Zdravie

Vavrínový olej: Na kŕčové žily, na relaxáciu a lepší spánok

Vavrínový olej: Na kŕčové žily, na relaxáciu a lepší spánok
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vavrínový olej na kŕčové žily, na spanie, na vlasy a na mnohé iné je vďaka svojim liečivým vlastnostiam veľmi účinný. Je to esenciálny olej, ktorý sa vyrába parnou destiláciou jeho listov. Získa sa olej 100% čistý s veľmi vysokou koncentráciou, preto sa odporúča pred lokálnym použitím zriediť ho v inom základovom oleji.

Bay olej

macerácioumaceráciou si môžete vyrobiť vlastný domáci olej, je jednoduchý a má rôzne využitie ako kozmeticky, tak aj v kuchyni. Tu si môžete pozrieť, ako na to.

Laurenino meno znamená slávny, takže historicky bol vavrín široko používaný ako symbol víťazstva alebo úspechu.

Čo je Laurel?

vavrín je známy pod vedeckým názvom Laurus nobilis. Táto rastlina patrí do čeľade Laureaceae, odtiaľ jej názov.

Jeho listy sa používajú na výrobu širokej škály jedlých jedál okrem výroby vavrínového esenciálneho oleja a rôznych použití liekov a kozmetiky .

Táto rastlina pochádza z celej stredomorskej oblasti, hoci sa v súčasnosti pestuje na viacerých miestach a predáva sa po celom svete.

výhody vavrínového oleja

Výhody a vlastnosti vavrínového oleja

Z jeho hlavných výhod a vlastností môžeme vyzdvihnúť:

 • Antiseptické.
 • Aróma.
 • Protizápalové.
 • Spánok a relax.
 • Hydratačný.

&x1f44c;Použitie a aplikácie vavrínového esenciálneho oleja Na čo slúži?

Tento olej možno použiť s aromaterapeutickým difuzérom alebo lokálne, s relaxačnými masážami. Najfrekventovanejšie formy použitia a aplikácie pomenujeme samostatne, ale dá sa použiť aj:

 • Relaxačné kúpele: pridajte 5 kvapiek vavrínového oleja do kúpeľa na uvoľnenie napätia.
 • Znížiť bolesti svalov: Jemne masírujte bolestivé miesto 3 kvapkami vavrínového esenciálneho oleja a mandľového oleja.
 • Odstráňte zlé pachy z domova: 5 kvapiek do difuzéra rozvonia domov.

Aby ste lepšie spali a relaxovali. Znižuje stres a úzkosť

Tento organický olej má relaxačné a spacie vlastnosti. Ak sa snažíme lepšie spať, redukovať stres a bojovať proti úzkosti, je to dokonalý prírodný domáci liek na to. Dá sa použiť s difuzérom aj lokálne.

Bavkový olej na vlasy

Bavkový olej na vlasy je veľmi účinný. Je ideálny na ošetrenie suchých vlasov a musí sa predtým zriediť v nosnom oleji, ako je jojobový olej, a jemne vmasírovať do vlasov. Nechajte pôsobiť 20 minút a potom opláchnite veľkým množstvom vlažnej vody. Týmto získame:

 • Zvlhčujú a vyživujú vlasy.
 • Posilnenie vlasov a zníženie vypadávania vlasov.
 • Proti lupinám prirodzené.
 • Zlepšite vzhľad rozštiepené končeky.

Vavrínový olej na uvoľnenie

Bajkový olej na kŕčové žily

Používanie tohto oleja na pokožku nielen pomôže udržať ju čistú a hydratovanú, je tiež ideálny na liečbu kŕčových žíl. Vavrínový olej na kŕčové žily je účinný vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam, ktoré pomôžu znížiť zápal, zlepšiť krvný obeh a výrazne znížiť bolesť, ktorú spôsobujú.

Môže sa používať samostatne, ale môžete si vyrobiť aj zmes rozmarínového a vavrínového oleja na kŕčové žily, s naozaj dobrými výsledkami.

Výroba mydla

Ak máte radi svet remeselných mydiel, môžete použiť vavrínový esenciálny olej na výrobu vlastných mydiel s nádychom a arómou . Jeho antiseptické vlastnosti sú ideálne na čistenie tela. Môžete si vyrobiť mydlo s použitým olejom a pridať pár kvapiek tohto oleja a tým posilniť jeho liečivé vlastnosti aj čistenie.

Ako vyrobiť domáci vavrínový olej

Bay oil sa vyrába parnou destiláciou, túto techniku je možné vykonať aj doma, ale je potrebná špeciálna súprava na destiláciu a určité znalosti . Ale vavrínový olej si môžete vyrobiť maceráciou veľmi ľahko a rýchlo. Nebude mať rovnakú čistotu ani koncentráciu, ale môžeme ho použiť na zlepšenie a hydratáciu pokožky a tiež na dochutenie jedla.

Tu dávam video, kde vám povedia, ako na to:

⛔Kontraindikácie a preventívne opatrenia, ktoré treba vziať do úvahy

Tento olej je bezpečný, ale mal by sa používať opatrne. Má vysoký obsah eugenolu a vysoké dávky môžu byť toxické. Z tohto dôvodu je dôležité dodržiavať návod na použitie.

Na overenie, či nie ste alergický na tento produkt, sa odporúča kvapnúť si kvapku na ruku a nechať pôsobiť niekoľko hodín, ak ste nezaznamenali žiadnu zvláštnu reakciu nemali by ste si robiť starosti .

Malé deti, tehotné a dojčiace ženy by mali byť pri používaní opatrní. Najprv si prečítajte príbalový leták a v prípade pochybností spýtajte sa svojho lekára.

Neprehĺtajte, ani neaplikujte na oči alebo sliznice.

☝Kde kúpiť vavrínový olej za najlepšiu cenu?

Fyzické predajne tohto typu ropy sú vzácne a kvôli nedostatku konkurencie sú ceny o niečo drahšie. Zvyčajne nakupujem online internet, kvôli rôznorodosti značiek a veľkostí, rýchlosti a predovšetkým pre jeho lacnejšiu cenu Aj keď vavrín môžeme rozmnožiť aj jednoduchým rezom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: