Tieto slová ste už určite počuli tisíckrát, je to klasika medzi klasikou. Ide o bazénové hry pre deti od 6 do 12 rokov, ktoré je možné hrať v bazéne aj vonku. Aby to urobili, musia si vybrať miesto, kde budú stáť, a vybrať osobu, ktorá bude mať zaviazané oči alebo ich bude mať zavreté. Ostatní musia pred ním ujsť a nenechať sa chytiť.

Ten, kto má zaviazané oči, musí chytiť ostatných, aby ich našiel, musí povedať "Marco!" na čo ostatní odpovedajú "Polo!" a týmto spôsobom sa nechať viesť ich hlasmi a vedieť, kde sú. Ak niekoho chytí, bude ďalší so zaviazanými očami a bude hľadať zvyšok.

AKO HRAŤ ŽRALOKA V BAZÉNE

Ako v mnohých z týchto bazénových hier pre deti existuje niekoľko verzií alebo si dokonca budete hľadať tú svoju a tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašej situácii.V tejto hre všetci hráči vyjdú z vody a postavia sa na obrubník, zatiaľ čo ten, kto hrá žraloka, je vnútri (môže použiť ruky vo forme plutiev).

Po vydaní signálu skočia do vody a musia prejsť na druhý breh bez toho, aby ich niekto chytil. Cieľom žraloka je dolapiť zvyšok. Je dôležité dobre vymedziť oblasť, aby ste sa vyhli pasci.

AKO HRAŤ ARC ALEBO BRIDGE

Aj keď ide o ďalšiu z bazénových hier pre deti od 6 do 12 rokov a možno ju hrať v tímoch, existuje aj verzia spoločného hrania, ktorá nám príde zábavnejšia. Všetci hráči v bazéne stoja pri obrubníku, vykročia nohy do oblúka, môžu sa o obrubník oprieť jednou rukou, ak nevedia pohodlne stáť, akonáhle sú postavení, musia sa všetci okrem jedného ponoriť do vody a potápať sa cez všetky hráčske oblúky, aj keď chcete, môžete pokračovať v potápaní, kým sa neudržíte.akonáhle vyjde z vody, musí sa postaviť do pozície ostatných hráčov a vyklenúť nohy.

Na rade bude ďalší hráč, ktorý sa ponorí pod všetkých ostatných hráčov, ktorí zadržiavajú dych. Ak sa to nepodarí, môže byť zlikvidovaný alebo znovu umiestnený ako most na mieste, ktoré vyšlo z vody. Tieto podvodné potápačské hry sú veľmi zaujímavé najmä v ranom veku, aby deti odstránili strach z potápania.

hry v bazéne pre deti od 6 do 12 rokov

ČISTIŤ BAZÉN VODA HRAŤ

Ideálna biliardová hra, keď je v bazéne veľa detí, ak sme hrali iné biliardové hry, určite sa k nám pridali aj deti, najmä ak ide o urbanizačný bazén alebo plaváreň publikovať. Na vytvorenie tejto hry je potrebných veľa detí, musíme tiež požiadať o všetky hračky, ktoré si priniesli do bazéna a plavák, rukávy, bábiky, plaváky, lopty atď…

Keď ich všetky zhromaždíte, je čas ich rozložiť po celom bazéne (preto sme si povedali, že čím viac, tým lepšie) a pripravíme dva tímy, ktoré môžeme umiestniť na protiľahlé obrubníky a keď sa sú všetci mimo vody, dávame signál a musia sa potopiť a priniesť všetky predmety, ktoré nájdu, na medziľahlý bod obrubníka (máme možnosť, ak je veľa hráčov, rozhodnúť, že na jeden výlet je možné priniesť len jeden predmet ).

Víťazom sa stane ten, kto zo svojej kôpky vyberie alebo pozbiera najviac plávajúcich hračiek.

PRIŽITIE

Na túto hru budeme potrebovať nafukovacie podložky do bazéna alebo ak to neurobíme, pretože nám ich nedovolia dať, môžeme dať plavák. Je umiestnená v strede bazéna, zatiaľ čo hráči sú umiestnení vonku na okrajoch (každý si môže vybrať miesto).

Keď je daný začiatok, každý musí skočiť a doplávať na centrálnu podložku. Kto príde prvý a podarí sa mu zostať sám na podložke, vyhráva túto zábavnú hru.

detské bazénové hry

ŽABKA POD VODOU

Toto je ďalšia zábavná a kreatívna biliardová hra pre deti vo veku od 6 do 12 rokov, vhodná najmä pre deti, ktoré ešte neovládajú plávanie, pretože im môže pomôcť vybudovať si dôveru vo vodné prostredie a zvýšiť vaše pľúca kapacita pod vodou. Budeme sa hrať v priestore, kde môžu chodiť a ideálne je použiť potápačské okuliare, aby nedošlo k podráždeniu očí.

Hra spočíva v napodobňovaní akéhokoľvek správania, ktoré vám pod vodou napadlo a vopred dohodnuté. Napríklad: „Pod vodou je žaba… umýva si zuby“, „Pod vodou je žaba… seď ako indián“, „Pod vodou je žaba… jazdí na koni. „… Keď sa povie táto veta, všetci účastníci sa do nej musia ponoriť a napodobniť dohodnutý obsah.

Ďalším vzrušujúcim spôsobom je potápať sa pod vodou a hádať, čo dievča pod vodou robí. Tieto podvodné bazénové hry sú veľmi zaujímavé najmä v ranom veku, aby deti odstránili strach z potápania.

HĽADANIE POKLADU

Pre všetkých chlapcov a dievčatá, ktorí sa radi potápajú, toto je ich hra, ak ju robíme v oblasti, ktorá veľa nepokrýva, môžu ju hrať aj tí najmenší, môžu ju hrať tímy alebo individuálne , Na to potrebujeme predmet, ktorý sa potápa, ideálne typické hračky do bazéna, ale môžeme použiť aj kameň alebo nejakú hračku.

Všetci sa postavia chrbtom k tomu, kto hádže predmety a potom musia deti hľadať všetky hračky na dne bazéna, čím viac ich nájde, tým lepšie a budú víťazi. V ideálnom prípade by mali nosiť potápačské okuliare, aby sa vyhli podráždeniu očí a aby ich ľahšie našli.

hry na hranie v bazéne

HÁDAJ HÁDAJ

Táto hra je veľmi podobná hre žaba, ale v tomto prípade môžeme deťom navrhnúť, aby spievali pesničky alebo hovorili slová, často pohybovali ústami a kričali, v tomto prípade budú mať deti uhádnuť, čo povedalo druhé dieťa alebo akú pesničku spievalo.

Ďalšou variáciou je robiť gestá alebo tvary zvierat, aby ich druhé dieťa uhádlo.

PASS THE WATER SET PUMP

Na hranie tejto hry potrebujete nafukovaciu loptu, hoci platí aj lopta alebo penová gumová lopta, ktorá by mala predstavovať bombu. Táto biliardová hra nevyžaduje maximálny počet hráčov, ideálne je, ak túto hru môže hrať veľa ľudí, pretože si užijete veľa zábavy, čím viac, tým lepšie! najmä ak ste vo verejnom bazéne alebo na sídlisku, táto hra je zvyčajne nákazlivá.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť veľký a široký okruh hráčov. Hráča, ktorý drží skákaciu loptu, vyberie najstaršie dieťa. Vybrané dieťa musí podať nafukovaciu loptu v smere hodinových ručičiek, počítať do 10 (v závislosti od detí môžete čas upraviť) a kričať „rýchlo, rýchlo“. Keď sa dostanete na 10. miesto, chlapec s bombou bude vyradený. Budeme odstraňovať deti, kým zostane iba jedno

BAZÉNOVÉ HRY PRE DETI OD 6 DO 12 ROKOV

Túto sekciu bazénových hier sme chceli oddeliť pre deti od 6 do 12 rokov a najmä pre deti, ktoré už vedia plávaťalebo Vo vode sa aspoň bráňte, ako všetky predchádzajúce hry, sú vhodné pre všetky vekové kategórie.Pre tieto hry je ideálne, aby dievčatá a chlapci plávali aspoň sami. Rovnako ako tieto podvodné potápačské hry, je lepšie ich hrať pre deti, ktoré už majú určitú ľahkosť.

ŠTAfetový PRETEK

Klasická hra na hranie vonku sa dá zobrať aj do bazéna niečo zaujímavé, ak chceme, aby okrem hrania športovali a plávali, ideálne a podľa veku hľadať najdlhšiu plochu bazéna a rozdeliť hráčov do dvoch tímov. Môžeme sa rozhodnúť, ako chceme preteky uskutočniť, či ide o spiatočnú cestu alebo spiatočnú cestu, tak sa umiestnia ostatní hráči tímov.

Jeden z každého tímu vyjde von a keď sa dostanú na koniec bazéna, vráťte sa a dotknite sa štartovacej steny, vyjde ďalšia osoba z jeho tímu. Môžeme to zorganizovať a kombinovať rôzne plavecké štýly, ak chceme dodať pretekom viac vzrušenia.

ODCHÁDZAJÚCA GUĽA

Hraj s mäkkou loptou, aby si si neublížil. Zúčastniť sa musia aspoň tri deti (hrať sa môže aj viac detí). Dve deti budú čeliť druhému dieťaťu, pričom medzi nimi zostane dostatok priestoru a zvyšné zúčastnené deti budú v priestore medzi ďalšími dvoma deťmi.Hra spočíva v pokuse zasiahnuť „väzňa“ loptou v oblasti, ktorá oddeľuje jedno dieťa od druhého.

Keď dieťa zasiahne loptička, bude vylúčené. Nakoniec vyhrá dieťa, ktoré zostalo. V prípade, že sa zúčastnia iba tri deti, pokiaľ jedno z detí hodí loptu dieťaťu, ktoré sa jej pokúsi uhnúť, bude mu vymenená.

Ak je dieťa zasiahnuté loptou, bude umiestnené do väzenského priestoru a väzeň bude umiestnený do priestoru nad džbánom.

CHICKEN FIGHT

Pre túto hru je ideálne, ak sú tu aspoň starší ľudia alebo staršie deti, ktoré zdvihnú a postavia malé deti, pretože staršie deti musia zdvihnúť a držať váhu iných detí na svojich pleciach . Takže vo dvojici, keď už sú na pleciach, musia deti skúsiť zhodiť zvyšok, víťazom bude ten, kto zostane hore, strkanie, šteklenie alebo akýkoľvek trik stojí za to, aby padli bez úderu a úderu.

Táto hra je zvyčajne veľmi zábavná kvôli pádom, ktoré spôsobuje, keďže hranie tejto hry na zemi môže byť nebezpečné, ale v bazéne je to veľmi vzrušujúce.

KOĽKO JE HODÍN?

Veľmi zábavná hra na vychutnanie si hier v bazéne, táto hra Koľko je hodín? musíte si vybrať kapitána, ktorý sa nachádza na na opačnej strane bazéna sa ostatní hráči umiestnení na druhom konci pýtajú a kričia Koľko je hodín? a kapitán si náhodne vyberie čas a povie to nahlas, napríklad: "je 12!" v tom momente deti urobia 12 krokov ku kapitánovi.

V určitom okamihu, keď sa hráči opýtajú na čas a kapitán odpovie, „čas na jedenie“, všetci začnú kričať a utekať, zatiaľ čo kapitán sa snaží chytiť jedno z detí. Ak chytí nejakého hráča, obsadí miesto kapitána.

bazénové hry pre deti

VODNÉ PÓLO

Šport, ktorý sa hojne praktizuje v bazéne, ale na ktorý budeme potrebovať veľa detí, ktoré sú rozdelené do dvoch tímov, je to hra veľmi podobná hádzanej, ale v bazéne, označíme dva góly as loptou sa ostatní hráči budú musieť pokúsiť streliť gól.

Hráč s loptou nemôže postupovať, má možnosť strieľať na bránku alebo prihrávať inému hráčovi. Ideálne na hranie v oblasti, kde toho veľa nezakrýva, aby sa predišlo skoršej únave a problémom s utopením.

PRETEKY NAFUKOVACÍCH KOBERCOV

V čase, keď sme túto hru hrali, vždy sme sa veľa nasmiali a deti ju milujú, ideálne je, aby každé dieťa malo aspoň jednu podložku, ktorá nie je prehnane veľká alebo plávajúca.

Všetky deti umiestnime na jeden z okrajov bazéna ako východ.Keď je daný signál, každý musí použiť podložku ako čln a veslovať rukami, nohami alebo čímkoľvek, čo ho napadne, aby sa dostal na druhý breh, garantujeme vám veľa smiechu a hodín zábavy a budete môcť vidieť všetky druhy situácií.

VODNÉ CHOREOGRAFIE

Choreografia vo vode je veľmi zaujímavý šport, testuje nielen vynaliezavosť a kreativitu, ale aj fyzickú silu a vytrvalosť, pretože tancovať na vode alebo pod vodou nie je jednoduché.

V rytme hudby budú deti choreografovať tanec, v ktorom musia zdvihnúť ruky alebo nohy z vody, alebo napodobniť synchronizovaných plavcov skokom do vody, aby si zatancovali.

Ak je počet hráčov malý, každý vytvorí tím na prípravu choreografie, ale ak je málo účastníkov, môžu byť založené dva tímy a súťažiť. Určite sa budú veľa smiať a budú sa snažiť dodržiavať „učiteľove“ pokyny!

HRA O ŠATKU VO VODE

Na hranie tejto hry potrebujete šál, tričko alebo plavky, ktoré môžu premočiť. Počet detí v hre nie je obmedzený, do hry sa môžu zapojiť všetky deti, ktoré sa chcú zúčastniť, čím viac, tým lepšie! Najmä ak ste na verejnom kúpalisku alebo v urbanizácii, táto hra je zvyčajne nákazlivá.

Potom vytvorte dva tímy so všetkými hráčmi okrem jedného, ktorý bude stáť uprostred bazéna s jednou rukou vystretou a držať vreckovku. Tímy budú na opačných obrubníkoch alebo vo vzdialenosti, ktorú odhadnete, a bude im pridelené číslo od 1 do počtu hráčov. Sme pripravení hrať.

Na začiatku hry musí dieťa so zaviazanými očami zavolať číslo a hráč zodpovedajúci volanému číslu musí rýchlo priplávať, chytiť odev a vziať ho svojmu tímu. Dieťa, ktoré sa dostane na koniec bazéna s vreckovkou, vyhráva ako prvé a druhý hráč je vyradený a musí odovzdať svoje číslo jednému z hráčov, ktorý je stále v hre.Takže kým tím nestratí všetkých členov. Bezpochyby ďalšia z tých bazénových hier pre deti od 6 do 12 rokov, ktorá nemôže chýbať.

HRY SKÁKANIE V BAZÉNE

Rozhodli sme sa, že by bolo ideálne venovať časť skákaniu do vody hrám, keďže sú to trochu iné hry v bazéne a vyžadujú si dozor dospelých, pokiaľ dieťa nevie dobre skákať do bazéna. Tieto hry so skákaním do vody sú rovnako zábavné ako tie predchádzajúce, ale buďte opatrní, keď to učíte najmenších.

SÚŤAŽ V SKÁKANÍ

Toto je ďalšia skvelá klasická hra letných splash hier a tiež podporuje kreativitu a vynaliezavosť u detí. Zahŕňa skákanie do vody z okraja pri behu, aby ste napodobnili polohu (napríklad sadnúť si na stoličku, spať, tancovať, vo forme bomby…), zviera alebo inú určitú kategóriu.

Vzhľadom na to, že ide o hru, musia ostatní hráči zaznamenať skóre v každom kole. Je dôležité skákať do vody, keď nikto nepláva, a robiť to na mieste, kde si deti nemôžu ublížiť, aby sa predišlo nehodám.

Skoky nesmú zahŕňať nebezpečné zákruty, rotácie ani iné prostriedky, ktoré môžu predstavovať riziko.

hry na hranie v bazéne

BANÁN

Niektoré deti nazývajú túto hru „banán“ alebo „ovocie“, hoci môže mať aj iný názov. Dynamika je jednoduchá: všetci hráči stoja na okraji bazéna na vrchu, okrem jedného hráča, ktorý bude v bazéne a bude ten, kto za to „zaplatí“.

Ten si musí vybrať kategóriu slov (napríklad «ovocie», «zviera», «farba», «krajina»… ) a všetci ostatní si musia rýchlo vymyslieť slová, ktoré patria do tejto kategórie skočiť do vody.

Musia však veľmi rýchlo premýšľať a povedať slovo a ponoriť sa, pretože posledného, kto to povie, bude musieť chytiť ten, kto to „zaplatí“, ak sa mu to podarí chytiť , bude to on, kto na to "doplatí", ale naopak, ak sa mu podarí dostať z bazéna bez toho, aby ho chytili, bude zachránený.

OTÁZKY A PRESKOČIŤ

Jedna osoba je zodpovedná za kladenie otázok a ostatné deti sa zoradia pri bazéne pri obrubníku. Deti urobia niekoľko krokov jeden po druhom a potom skočia do bazéna.

V priebehu krokov by mal vodca pred skokom položiť jednoduchú otázku, napríklad „Akú farbu má obloha? Ako sa volá tvoj maznáčik? Alebo aké je hlavné mesto Španielska? “.

Deti, ktoré skáču, musia pred vstupom do vody odpovedať na túto jednoduchú otázku. Keď deti začnú na jednoduché otázky odpovedať nesprávne alebo budú zložitejšie a smiešnejšie, hra sa stane zaujímavejšou.jedna z najzábavnejších hier skákania do vody.

ZÁVER

Všetky tieto hry, ktoré navrhujeme, sú tiež perfektné ako hry v kempingovom bazéne, kde si deti budú môcť ešte viac užiť, keď sa všetci spolu hrajú a bavia.

Dúfame, že všetky tieto zelené nápady vás bavia, aby ste si leto užili naplno, ďaleko od mobilných obrazoviek a užili si ho naplno so svojimi deťmi alebo priateľmi.

Ak si chcete užiť najlepšie biliardové hry s deťmi alebo dokonca skákacie biliardové hry, môžete si vybrať jednu z týchto jednoduchých hier pre deti v bazéne, ktorý sme pre vás vybrali.

Tieto domáce biliardové hry, ktoré sme zostavili, sú výberom tých najlepších biliardových hier pre deti bez materiálu, aby sme sa mohli hrať všetci. od skoku do vody, po potápanie pod vodou alebo dokonca skok do bazéna.

Hry bez bazénového vybavenia pre deti alebo dokonca s bazénovými hračkami, aby bol váš zážitok nezabudnuteľný. S týmito nápadmi na hru s vodou si užijú nezabudnuteľné leto. A jeden z olympijských rozmerov nie je potrebný, keďže s bazénom s paletami toho môžeme mať dosť.

Pretože hra s vodou pomáha deťom nielen zabávať sa, ale je tiež nevyhnutná pre ich vývoj a postavu.

Máme bazénové hry pre dievčatá a chlapcov všetkých vekových kategórií od biliardových hier pre 4 5-ročné deti až po biliardové hry pre deti od 6 rokov do 12 rokov.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: