Tipy do záhrady

Ako si vyrobiť kriedu doma krok za krokom

Ako si vyrobiť kriedu doma krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Všetci, ktorí máme doma maličkých, vieme, že radi všetko maľujú, učia sa a rozvíjajú svoju kreativitu a preto je dôležité, aby sme ich nechali prejaviť, ako to urobiť lepšie ako s kriedou a ak sa nám doma darí oveľa lepšie, domáce kriedy, ktoré s nimi môžeme robiť, vysvetlené krok za krokom.

INGREDIENCIE DO DOMÁCEJ KRIEDY

Najlepšie na domácej príprave kriedy je tých pár a ľahko dostupných ingrediencií:

  • Jemná omietka ( Získajte tu )
  • Tempery (získajte tu) alebo potravinárske farbivá
  • Voda
  • Formy (môžu byť na sušienky alebo misky na ľad, ale môžeme použiť aj trubičky z toaletného papiera)

AKO VYROBIŤ KRÍDY KROK ZA KROKOM

Najprv si na to pripravíme našu zmes, vezmeme si ingrediencie počnúc temperami, môžeme použiť základné farby alebo aj s temperami vytvárať zábavné zmesi. Zmes bude medzi dvoma až tromi polievkovými lyžicami zvolenej farby, spolu s pol šálkou vody a 3/4 šálky sadry, urobíme to isté pre každú farbu, ktorú budeme robiť, a veľmi dobre to premiešame. Pred rýchlym nalievaním do našich foriem sa musíme uistiť, že tam nie sú žiadne hrudky.

Teraz si pripravíme formu, v tomto prípade, aby sme im dali tie prirodzené valcovité tvary, môžeme použiť trubičky z toaletného papiera, vnútri ich môžeme vystlať papierom na pečenie alebo pergamenovým papierom, aby sa nelepili zlepené a základňa jedného z koncov bude pokrytá maskovacou páskou alebo elektrickou páskou, aby zmes nevytiekla.

Ďalšou rýchlou a zábavnou možnosťou je použitie silikónových formičiek, ktoré predtým vymastíme trochou oleja.

Keď už máme zmes pripravenú a aby bola distribúcia homogénnejšia a nezostalo nám veľa vzduchových medzier, môžeme zmes vložiť do vrecka na zips alebo nie veľmi veľkého a odstrihnúť veľmi malý koniec strany, ako vidíte na obrázku vyššie, bude distribúcia oveľa lepšia.

Nakoniec budeme musieť nechať kriedy zaschnúť a po niekoľkých hodinách ich vybrať z formy. Aby sme mali istotu, že sú naše kriedy pripravené na použitie a sú suché, necháme ich na zvislom mieste sušiť aspoň 24 hodín. A pripravené na použitie môžete dokonca hrať hodiny a hodiny na terase s 15 vonkajšími kriedovými hrami.

Ako môžete vidieť veľmi jednoduchú a veľmi zábavnú aktivitu s nimi, aj keď použijete zábavné formičky, deti budú nadšené, ako v prípade, v ktorom sa naučíme robiť slané cesto . Dokážeme s ňou dokonca pracovať, tvary, farby atď… takže zo verdes nápadov vás pozývame vyrobiť si vlastnú kriedu.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: