D I Y

Ako vyrobiť a použiť rozmarínový alkohol doma

Ako vyrobiť a použiť rozmarínový alkohol doma
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Rozmarínový alkohol je domáci liek, ktorý sa dlho používa na bedrové choroby alebo svalové medzi mnohými ďalšími, ktoré uvidíme neskôr. Skvelý spôsob, ako využiť všetky vlastnosti tejto neuveriteľnej rastliny, hoci ju možno kúpiť v lekárňach alebo online, je veľmi jednoduché si ju pripraviť sami, pričom vždy máme v našej záhrade alebo kvetináči nablízku rastlinu rozmarínu av mnohých regiónoch. vonku do hôr rastie prirodzene. Je dôležité vybrať si rozmarín, ktorý nebol ošetrený chemickými prípravkami a mimo najviac kontaminovaných oblastí, ako sú napríklad cesty alebo továrne.

Výhoda výroby nášho domáceho rozmarínového alkoholu spočíva v tom, že náš rozmarínový alkohol bude vo všeobecnosti oveľa koncentrovanejší, čím sa zlepšia vlastnosti rastliny, keďže si macerát vyrábame doma. V každom prípade, ak nemáte možnosť, že by ste to mohli urobiť, jeho nákup je stále veľmi dobrý nápad aplikovať ho rovnomerne na zmiernenie ochorenia, a nie pravidelne konzumovať ibuprofén alebo paracetamol. Pozrime sa teda krok za krokom krok, ako to urobiť.

MATERIALS

 • 96º alkohol zakúpený v lekárňach alebo tu
 • Sklenená nádoba s vrchnákom (ideálne so širokým hrdlom) bude fungovať každá nádoba na zaváranie.
 • Rozmarín (dosť na naplnenie sklenenej nádoby).

KROK ZA KROKOM

1.- Rozmarín si musíme nazbierať niekoľko konárikov, nemusia byť všetky z jednej rastliny, ale musíme ho pripraviť s čerstvým rozmarínom, preto je dôležité vyrábať alkohol z čerstvo nazbieraného rozmarín. Na tento účel je zaujímavé mať všetky materiály predtým, ako začnete.

2.- Rozmarín dávame do črepníka, je na to veľa spôsobov, najkoncentrovanejší by bol práve prikladanie listov bez kmeňov ale nie je veľmi potrebné a môžeme ich vložiť aj s kmeňom, budeme sa snažiť, aby to nebolo príliš hrubé. Je lepšie použiť rozmarín v kvete, pretože je najlepší, aj keď platí ktorákoľvek z možností, ktoré uprednostňujeme.

3.- Keď už dáme rozmarín do črepníka, rád dám čo najviac, takže všetky konáre, ktoré pridám, dobre stlačím, aby som mohol zaviesť ďalšie, je čas na zalejte 96º alkoholom, kým nie je úplne zakrytý

Určite budeme potrebovať viac ako jednu fľašu alkoholu v závislosti od veľkosti fľaše, radšej to robím vo veľkých fľašiach, aby som ich mal viac a nemusel to robiť tak často, veľmi to drží dobre a vždy sa dá použiť podľa potreby.

4.- Keď to dobre naplníme, dobre uzavrieme, aby sa neodparilo a necháme macerovať aspoň 15 dní na tmavom mieste (oplatí sa kuchynská skrinka) a každých 5 dní môžeme trochu potriasť. Niektorí ľudia ho nechajú až 40 dní, ale nie je to potrebné, a kým ho nepoužívame, bude macerovať ďalej.

Voliteľné 5.- Tento krok je úplne voliteľný; napríklad ho necedíme ani ho nedávame do člna, ktorý je ľahšie sa s ním manipuluje, ale po 15 dňoch by ste ho mohli precediť odstránením rozmarínu a uskladniť ho v hrnci, ktorý sa ľahšie používa.Uchováva sa na tmavom mieste chránenom pred svetlom, ktoré nie je príliš horúce.

POUŽITIE ROZMARÍNOVÉHO ALKOHOLU

Rozmarín sa používa výhradne na vonkajšie použitie, bude sa aplikovať drhnutím (masážou postihnutého miesta) alebo obkladmi na boj proti niektorým neduhom. V mojom prípade mám veľké bolesti krížov a úľava je okamžitá. Použijeme ho na :

 • Pomliaždeniny a hrbolčeky.
 • Bolesť krížov.
 • Kinks.
 • Bolesť svalov, kĺbov alebo reumatická bolesť.
 • Poruchy krvného obehu, kŕčové žily, ťažké nohy… Na kŕčové žily je veľmi účinný aj rozmarínový a vavrínový olej.
 • Uvoľnenie v oblasti krku.
 • Na hrudník a chrbát pri prechladnutí a chrípke.
 • Redukcia celulitídy.
 • Neuralgická bolesť.
 • Tonizačné masáže.

Je dôležité zdôrazniť, že užívanie rozmarínového alkoholu je výlučne vonkajšie a je vhodné, aby ľudia s epilepsiou alebo tehotné ženy boli s užívaním rozmarínu opatrní. Ak viete o nejakom ďalšom využití rozmarínového alkoholu, neváhajte nám ho nechať v komentároch a ak ste ho vyskúšali, môžete nám povedať, ako sa vám osvedčil. Dúfame, že tietozelené nápady vám pomôžu v boji proti týmto bolestiam.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: