Tipy do záhrady

5 rastlín, ktoré udržia šváby mimo domova bez toho, aby ich zabili

5 rastlín, ktoré udržia šváby mimo domova bez toho, aby ich zabili
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Priznajme si to, až na výnimky, šváby sú na prvom mieste v zozname najnenávidenejších a najopotrebovateľnejších predmetov na svete Mali by ste však vedieť, že keď príde čas na prežitie, zhromaždia všetky hlasovacie lístky, aby zostali oveľa dlhšie ako ktorýkoľvek iný druh.

držte šváby preč

Keď sme objasnili potrebu koexistencie, budeme musieť hľadať nejaký druh nápravy, ktorý nám umožní držať ich čo najďalej od nášho domova . Nie sú milí, ale nepotrebujú dostať smrť ako trest.

A je to práve snaha vyhnúť sa používaniu chemických prvkov, ktoré by ich mohli vyhladiť a zároveň kontaminovať prostredie, kde sme sa stretli s prírodný a domáci liek, kde s nimi môžete bojovať a držať ich na uzde úplne. Chcete vedieť, o čom hovoríme?

Najúčinnejšie rastliny na ochranu pred švábmi

Šváby, hoci sú nechcené, sú skutočným problémom vo vidieckom dome aj v meste. Vytvárajú zdroj infekcie, majú tendenciu sa množiť, keď sa teplo zvyšuje a prostredie im poskytuje odpad, ktorý potrebujú.

S týmito rastlinami však uvidíte, ako sa ich prítomnosť znižuje a dokážete odohnať šváby, vďaka čomu je oveľa efektívnejšie presvedčiť ich, že by mali hľadať život indeAj keď na ich usmrtenie radšej použijete nejaký chemický postrek, tieto potvorky tiež zohrávajú nevyhnutnú úlohu v životnom prostredí.

rastliny odháňajú šváby

  • Bazalka Je to jedna z rastlín, ktorej listy sú zvyčajne prítomné v mnohých receptoch, ktoré neskôr ochutnáme. Čo ste však nevedeli je, že jeho vlastnosti a aróma mu umožňujú odplašiť šváby. Zasaďte čo najviac a ak žijete na vidieku, obklopte nimi svoj dom.
  • Rozmarín. Jeho vlastnosti sú známe už tisíce rokov, no mnohí nevedia, že je to aj prírodný repelent, ktorý zabráni premnoženiu tohto hmyzu v domácnostiach. Nájdite rastlinu vo vetracích otvoroch a oknách.
  • Levanduľa. Ďalšia rastlina, ktorej aróma je jednou z najžiadanejších. Jeho vlastnosti udržia na uzde aj šváby, takže nezaškodí vysadiť jedného z nich blízko domova.
  • Laurel. Vavrín je jednou z veľkých neznámych v oblasti boja proti švábom. Je však silným prostriedkom, ak ho umiestnime do miestností ako je obývačka alebo kúpeľňa. Nepáči sa im to a urobia všetko preto, aby sa tomu vyhli.
  • Citronella. A čo povedať o citronelle, ktorú ešte nepoznáte. Používa sa na veľké množstvo hmyzu, takže šváby sú tiež súčasťou tej vybranej skupiny, ktorá túto rastlinu vôbec nemá rada.

Teraz už len musíme vybrať ideálne miesto na ich výsadbu a zistiť, ako ich účinky robia priepasti v komunite švábovktorá posledná vec, ktorú chceme, je, aby naďalej rástla a napádala náš priestor.

Hmyz, ktorý bojuje proti švábom

Mnohí veria, že vegetácia okolo domu je zdrojom, kam sa tieto ploštice môžu dostať.Mnohé z záhradných prostredí však majú malý hmyz, ktorý je zodpovedný za ničenie švábov, pretože sú pre nich zdrojom potravy a uvidíte, ako sa ich zbaviť švábov vášho domova bude oveľa jednoduchšie.

Je dôležité udržiavať rovnováhu, nechať ich množiť sa blízko domova alebo dokonca v našich domovoch by mohlo spôsobiť oveľa viac problémov tiež nepohodlie, ktoré už spôsobujú.

Ak ich nemáte radi, vyhnite sa kontaminácii prostredia aerosólmi, ktoré ich zabíjajú. Využite prírodné zdroje, ktoré vám ponúka samotná príroda a uvidíte, ako vás výsledok dokonca prekvapí. S týmito rastlinami zistíte, ako udržať šváby ďaleko od vášho domova a budete mať príležitosť to dosiahnuť bez toho, aby ste ich zabili.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: