Zdravie

Aké liečivé rastliny majú najväčší prínos pre zdravie?

Aké liečivé rastliny majú najväčší prínos pre zdravie?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Alternatívna medicína sa stala trendom posledných rokov, pretože sa zaoberá využitím liečivých rastlín pre zdravie, no viete, ktoré sú naozaj liečivé a ktoré by doma nemali chýbať? My vám to povieme!

liečivé rastliny

Dnes je možné pestovať liečivé rastliny aj doma, a to najmä preto, že sú skutočne užitočné pri riešení akéhokoľvek chrípkového vírusu alebo iných ochorení. Poraďte sa s bylinkárom, aby ste poznali výhody, ktoré každý z nich poskytuje, ako aj to, ako ich používať.

Aloe vera

Ak existuje liečivá rastlina, ktorá doma nesmie chýbať, je to Aloe Vera. Ide o rastlinu, ktorá sa ľahko pestuje s vynikajúcimi liečivými vlastnosťami a navyše sa veľmi ľahko udržiava.

Z čeľade zvanej Asphodelaceae, ktorá zodpovedá rodu Aloe. Medzi jeho výhody patrí lokálne použitie na regeneráciu pokožky vďaka vysokému obsahu vitamínov A a C.

liečivá rastlina aloe vera

Valeriána

Známa ako Valeriana alebo Valeriana Officinalis je jednou z liečivých rastlín, ktorá by nemala chýbať v domácnosti, pretože má rôzne výhody, vrátane schopnosti relaxovať, pomáha znižovať úzkosť a zaspávať .

valeriána liečivá rastlina

Eukalyptus

Rastlina, ktorá sa stane vaším spojencom v boji s nádchou. Eukalyptus alebo eukalyptus je rastlina bežne používaná na zdobenie priestorov, ale mnohí si neuvedomujú jej výhody.

Toto je jedna z rastlín, ktorá je veľmi prospešná pre zdravie, jej protizápalové vlastnosti vám pomôžu zmierniť príznaky prechladnutia.

liečivá rastlina eukalyptus

Levanduľa

Problémy so spánkom? Levanduľa bude vaším spojencom pri znižovaní stresu, relaxácii a pomáha vám spať každú noc.

Levanduľa je rod rastlín z čeľade hluchavkovité, medzi svoje výhody vyzdvihuje aj protizápalové vlastnosti, čím zlepšuje krvný obeh, dýchací systém a má aj skvelé liečivé vlastnosti.

Určite je nevyhnutné mať ho po ruke, je aj dekoratívny a v priestore, kde sa nachádza, zanechá príjemnú vôňu.

levanduľový esenciálny olej

Petržlen

Ďalšou z liečivých rastlín, ktoré by ste si mali doma vypestovať, je petržlen alebo Petroselinum Crispum. Prináša výhody vo chvíľach, keď sa cítite slabí.

Je to liečivá rastlina s mnohými zdravotnými vlastnosťami, vrátane vitamínu K a C, ktoré sú schopné pomôcť posilniť kosti a posilniť náš imunitný systém.

Ak sa tiež obávate o pribúdajúce roky a o výrazových vráskach, ktoré si začínajú všímať, určite vás poteší, že petržlen je vynikajúcim zdrojom betakaroténu, antioxidantu, ktorý bojuje proti predčasnému starnutiu.

liečivá rastlina petržlen

Stévia

Vedeli ste, že cukrovku môžete kontrolovať pomocou liečivých rastlín? Stévia je jednou z nich.

Stévia je rastlina pôvodom z Paraguaja, ktorá sa používa ako náhrada cukru, rastlina, ktorá bude prospešná pre ľudí s cukrovkou alebo s nadváhou v dôsledku prebytku spracovaného cukru. Okrem toho je veľmi jednoduché pestovať stéviu doma, pretože si vyžaduje len malú starostlivosť.

liečivá rastlina stévia

Teraz už viete, ktoré liečivé rastliny sú pre zdravie najprospešnejšie a že si ich môžete vypestovať aj doma, bez potreby veľkej záhrady. Stačí nájsť črepník, zasadiť ich a starať sa o ne, aby ste si užili ich výhody.

Je dôležité podeliť sa o to, že pred konzumáciou akejkoľvek liečivej rastliny sa poraďte s odborníkom, aby ste o nej zistili všetky potrebné informácie.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

liečivé rastliny pre zdravie

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: