Tipy do záhrady

10 ekologických produktov na Deň matiek pre zelenší život

10 ekologických produktov na Deň matiek pre zelenší život
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Zo zelených nápadov vám chceme navrhnúť 10 jednoduchých nápadov, ktoré rozdáme ku Dňu matiek, ktoré, nech sa zdajú akokoľvek jednoduché, nám pomôžu postarať sa o našu planétu o niečo viac, základné produkty, ktoré môžu používať denne a sú to bežne výrobky, ktoré kupujeme vyrobené z plastu, ale existujú udržateľnejšie a ekologickejšie možnosti. Ideálne rozdávať a mimochodom trochu zmeniť naše spotrebiteľské návyky a byť zodpovednejší k životnému prostrediu.

BAMBUSOVÁ ZUBNÁ KEFKA

Každý človek počas svojho života použije asi 300 zubných kefiek, ak sú vyrobené z plastu, vygenerujú v priemere 5 kg plastového odpadu, ktorý skončí kontamináciou životného prostredia, odhaduje sa, že 160 sa predá v Španielsko milión kefiek ročne, predstavte si množstvo ton odpadu, ktorému sa možno vyhnúť, ak použijeme biologicky odbúrateľné zubné kefky vyrobené z dreva alebo bambusu a prírodného cédra. Tak prečo nedarovať biologicky rozložiteľné bambusové zubné kefky.

MENŠTRUAČNÝ POHÁR

Čoraz častejšie je počuť o negatívnych účinkoch tampónov na zdravie kvôli ich toxickým zložkám a tomu, že vložky spôsobujú množstvo environmentálnych problémov kvôli ich množstvu, ktoré sa denne používajú a ktoré zahadzujú do kontajnerov, čo poškodzuje našu planétu.Jednoduchým spôsobom, ako sa tomu vyhnúť, je používať menštruačný kalíšok, ktorý je oveľa udržateľnejším a ekologickejším riešením. Ďalšou možnosťou, kompatibilnou s pohárom, sú opakovane použiteľné domáce obklady.

MESTSKÁ ZÁHRADA

Čo je lepší nápad byť udržateľnejší, než mať možnosť dopestovať si vlastné jedlo, takže skvelý nápad na Deň matiek je súprava s vašou prvou mestskou záhradou a existujú aj zábavné spôsoby ako Navrhujeme, aby ste s touto súpravou simulovali debničku s ovocím, moju prvú mestskú záhradu. Ak sa aj vy chcete naučiť pestovať ovocný sad, vždy môžete navštíviť náš priateľský blog La Huertina De Toni.

KONVIČKA NA VODU BRITA

Najlepším darom, ktorý môžeme dať životnému prostrediu, je nekupovať balenú vodu, takže ak má naša voda z vodovodu vysoký obsah chlóru a vápna, môžeme tieto a ďalšie nečistoty znížiť pomocou kanvičiek na vodu BRITA, ktoré filtruje voda takmer okamžite, čím sa voda z vodovodu zmení na vodu s lepšou chuťou optimálnej kvality na pitie a varenie.

BIOCUBE NA KOMPOSTOVANIE ORGANICKÉHO ODPADU

Množstvo organického odpadu, ktoré vytvoríme v kuchyni, nemusí skončiť v odpade, kde sa z neho stane odpad, oveľa lepšie je, ak tento odpad dokážeme premeniť na hnojivo pre naše rastliny veľmi kompaktná biokocka, navyše Vďaka uzáveru, ktorý má, sa zbavíme zápachu a hmyzu.

OSOBNÁ STAROSTLIVOSŤ

Keďže okrem starostlivosti o planétu je dôležité, aby sme sa starali aj o seba, môžeme si na každý deň vyberať bio produkty, vhodnou možnosťou ako darček je ekologický šampón bez chemických alebo toxických produktov pre naše vlasy. To môžeme doplniť spolu s ekologickým gélom vyrobeným z rastlinných extraktov.

SOLÁRNA NABÍJAČKA

Prečo nevyužiť jeden z najväčších zdrojov energie na planéte, ktorý je navyše obnoviteľný, neznečisťuje a je zadarmo. Môžeme začať s prenosnými solárnymi nabíjačkami na nabíjanie našich mobilných telefónov, ale aj na spustenie akéhokoľvek technologického gadgetu, ktorý funguje cez USB. Malé gesto, ktoré planéta nepochybne ocení.

NÁKUPNÁ TAŠKA LÁTKOVÁ ALEBO BAVLNA

Plastové tašky sú aj dnes problémom, najmä množstvo tašiek, ktoré sa používajú na každodenné nákupy v supermarketoch. Aby sme sa tomu vyhli, je ideálne, že si môžeme nosiť vlastnú tašku a ak ide o A bavlnu taška alebo nejaký biologicky rozložiteľný materiál by bol skvelý, takže dobrým darčekom je prestať používať plastové vrecká.

BAMBUM BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÝ NÁDOB

Určite, keď tento riad bude skvelou náhradou za ten, ktorý znečisťuje plastové riady na piknikové popoludnia, tento bambusový riad je elegantný, odolný a moderný, ale aj prírodný a biologicky odbúrateľný, perfektný na to, aby prekvapil každého a upozornil ho na lepší svet.

SOLÁRNA KUCHYŇA

Čo ak použijeme slnečnú energiu na varenie? Veľa by sme ušetrili na palive a využili by sme aj čistú energiu, solárne variče sa veľmi vyvinuli a zlepšili, varíte už od 20 minút, ľahko sa používajú, čistia a prepravujú, ideálne na jedenie vonku na záhrade alebo na piknik bez potreby založiť oheň.

Máte ešte nejaké originálne zelené nápady, ktoré by ste rozdali na Deň matiek? Neváhajte a zanechajte nám v komentároch akýkoľvek návrh na darček.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: