Životné prostredie

9 stromov, ktoré rastú pozdĺž rieky

9 stromov, ktoré rastú pozdĺž rieky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vyberte si dobrý tieň v lete keď sa idete okúpať do rieky, je to niečo veľmi osviežujúce, pretože je to svieže a prirodzené tieň, určite nájdete strom, ktorý rastie pri rieke, ale vy neviete, čo to je Ak chcete poznať stromy, ktoré rastú vedľa rieka, v tomto článku vám povieme 9 z najbežnejších, ktoré môžete nájsť a odteraz identifikovať (Do všetkých pridávame fotografie listov zblízka )

Stromy rastúce pozdĺž rieky

Strom, ktorý rastie pri rieke, je typ stromu, ktorý potrebuje vlhké podnebie, aby rástol správne a oddelene , sú to stromy, ktoré vo všeobecnosti okrem toho, že majú veľké olistenie a sú to stromy neurčitého rastu, sú to stromy, ktoré majú veľké povrchové korene, ktoré nielen pridávajú ku kráse vysnívaného prostredia v rieke, ale slúži aj ako potrava a úkryt pre biológiu miesta.

Limetka (Tilia platyphyllos)

Tilia platyphyllos lipa a listy

Lipa obyčajná alebo lipa širokolistá. Tento riečny strom je veľmi bežné vidieť na brehoch riek, ale aj v parkoch a záhradách v každom meste, listy a plody určite znejú povedome, keď ich na jeseň padajú. Tieto stromy, ktoré rastú v riekach, pochádzajú z Európy, hoci ich možno vidieť po celom svete. Ich pôvodné prostredie je v lesoch mierneho pásma a zmiešaných lesoch v blízkosti riek alebo močiarov.

Môže dorásť až cez 30 metrov na výšku Má rovný a hrubý kmeň, je opadavý a odolný voči nízkym teplotám v zime pretože vydrží až -20º.

Topoľ obyčajný alebo biely (Populus alba)

Topoľ obyčajný alebo topoľ biely (Populus alba) topoľ

El Alamo bežne nazývané aj topoľ alebo topoľ biely je riečny strom, ktorý má podobne ako lipa rovný a hrubý kmeň do výšky takmer 30 metrov. Tento riečny strom pochádza zo severnej Afriky, južnej Európy a Ázie.

Tieto stromy, ktoré prirodzene rastú v riekach, dobre odolávajú extrémnym teplotám, studeným zimám a horúcim letám, hoci vydržia až -10º pod nulou, je to skôr v miernom podnebí.

Určite ste ho tiež pri mnohých príležitostiach videli v parkoch či záhradách s jeho charakteristickými listami s bledšou alebo dokonca bielou spodnou stranou.

Vŕba smútočná (Salix babylonica)

Smútočná vŕba (Salix babylonica)

V skutočnosti všetky salixy, medzi ktorými je smútočná vŕba, sú stromy, ktoré rastú pri rieke prirodzene, v skutočnosti je to veľmi náročné strom z hľadiska zalievania, takže nie je ideálny pre horúce podnebie alebo podnebie s nízkou vlhkosťou. Tento riečny strom má zvláštny spôsob rastu, ktorému vďačí za svoje meno, jeho konáre padajú k zemi, čím simulujú, že plače. Je to strom, ktorý môže dorásť až do výšky 20 metrov a ako mnohé je opadavý.

Pôvodom z Ázie, uprednostňuje mierne podnebie a jej korene sú veľmi povrchné a pri hľadaní vody rastú do všetkých strán. Vŕbu rozmnožíte rezom veľmi jednoducho.

Breza (Betula alba)

Breza (Betula alba)

Je to zvláštny strom s rovným kmeňom a bielou kôrou, ktorý priťahuje pozornosť a robí ho ľahko rozpoznateľným.V priamej línii môže dorásť až do výšky 20 metrov a je tiež opadavý, ideálny na vytváranie lesného mulča. Je to jeden z najbežnejších stromov pri riekach, ktorý môžeme nájsť v Európe a strednej Ázii v miernom podnebí a kyslých pôdach.

Jasoň úzkolistý (Fraxinus angustifolia)

Jaseň úzkolistý (Fraxinus angustifolia)

Jaeň je strom, ktorý rastie pozdĺž rieky s rýchlym rozvojom a môže dosiahnuť výšku viac ako 35 metrov. Na rozdiel od niektorých stromov, ktoré sme videli predtým , vytvára výraznú korunu a je rozvetvená. Listnatý riečny strom, ktorý poskytuje mulč do lesa.

Je to jeden z najbežnejších stromov pri riekach v severnej Afrike a južnej Európe, a hoci uprednostňuje mierne podnebie Je to riečny strom, ktorý vydrží teploty -20º pod nulou.

Pagaštan konský (Aesculus hippocastanum)

Pagaštan konský (Aesculus hippocastanum)

Hoci ho pozná pagaštan konský , tieto stromy, ktoré rastú pri rieke, pochádzajú z Európy, čo dáva veľký tieň s korunou s priemerom viac ako 4 metre. Rýchlo rastie až do výšky najmenej 25 metrov a listy na jeseň opadávajú, aby na jar znova vyklíčili.

Tento riečny strom rastie častejšie v horských oblastiach a na voľne zhutnených a ílovitých pôdach, uprednostňuje pôdy, ktoré sú vápencové a dobre odvodňujú Jeho odtieň je vysoko cenený a odoláva extrémnym teplotám zimy.

Tamarind (Tamarindus indica)

Tamarind (Tamarindus indica)

Tento strom na brehu rieky je pôvodom z Afriky, hoci pre svoje vzácne plody je už rozšírený takmer po celom svete. Je to vždyzelený strom, ktorý rastie pomaly a môže byť vysoký aj cez 30 metrov, Neurčitý rast a je to veľmi dlhoveký strom, má rád vlhkosť a pochádza z tropickejšieho podnebia, neznáša dobre tuhé zimy v určitých oblastiach zemegule.

Buk európsky (Fagus sylvatica)

Buk lesný (Fagus sylvatica)

Haag je jedným z najbežnejších stromov, ktoré rastú pozdĺž rieky v celej Európe, najmä v miernom podnebí alebo v horách, nie až tak v riečnych oblastiach s horúcimi letami. Rovnako ako tamarind je to pomaly rastúci strom s veľmi dlhou životnosťou , avšak tento strom pri rieke môže dorásť viac ako 40 metrov

Vývoj kmeňa je rovný a hrubý, aby sa vytvorila veľká oválna koruna. Uprednostňuje kyslé pôdy, ktoré nie sú ílovité.

Cyprus lysý (Taxodium distichum)

Cypruštek plešatý (Taxodium distichum)

Cyprus plešatý alebo cyprus močiarny, je jednou z mála odrôd ihličnanu, ktoré dokáže a žije v mokradiach, močiaroch alebo riekach, cyprus holohlavý môže dorásť až do výšky 40 metrov.

Pochádza z najbažinatejších oblastí Spojených štátov Prirodzene rastie v močiaroch, aj keď sa už dá nájsť všade na svete preferuje vlhké podnebie, podmáčané pôdy a slnečné Na rozdiel od mnohých stromov, ktoré rastú pozdĺž rieky, uprednostňuje horúce letá aj keď odoláva tuhým zimám až do -18ºC.

Je to zvláštnosť, že keď tento riečny strom rastie v zaplavených oblastiach alebo močiaroch , vytvára povrchové korene nazývané pneumatofory, ktoré mu umožňujú dýchať

CHARAKTERISTIKA STROMOV, KTORÉ RASTÚ VEDĽA RIEKY

Hoci na brehoch riek rastie viac druhov stromov, bežne medzi nimi vždy nájdeme niektoré vlastnosti, ktoré sa zvyčajne opakujú, príroda je múdra a tieto charakteristiky nie sú náhodné, ale sú súčasťou ekosystému lesa. Po prečítaní článku môžeme dospieť k záveru, že väčšina stromov spĺňa nasledovné:.
  • Rýchly rast : Hoci v niektorých prípadoch môže ísť o pomaly rastúce stromy, strom, ktorý rastie pozdĺž rieky, rýchlo rozvíja kmeň a jej koruny, aby riekam poskytoval tieň a vyhýbal sa solárnej neslušnosti.
  • Opadavé listy : V tomto prípade je zásadná skutočnosť, že riečny strom na jeseň stráca listy, takže spadnú do lesná pôda a rieka poskytujúca organickú hmotu a potravu pre život v rieke.
  • Porte Alto : Tieto stromy sú zvyčajne stromy neurčitého vzrastu práve preto, aby zatienili rieku a jej tok aj pre rastliny, ktoré rastú na breh rieky
  • Odolnosť voči vlhkosti : Tieto stromy majú očividne vlastnosť, že sú odolné a dobre sa vyvíjajú vo vlhkom prostredí.

Dúfame, že tento článok o zelených nápadoch bol pre vás užitočný pri zoznámení sa so stromami, ktoré rastú pri rieke, ich názvami a vlastnosťami, ak poznáte nejaký iný bežný strom, ktorý rastie na brehoch riek Neváhajte a zanechajte nám komentár.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: