Tipy do záhrady

Cesto z kukuričného škrobu (sliz) Domáce experimenty Tekuté a tuhé

Cesto z kukuričného škrobu (sliz) Domáce experimenty Tekuté a tuhé
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Sú chvíle dňa, keď nemôžeme s deťmi vyjsť z domu, lezú po stenách a zdá sa, že ich nič nebaví, musíme vymyslieť tisíc spôsobov, ako sa zabaviť ale aj to im funguje a je to pre nich užitočné alebo sa niečo naučia, nie je nič lepšie ako experimentovať s malými v našej kuchyni a tiež so surovinami, ktoré môžeme mať v mnohých špajzách. Cesto z kukuričnej múky, ktoré je tekuté a pevné zároveň!

INGREDIENCIE DO CESTA

  • 45 g kukuričného škrobu v prášku.
  • Potravinárske farbivo
  • 3 polievkové lyžice vody.

AKO SI VYROBIŤ SLIM NA CORZOOM

Je to veľmi jednoduché, potrebujeme iba nádobu na miešanie ingrediencií, ktorá je dostatočne široká na to, aby sme sa s ňou mohli hrať a modelovať, dôležité je rešpektovať proporcie a nepridávať veľa vody , aby to bolo zábavnejšie .

Hmotu musíme dobre premiešať a za dve minúty máme cesto pripravené na experimentovanie s cestom z kukuričného škrobu, v tejto chvíli môžeme pridať potravinárske farbivo.

Pôvab tohto experimentu je v tom, že táto hmota, ktorá sa zdá byť úplne tekutá, ak na ňu akýmkoľvek spôsobom stlačíme, napríklad ju stlačíme alebo udrieme, pôsobí ako keby to bol pevný prvok, ale ak nechajte ho ležať na nádobe bez použitia sily, vráti sa do tekutého stavu.Toto je známe ako nenewtonovská tekutina.

Prinútite ich experimentovať, uveria, že je to kúzlo, položte ho na tanier, rozdrvte, chyťte, skúste urobiť loptičku a pustiť ju, len keď sa pozrieme na ich tváre, uvidíme, experiment si zaslúžil ľútosť, má tiež veľmi jemnú a príjemnú textúru. Učiť sa a modelovať sa môžu aj zábavnou formou so slanou pastou či domácou plastelínou.

Dúfame, že si s týmito zelenými nápadmi užijete veľa zábavy a budete doma experimentovať, aby ste sa naučili nové koncepty, ak to vyskúšate doma, zanechajte nám v komentároch, čo si o tomto experimente myslíte

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: