D I Y

10 ekologických vianočných remesiel pre deti

10 ekologických vianočných remesiel pre deti
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!


10 DIY vianočných ekologických výrobkov pre deti

Vianočné remeslá šetrné k životnému prostrediu Keďže hodiny tikajú do Vianoc a deti sú na prázdninách, je ideálny čas zabaviť sa pri vianočných remeslách. Deti radi vyrábajú darčeky a dekorácie. Dom plný vianočných remesiel vyrobených ručne z prírodných materiálov je zaujímavejší ako dom plný vianočného plastového odpadu vyrobeného v Číne za otrasných sociálnych a ekologických podmienok.


Wei, 19-ročný robotník s maskou a vianočným klobúkom pokrytým červeným prachomVianočné ozdoby vyrobené v továrni v meste Yiwu, provincia Zhejiang, Čína - 15. december 2014

Yiwu, nazývané „Čínska vianočná dedina“, je domovom 600 tovární, ktoré spolu vyrábajú viac ako 60 % všetkých svetových vianočných ozdôb a doplnkov, od žiarivých stromčekov z optických vlákien až po klobúky plsteného Santu. „Škriatkovia“, ktorí v týchto továrňach pracujú, sú najmä migrujúci robotníci, ktorí pracujú 12 hodín denne za maximálne 200 až 300 eur mesačne a ukazuje sa, že si nie sú celkom istí, čo sú Vianoce.

Náš stromček zdobia ekologické vianočné remeslá, ktoré som vyrobila so svojimi deťmi, ako aj tie, ktoré vyrobili moje deti. Tieto ozdoby prinášajú príjemné spomienky a sú cennejšie ako tie z obchodu.

Česali sme na Pintereste 10 najlepších ekologických vianočných remesiel, ktoré chcem tento rok vyrobiť.
Hľadal som nápady, kde boli materiály ľahko dostupné a takmer v každej domácnosti .
Výlet do remeselného obchodu nie je práve ekologický. Tieto remeselné nápady vyžadujú pomoc dospelých v závislosti od veku vášho dieťaťa.

10 ekologických vianočných remesiel pre deti


1. Korkový sob

V mojom dome nechýbajú zátky od vína &x1f642; Stačí nazbierať niekoľko vetvičiek, vypichnúť malé otvory pomocou vývrtky a ozdobiť stuhami. Na nos môžete použiť kúsok červenej plsti alebo guľu organickej bavlny natretú červenou farbou. Ak vám vadia etikety na korku od vína, vždy si ich môžete natrieť. Podrobné pokyny sú k dispozícii na: One Little Project

10 ekologických vianočných remesiel


2. 3D snehová vločka

Vyrábať ich je taká zábava a dajú sa vyrobiť zo starého baliaceho papiera alebo iného recyklovaného papiera. Všetko, čo potrebujete, sú nožnice, páska, zošívačka a trochu krútenia a otáčania! Pokyny sú dostupné na WikiHow.

10 ekologických vianočných remesiel

3. Odrezky z vtáčích semien

Bol som v pokušení kúpiť si nejaké veľké lacné plastové ozdoby vyrobené v Číne na ozdobenie našich vonkajších stromčekov, ale potom som sa zamyslel nad environmentálnym a sociálnym dopadom. Namiesto toho, aby ste túto sviatočnú sezónu prispeli k problému lacných čínskych plastových výrobkov, prečo nenakŕmiť vtáky svojimi vonkajšími dekoráciami? Tieto ekologické vianočné remeslá prinesú trochu sviatočnej nálady divokej zveri vo vašom okolí.Našiel som verziu s kokosovým olejom!

10 ekologických vianočných remesiel

4. Kufrové škriatkovia

Super jednoduché a super pekné! Tieto mikulášske polienka potrebujú len trochu farby, aby priniesli sviatočnú náladu. V skutočnosti nie sú inšpirované Santom, ale dánskymi škriatkami zvanými Nisse. Podrobné pokyny sú k dispozícii na: One Little Project.

10 ekologických vianočných remesiel

5. Ananásové sovy – ekologické vianočné remeslá

Tieto ananásové sovy sú také rozkošné! Netestovali sme to, ale myslím, že plsť by ste mohli nahradiť starým oblečením. Namiesto čističov rúr by som použila aj vetvičky na pazúry.Je zrejmé, že ide o presné lepidlo alebo projekt horúceho lepidla. Pokyny v: One Little Project.

10 ekologických vianočných remesiel

6. Šiškový veniec

V lesoch okolo nášho domu máme veľa rôznych šišiek. Ich zbieranie pre ekologické vianočné remeslá je zábavné rodinné dobrodružstvo. Nazbierané šišky sa musia umyť a potom sušiť v sušiarni pri teplote 100 °C počas jednej hodiny. Na výrobu ananásovej girlandy potrebujete len nožnice, šnúrku a šišky! Podrobné pokyny v Bob Villa.

10 ekologických vianočných remesiel

7. Vianočný stromček so zvyškami mašličiek

Toto ekologické vianočné remeslo je super jednoduché a roztomilé! Je ideálny na použitie malých kúskov pásky. Kompletné pokyny sú k dispozícii na: One Little Project

10 ekologických vianočných remesiel

8. Vlnené ozdoby na klobúky

Tieto malé klobúky sú super roztomilé! Ako forma alebo základ sa používa rolka toaletného papiera. Milujem remeslá s rolkami od toaletného papiera! Všetko, čo potrebujete, je priadza, nožnice a pravítko. Pokyny krok za krokom plus video sú k dispozícii na stránke Handimania.

10 ekologických vianočných remesiel

9. Zasnežené krajiny v pohári

Môžete použiť akúkoľvek sklenenú nádobu/dózu s tesným uzáverom, napríklad starú nádobu na kečup alebo zaváraninovú nádobu.Aby sa trblietky roztočili, pridajte do vody trochu glycerínu. Ak nemáte glycerín, môžete vyskúšať detský olej alebo rastlinný olej. Olej alebo glycerín nie sú potrebné iné ako na spomalenie zostupu trblietok. Úplné pokyny sú k dispozícii na stránke Sweetest Occasion.

10 ekologických vianočných remesiel

10. Ponožka pre snehuliaka

Čo robiť so všetkými tými nezhodnými ponožkami? Vyrobte si snehuliaka, samozrejme! Pomocou ryže vypchajte snehuliaka a ozdobte náhradnými gombíkmi, stuhou atď. Páči sa mi, ako ponožka robí aj klobúk! Pokyny získate kliknutím na Darkroom & Dearly.

So soľnou pastou môžete modelovať aj figúrky so zimnou tematikou alebo ozdobiť vianočný stromček.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: