Agroekológia

14 VEĽMI jednoduchých trikov do záhrady

14 VEĽMI jednoduchých trikov do záhrady
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Keď sa počasie začne otepľovať, ľudia začnú premýšľať o tom, aké kvety, zeleninu, bylinky a mnoho ďalších dobrých vecí zasadiť. Nikto nechce vidieť svoje záhrady prázdne.

Ako sa však môžete uistiť, že zo svojej malej záhrady dostanete to najlepšie? No, ak sa budete stále pozerať na www.ideasverdes.es, experimenty a nápady vám nebudú chýbať.

Pokračujme teda v našom riadku a podeľme sa o niekoľko jednoduchých trikov, ktoré môžete využiť vo svojej záhrade. BEZ ČOKOĽVEK MINUTÍ.

Niektoré z týchto tipov sú veci, ktoré robíte každý deň, no pravdepodobne ste nevedeli, že ich môžete trochu pozmeniť, aby ste pomohli vo vašej záhrade. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Vaječné škrupiny sú prospešnejšie, než si myslíte

Čo robíte so svojimi vaječnými škrupinami po konzumácii toho, čo bolo vo vnútri? Pre mnohých ľudí je to len ďalší druh odpadu, ktorý je potrebné zlikvidovať.

Ale počkajte chvíľu; Čo je v tých vaječných škrupinách? Tieto jednoduché veci majú rovnaký obsah ako to, čo máte v zuboch. VÁPNÍK.

A vaše rastliny potrebujú na prežitie veľa vápnika. Takže namiesto vyhadzovania vaječných škrupín ich rozdrvte a posypte nimi svoje rastliny.

Odrádzajú tiež slimáky a slimáky od konzumácie vašich rastlín. S vajíčkom nemusíte používať škodlivé chemikálie. Je to rovnaké ako nechať prírodu, aby všetko spravila za vás.

Hľadáte sadenice? Zvážte rolky toaletného papiera

Mať sadenice v záhonoch je jedným zo spôsobov, ako ich udržiavať, kým nie sú pripravené na výsadbu. Na tieto sa používa veľa druhov materiálov, najmä plastové nádoby.

Jediným problémom je, že niektoré z týchto materiálov môžu byť dosť škodlivé pre pôdu a životné prostredie. Existuje však jednoduchší spôsob, ako získať sadenice.

Po použití toaletného papiera nevyhadzujte rolky vo vnútri. Sú biologicky odbúrateľné a účinne udržia vaše rastliny na mieste. (Dajú sa použiť aj na skvelé remeslá!)

Pri presádzaní nemusíte rastlinu vyberať z črepníka, hrozí jej poškodenie. Položte všetko na zem a nebudete mať žiadne problémy. Kotúč sa pri konštantnej vlhkosti rozpadne ?

Veľmi lacno a skutočne efektívne si môžete vyrobiť aj vlastné záhony s novinami.

Formy na kontrolu škorice

Jedným z najväčších problémov, ktorým záhradkári čelia, je problém plesní. Toto sú veci, ktoré v blízkosti svojich rastlín nechcete.

Na odstránenie plesní používame chemikálie a iné drahé produkty, ak existujú jednoduchšie prístupy. Jednoducho posypte povrch pôdy škoricou.

Je to najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť plesní bez ohrozenia životného prostredia. Je to jeden z najužitočnejších spotrebných materiálov aj pre ľudí.

Keď máte džbán, nemusíte kupovať kanvu

Ako záhradník sa nezaobídete bez napájadla. Je to dôležitý nástroj, pretože rastliny sú úplne závislé od vody, pokiaľ ide o zdravý rast.

Rovnako ako ľudia potrebujú vodu, aj vy budete musieť pravidelne zalievať svoje rastliny. Budete potrebovať kanvu, pretože vyrovnáva vodu.

Na kúpu kanvy však nemusíte míňať veľa peňazí. Ak máte doma džbán, ktorý nepotrebujete, použite ho ako kanvu. Stačí napichnúť pár otvorov do veka a máte skvelú kanvu. Môžete ho použiť pre vnútorné aj vonkajšie rastliny.

Mletá káva je skvelým zdrojom dusíka

Rastliny potrebujú na prežitie dusík. Rovnako ako ľudský dych kyslíku, aj dusík pomáha rastlinám produkovať si vlastnú potravu bez toho, aby sa spoliehali na iné bytosti.

Ako sa však dusík dostáva do pôdy? Niektorí používajú chemické hnojivá na rýchlu fixáciu dusíka. To však skončí iba zničením úrodnosti pôdy.

Nechajte prírodu, aby vám pomohla. Zvážte použitie kávových zŕn, ktoré sú bohaté na dusík, tanínové kyseliny a ďalšie živiny. Vaše rastliny potrebujú tieto živiny, aby zostali zdravé.

A všetci vieme, že zdravá rastlina je zdravá aj na konzumáciu. Tento postup je súčasťou trvalo udržateľného záhradníctva.

Tieto prázdne fľaše od vína môžu byť skvelým riešením na zalievanie

Existuje veľa techník zavlažovania rastlín odporúčaných odborníkmi. Medzi nimi je postupný proces zavlažovania.

Namiesto toho, aby ste každé ráno museli nosiť zálievku, jednoducho použite nádoby na spomalenie uvoľňovania vody do pôdy. Niektoré kontajnery sa predávajú za veľmi vysoké ceny.

Vo vašom dome alebo v dome vašich príbuzných alebo priateľov by mali byť nejaké fľaše vína. Prečo ich namiesto vyhadzovania nepoužiť na zalievanie rastlín? Sú dosť účinné a dodajú pôde dostatok vody bez toho, aby ju zaplavili.

Tak ako rastliny potrebujú vodu, príliš veľa bude problémom a je potrebné kontrolovať množstvo vody, ktorú rastlinám dodávajú. Tieto zavlažovacie nádoby sú ako automatické ovládače.

Potrebujete hrnce? Používajte kávové filtre

Pri vytváraní záhonov na sadenice je veľmi ľahké urobiť hrnce deravými. Posledná vec, ktorú chcete, je špina kvapkajúca vodou na zem.

Ako vnútornú vložku použite kávový filter. Stačí ich umiestniť na dno hrnca. Zabránia presakovaniu pôdy a zároveň zabezpečia, že drenážne otvory budú naďalej fungovať.Nechcete zakryť drenážne otvory a udusiť rastliny.

Kávový filter je dostatočne mäkký, aby prepustil vodu, a zároveň dostatočne pevný, aby udržal vašu pôdu neporušenú na svojom správnom mieste. Nemusíte míňať peniaze, keď môžete znova použiť materiály, ktoré už máte doma.

Záhradníctvo je o vymýšľaní nových metód, vďaka ktorým bude celý proces zábavný. Preto nájdete pomoc v materiáli, ktorý by ste inak vyhodili.

Fakt, že kávové filtre sú biologicky odbúrateľné, sú bezpečné pre rastliny a pôdu.

Závesný stojan na topánky sa môže stať veľkou zeleninovou záhradou

Možno si myslíte, že je nevyhnutné mať veľkú záhradu, aby ste si mohli vychutnať zelenú, sladkú a peknú zeleninu. Nie je to celkom pravda.

Ak máte len jeden balkón, môžete premeniť závesný stojan na topánky na závesnú zeleninovú záhradu.

Chystáte sa na pár dní preč? Budete potrebovať automatický prívod vody.

Ak pôjdete na dovolenku, vaše rastliny budú stále potrebovať vodu. Máme nejaké papierové utierky a pohár vody, všetko je pripravené a môžete ísť. Tento systém nastaví vodu na automatický prietok, kým sa nevrátite.

Máte problémy so zvieratami? Toto je potrebné urobiť

Preventívne používajte plastové vidličky zapichnuté do zeme smerom nahor. Nestoja veľa a väčšinu z nich nájdete zadarmo k jedlám „to-go“. Namiesto toho, aby ste ich vyhadzovali, umiestnite ich na dvor, aby zvieratá ako mačky neposrali vaše produkty.

Z džbánov si môžete vyrobiť miniskleník

Mrazy a škodcovia sú pre záhradkára to najnepríjemnejšie. Ale nemusíte trpieť, keď máte džbány. Jednoducho použite hornú časť odrezaného džbánu na zakrytie a ochranu rastliny. Skleník vytvoríte veľmi jednoducho.

Označte svoje rastliny pomocou rozbitých kvetináčov

Väčšina ľudí rada označuje svoje rastliny, najmä keď chcú, aby ostatní videli, čo urobili. Existuje mnoho spôsobov, ako označiť rastliny.

Keď ste rozbili hrnce, stále môžete časti uložiť tak, že ich použijete ako záložky. Keďže hlinené črepníky sú veľmi drahé, ratanové budete mať cenné využitie.

Chcete usporiadať semená?

Usporiadanie semien vám pomôže zapamätať si, ktoré kam idú a ktoré ste ešte neochutnali.Netreba nad tým príliš premýšľať. Stačí si zaobstarať základný fotoalbum a umiestniť semená do rôznych priestorov. Všetky vaše semená budú bezpečne na rovnakom mieste so štítkami pre jednoduchú identifikáciu.

Neplytvajte vodou z varenia zeleniny!

Najlepšie živiny pre rastliny pochádzajú z rastlín. Keď budete nabudúce variť zeleninu, nechajte vodu vychladnúť a vráťte tieto živiny do vašej záhrady.

14 VEĽMI jednoduchých záhradných trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: