Tipy do záhrady

15 rastlín, ktoré môžete pestovať vo vode a ktoré rastú dobre

15 rastlín, ktoré môžete pestovať vo vode a ktoré rastú dobre
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Hoci mnohým sa rastliny páčia, rozhodne ich kvôli nedostatku miesta a priestoru radšej nepestujú v črepníkoch alebo nádobách, ale zvyčajne si vyžadujú aj určitú starostlivosť a údržbu, ktorú im mnohí kvôli nedostatku času nemôžu venovať alebo preto, že ich zabúdame polievať, ale pre všetkých a pre tých, ktorí radi experimentujú, existuje zaujímavá a oveľa jednoduchšia alternatíva, a to pestovať určité rastliny vo vode v malom kútiku našej kuchyne.

Musíme mať jasno v tom, že nie všetky rastliny sú schopné rásť vo vode. Za normálnych okolností môžu tieto rastliny rásť a vyvíjať sa vo vode a po rozrezaní sa dajú ľahko rozmnožovať v tomto médiu ako odrezky .V zelených nápadoch vám zanecháme zoznam 15 rastlín, ktoré budete môcť vidieť rásť a úspešne sa vyvíjať jednoducho touto metódou, v každom prípade vás pozývame experimentovať so všetkými druhmi rastlín, možno objavíme novú rastlina, ktorá môže rásť vo vode .

Na túto kurióznu formu pestovania budete potrebovať veľmi málo materiálov a najlepšie zo všetkého je, že ich máme všetky doma, potrebujeme nádobu ako poháre, dózy či plechovky a vodu, ideálne voda nie je zafarbená, takže ak sa chystáte použiť vodu z vodovodu, je najlepšie nechať ju pred použitím dva dni odpočívať, aby sa odstránil chlór. Hoci ak dostanete dážď alebo pramenitú vodu, bude to oveľa efektívnejšie. Ďalším trikom pre lepší vývoj je, že je lepšie použiť nepriehľadné nádoby, pretože korene nemajú radi priame slnečné svetlo, takže použitie plechoviek je pre tento druh plodín zaujímavé.

Keď budeme mať všetky materiály, z mnohých rastlín, ktoré vám ukážeme v zozname, budete musieť odrezať iba malú vetvu asi 8 až 10 cm, ktorá má pár listov Je tiež dôležité, aby konár nebol ani príliš starý, ani príliš mladý, najlepšie sú konáre druhého ročníka.

15 RASTLÍN, KTORÉ RASTÚ VO VODE

AROMATIKY, KTORÉ RASTÚ VO VODE

MÄTA

OREGANO

BALM

Poznajte všetky jeho použitia ako liečivej rastliny, ako aj kontraindikácie medovky.

ROSEMARY

BAZALKA

SAGE

PLODINY, KTORÉ RASTÚ VO VODE

TENDER CESNAK

ZELENÁ CIBUĽA

ŠALÁT

OKRASNÉ RASTLINY, KTORÉ RASTÚ VO VODE

BAMBOO

POTOS

HYACINTH

TULIP

ALOCASIA

ZEBRINA

Dúfame, že tieto zelené nápady vás povzbudia, aby ste vyskúšali túto metódu, ako mať svoje vlastné rastliny v kuchyni a uvidíte, ako sa vyvíjajú. Ak vás napadne nejaká ďalšia rastlina, ktorú by ste mohli pridať do zoznamu, môžete odísť dajte nám to do komentárov.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: