D I Y

Postavte si tento zelený záhon, zelenú oázu na vašom dvore

Postavte si tento zelený záhon, zelenú oázu na vašom dvore
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mnohí z nás radi relaxujú na peknej chladnej tráve, aby si užili teplé slnko. Nie vždy je to však možné, pretože v blízkosti nemáme park ani les a čo ak je vaša terasa betónová? To bol prípad Jasona Hodgesa , záhradníka v austrálskej televíznej relácii Better Homes & Gardens , ktorý prišiel s inteligentným, no predovšetkým ľahko realizovateľným riešením.

Učí nás jednoduchý spôsob, ako vniesť trochu zelene na naše betónové alebo dláždené terasy tým, že postavíme trávnatý záhon s vankúšmi a čelo s použitím dreva, ktoré im dodá rustikálnejší nádych, ktorý by mohol byť palety ošetrené ľanovým olejom na drevo.Táto posteľ bude veľkolepým kútikom na opaľovanie, relaxáciu a pocit väčšieho kontaktu s prírodou alebo dokonca čítanie dobrej knihy.

Na nasledujúcich fotografiách vám krok za krokom ukážeme, ako postaviť svoju zelenú posteľ od začiatku do konca, rozmery nie sú potrebné, pretože si ju môžete prispôsobiť svojmu vkusu alebo rozmerom vašej terasy, dokonca pripravte si manželskú posteľ, aby ste mohli zdieľať tieto chvíle s ostatnými ľuďmi.

Začneme vyrábať základňu takej šírky a dĺžky, akú chceme, dosky položíme na základňu, ktorá môže mať latky dostatočne hrubé, aby uniesli váhu, na opätovné použitie by sme mohli použiť aj železničné podvaly ich. Lamely nelepte k sebe, pretože budú slúžiť ako drenáž

Ďalším krokom by bolo pripraviť rám alebo rám s lamelami na posteľ, ktorý bude obsahovať substrát (povedzme matrac) a na čelo, ktoré môžeme použiť aj ako kvetináč, ak si pripravíme dobre, s odtokom a drenážou na pestovanie kvetov alebo kríkov, ktoré nám dodajú príjemnejšiu vôňu po dobu, keď sme tam.

Na viditeľné časti môžete dať krajšie alebo lakované lamely

Na vyplnenie lôžka môžeme použiť geotextilnú sieťovinu na ochranu dreva s niektorými vývodmi na drenáž v spodnej časti medzi lesíkmi môžeme tiež urobiť jednu drenáž na nohách postele s To malo pvc alebo podobne, preto by sme mali dať posteli nejaký sklon. Vyplníme substrátom, aby sme mali veľmi mäkký matrac.

Trošku si usadíme „matrac“ a môžeme siať trávu alebo ju kupovať po tanieroch ako to robí Jason, dobré na tanieroch je, že už máme trávu plne vyklíčenú a záhon je pripravené na použitie.

A náš zelený záhon alebo zelený záhon už máme hotový, môžeme pridať doplnky ako črepníky so zakrpateným stromčekom a kríkmi na hlave, aby to malo prirodzenejší nádych! Zostáva už len pokosiť trávu, pridať vankúše a čo je najdôležitejšie, kopnúť späť a užívať si!

Dúfame, že sa vám tieto zelené nápady páčia, každý komentár na blogu bude vítaný!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: