Tipy do záhrady

Ako si vyrobiť domáce slané cesto alebo soľnú pastu na modelovanie

Ako si vyrobiť domáce slané cesto alebo soľnú pastu na modelovanie
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Soľná pasta alebo slané cesto môže byť jedným z materiálov pre dobrý motorický vývoj v najmenšom dome. Je veľmi zaujímavé poskytnúť im materiály, pomocou ktorých môžu modelovať a tvarovať predmety, ktoré majú vo svojej fantázii, najmä v ranom veku.

soľná pasta

Máme možnosti plastelíny alebo komerčných pást, ale táto možnosť, soľná pasta, je ešte zaujímavejšia a lacnejšia.

Táto domáca plastelína je úplne odporúčaná pre deti, pretože je netoxická, ľahko sa pripravuje alebo používa a s našou pomocou si ju môžu pripraviť samy.Materiály sú lacné a bežne ich máme všetci doma. Táto hmota má na rozdiel od plastelíny aj výhodu, a to, že keď ju necháme zaschnúť, naše výtvory sa uchovajú oveľa dlhšie. A dokonca ich môžeme maľovať.

AKO VYROBIŤ SOĽNÚ PASTA ALEBO SOĽNÉ CESTO: INGREDIENCIE

Pri zachovaní nasledujúceho pomeru môžeme pripraviť cesto alebo slanú pastu, akú chceme, aj keď ich na zábavu nepotrebujeme veľa, ale v prípade, že je viac detí. Väčšie množstvo môžeme použiť úmerným zvyšovaním ingrediencií tejto domácej plastelíny a na odmerku môžeme použiť raňajkový pohár:

  • 1 šálka jemnej soli, ak chceme, aby to bola čo i len najjemnejšia pasta, môžeme ju pomlieť, ale nie je to nevyhnutné.
  • 1 šálka vody (voda z vodovodu je perfektná)
  • 2 šálky pšeničnej múky
  • (voliteľné, ale nášmu cesta to dodá šmrnc).

slané cesto

AKO UROBIŤ SLANÉ CESTO

Teraz sa pozrime, ako pripraviť soľnú pastu krok za krokom. Práve tu ich v závislosti od veku môžeme nechať pripraviť, aby sa oveľa viac zapojili do procesu. Oveľa viac si užijú aj to, ak si môžu zašpiniť ruky a uvidia, ako miešaním ingrediencií získame ďalšie veci.

Tento článok nás napadlo napísať presne raz, keď som nám pomáhal s prípravou cesta na domácu pizzu, kde som si všimol, že viac ako s výrobou pizze sa malí mali radi hrali cesto. Aj keď nakoniec urobil aj pizzu a rožok.

ako vyrobiť soľnú pastu

1.- ZMIEŠAJ INGREDIENCIE SOĽNEJ HMOTY

Najskôr spojíme soľ s múkou a dobre premiešame. Na druhej strane, ak sa chystáme použiť farbivo na zafarbenie cesta, pridáme farbivo do vody pred zmiešaním so zvyškom ingrediencií a dobre premiešame.

2.- PRIDAŤ VODU

Keď máme tieto dve časti dobre spojené (soľ s múkou a vodou a farbivom, ak to dáme), budeme pridávať vodu po troškách. prestaneme miešať a premiešame. Môžeme použiť lyžicu alebo ich nechať, aby sa začali hrať a špiniť.

3.- HNETENIE

Keď máme všetky ingrediencie dobre integrované, musíme sa uistiť, že nie je príliš mokrá alebo suchá. Keďže príprava slaného cesta nie je presná veda, vždy to môžeme podľa prípadu kompenzovať trochou vody alebo múky. Môžeme ho vybrať z nádoby a pokračovať v miesení na stole.

slané cesto na hranie

Slané cesto na domácu hru a modelovanie

A hotovo! Teraz si môžeme vychutnať toto slané cesto na hranie! Na vytvorenie zábavných tvarov môžeme použiť formičky na sušienky alebo plastelíny. Ak nás nič nenapadne, môžeme popustiť uzdu fantázii.

Ubezpečujem vás, že sa budú dobre hrať a baviť sa. A čo je najlepšie, môžeme byť pokojní, pretože sa veľmi dobre čistí a nebudeme mať problém nechať ich chvíľu samých s touto masou soli na hranie.

Ak nám ostanú cestoviny, vždy si ich môžeme odložiť na ďalší deň. V chladničke drží dobre niekoľko dní, zakrytý priehľadnou fóliou a keď ho budeme používať, vyberieme ho z chladničky trochu skôr, lebo zostáva trochu tvrdý. Môžeme ju aj trochu navlhčiť, ak vidíme, že stuhla. Môžete skúsiť experimentovať s domácim slizom z kukuričného škrobu, ktorý je tuhý a tekutý zároveň.

slané cesto na modelovanie

Ak chcete naše výtvory zo soľnej pasty vytvrdiť a uložiť, namaľovať alebo darovať, máme dve možnosti, ako ich vysušiť. Môžeme ich nechať vyschnúť na slnečnom mieste alebo pri okne, ale je dôležité vedieť, že to bude trvať niekoľko dní. Ďalšou možnosťou je sušenie v rúre. Aby sme to urobili, najprv necháme naše kúsky cez noc vysušiť a na druhý deň ich môžeme vložiť do rúry na 100º, kým nie sú veľmi tvrdé.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

Dúfame, že sa vám tieto zelené nápady páčia a pomôžu vám zabaviť sa doma zdravým, zdravým a predovšetkým udržateľným spôsobom!

ako pripraviť slané cesto

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: