D I Y

Domáce mydlo do práčky. Ako to urobiť krok za krokom

Domáce mydlo do práčky. Ako to urobiť krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Rozmýšľali ste niekedy nad výrobou vlastného domáceho mydla na pranie? O tom je tento článok. Tekuté mydlo, ktoré sa bežne kupuje v obchodoch, okrem toho, že je veľmi drahé, má niektoré veci, ktoré doma nechceme. Tieto pracie prostriedky často obsahujú produkty, ako sú ropné deriváty a iné chemikálie, ktoré môžu byť toxické, ale aj znečisťujúce.

domáce mydlo do pračky

Navyše, chemické pracie prostriedky obsahujú syntetické parfumy, ktoré sú veľmi silné a môžu ovplyvniť hormóny a endokrinný systém.

Dosť dôvodov na to, aby ste si to vyskúšali vyrobiť sami, nemyslíte?

Domáce mydlo do práčky krok za krokom

Teraz sa pozrime krok za krokom, ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo do práčky iba zo 4 ingrediencií: mydlo (môže to byť marseillské alebo kastílske mydlo), sóda bikarbóna, voda a esenciálny olej.

Množstvá by boli:

  • 100 gramov tyčinky na umývanie rúk
  • 2,5 litra vody
  • 45 gramov sódy bikarbóny
  • Pár kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

1.- Prvá vec, ktorú urobíme, je nastrúhanie mydla. Najlepšie je to urobiť s typickým strúhadlom s obdĺžnikovou základňou, ktorá má 4 strany, tým, ktorý sa používa na čokoládu, syr alebo zeleninu.

Zo štyroch strán si vyberieme veľké otvory, kde sa mydlo využije najviac a bude sa ľahšie strúhať. Keď je všetko nastrúhané, nechajte to v nádobe a prejdite na ďalší krok.

ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo do práčky

2.- Vložte 2,5 litra vody do hrnca a keď vrie, pridajte nastrúhané prírodné mydlo. Dobre premiešajte drevenou lyžicou, kým sa úplne nerozpustí.

3.- Pridajte sódu bikarbónu. Pridávame po troškách, aby sa dobre rozpustilo a necháme vychladnúť.

Posledné kroky

Mydlo je takmer hotové, ale je potrebné vziať do úvahy niekoľko krokov, aby ste získali vôňu a udržali si ju:

4.- Keď naša zmes vychladne, to znamená, že má teplotu 30 stupňov alebo menej, pridajte asi 10 kvapiek oleja esenciálna levanduľa a máte hotovo.

5.- Uchovávame ho v prázdnej fľaštičke od mydla, alebo v akejkoľvek nádobe s vrchnákom, ktorú môžeme použiť na uchovanie. Je dôležité, aby sa dalo ľahko pretrepať alebo naliať do odmerky, ktorú vložíte do práčky, takže fľaša je najlepšou voľbou.

Pred použitím musíte dobre pretrepať, keďže pri výrobe z prírodných produktov nemusia byť zložky vždy dobre premiešané alebo homogénne.

domáce tekuté mydlo do práčky bez oleja

Prirodzená starostlivosť o oblečenie

Okrem domáceho mydla do práčky je tu niekoľko tipov, o ktoré sa s vami chceme podeliť, ako sa starať o oblečenie prirodzene, bez chemikálií a nečistôt.

Vymeňte aviváže za biely ocot

Pocit sviežosti a hebkosti, ktorý zanechávajú niektoré aviváže, ktoré sú vo všeobecnosti zaťažené chemikáliami a nadmerne parfumované, sa dá dokonale dosiahnuť viečkom bieleho octu. V časti práčky pridáme trysku na aviváž a voilá, naše oblečenie bude svieže a jemné.

domáce mydlo do práčky krok za krokom

Vyčistite žltkasté škvrny

Žlté škvrny na vankúšoch a inej posteľnej bielizni môžu byť veľmi nevzhľadné. Môžeme vyčistiť domácou zmesou s peroxidom vodíka a citrónom.

Pomery tohto prírodného čističa sú:

  • 3 diely vody
  • 1 peroxid vodíka
  • Šťava z ½ citróna

Premiešame a dáme do dávkovacieho spreja, aby sme nastriekali na škvrny pred vložením do práčky a umytím naším domácim mydlom do práčky.

Odstráňte škvrny z vyblednutého oblečenia

Nové tmavé oblečenie často vybledne pri prvom praní. Ak ich vyperieme so svetlou bielizňou, tá sa môže zafarbiť tým farbivom, ktoré nové oblečenie stratí. Ale to je v poriadku, pretože aj na to existuje prirodzené a efektívne riešenie.

8 bobkových listov povaríme v hrnci s vodou 5 minút, vypneme oheň a pridáme odev (musí byť bavlna) a premiešame.

Necháme odležať celú noc. Nasledujúci deň uvidíme, že veľká časť škvŕn, ak nie všetky, zmiznú.

Čo si myslíte o našom domácom mydle do práčky? Poslúžil vám tento recept? A tipy na starostlivosť o oblečenie? Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho. Pozrite si aj náš článok, kde sa naučíme vyrábať mydlo s použitým olejom. Myšlienkou je, že tieto zelené nápady oslovia stále viac ľudí. Ak sa vám to osvedčilo (alebo nie), povedzte nám to v komentároch, tiež to bude mať veľkú hodnotu.

domáce mydlo do práčky

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: