D I Y

20 úžasných spôsobov opätovného použitia sklenených fliaš vo vašej záhrade

20 úžasných spôsobov opätovného použitia sklenených fliaš vo vašej záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jednou z najväčších výhod záhrady je, že môžete nájsť mnoho spôsobov, ako znova využiť veci, ktoré by ste inak mohli vyhodiť. Dobrým príkladom je sklenená fľaša. Sklenené fľaše môžete v záhrade znova použiť mnohými spôsobmi.

opätovne použiť sklenené fľaše

Sklenené fľaše sa samozrejme dajú recyklovať v príslušnom kontajneri, niekedy dokonca vrátiť do obchodu. Ale bez ohľadu na to, ako recyklujeme sklenené fľaše, procesy spojené s recykláciou vyžadujú energiu, vodu a ďalšie zdroje.

Zvážte dopravné prostriedky potrebné na ich spracovanie. A schopnosť triediť a spracovávať materiály. Pred odoslaním sklenených fliaš na recykláciu zvážte, ako ich doma znova použiť. Toto môže byť najudržateľnejšia a najekologickejšia možnosť.

Čo je dôležitejšie, opätovným používaním sklenených fliaš im len nedáte nový život. Môže tiež znížiť množstvo nových materiálov, ktoré musíte kúpiť, aby ste vytvorili alebo ozdobili novú časť záhrady.

Aj sklenené fľaše môžu byť krásne. Budete ohromení nádhernými štruktúrami a predmetmi, ktoré dokážete vytvoriť s týmto „odpadovým“ produktom.

1.- POUŽÍVAJTE FĽAŠE NA OKRAJE CESTY

Jedným z najjednoduchších spôsobov použitia sklenených fliaš v záhradnom dizajne je nastavenie hraníc cesty. Môžete použiť množstvo rôznych fliaš na vytvorenie rôznych efektov na označenie konca oblasti výsadby a začiatku cesty.

opätovné použitie sklenených fliaš na lemovanie záhrad

Na vytvorenie tohto efektu by ste mali urobiť:

  • Označte umiestnenie nového okraja.
  • Vykopte úzky výkop dostatočne hlboký, aby fľaša vyčnievala do požadovanej výšky.
  • Umiestnite fľašu (s nasadeným uzáverom, aby ste zabránili úniku slimákov alebo chrobákov) do výkopu.
  • Vyplňte a uhlaďte pôdu okolo nového okraja vytvoreného na spevnenie nového okraja.

urobte okraje záhrady so sklenenými fľašami

2. - VYROBTE RUSTIKÁLNE ČRENÁČE SO SKLENENÝMI FĽAŠAMI

Vyššie kvetináče alebo terasy môžete pripraviť pomocou sklenených fliaš. Ak to chcete urobiť, stačí ich naskladať a vytvoriť tak pivničný efekt. Aby ste ich udržali pevne, môžete medzi hrdlá vždy nasypať zeminu. fľašu týmto spôsobom poskytne väčšiu stabilitu.Ďalšou možnosťou je vyplniť medzery medzi fľašami m altou, najmä ak máme fľaše nepravidelné.

kvetináč na sklenené fľaše

3.- SKLENENÉ FĽAŠE NA STENY ADOBE

Sklenené fľaše môžu byť tiež pridané na steny nepálenej steny alebo na výrobu domčeka z nepáleného dreva, a tak pôsobiť dekoratívne alebo nám dokonca vpustiť viac svetla. Steny z klasov alebo nepálených tehál možno použiť na označenie hraníc pozemku, na ohraničenie rôznych záhradných zón alebo na obklopenie záhradného záhona alebo inej pestovateľskej plochy.

nepálená stena so sklenenými fľašami

4.- VYTVORTE SI VERTIKÁLNU ZÁHRADU ZO SKLENENÝCH FĽAŠ

Ak odrežeme dno sklenených fliaš, môžeme ľahko pripraviť vertikálnu záhradu, ktorú umiestnime na steny našej terasy alebo verandy, kde môžeme pestovať veľa rastlín, ktoré nepotrebujú nadmerné zakorenenie rozvoj, ako je to môže byť výsadba petržlenu alebo výsadba nejaké sukulenty.Najlepšie na tom je, že pre nich nebudeme musieť pripravovať drenáž.

vertikálne záhradné sklenené fľaše

5.- SAMOZAVLAHANIE SKLENENÝMI FĽAŠAMI

Veľmi zaujímavým spôsobom využitia sklenených fliaš je automatické polievanie našich rastlín, na to použijeme sklenené fľaše, na ktoré nasadíme vrchnák alebo korok, s ktorým prišli, neskôr vyrobíme otvor do veka alebo korku, aby voda postupne padala. Hrdlo fľaše zakopeme, keď ju naplníme vodou niekoľko centimetrov od rastliny.

kvapková závlaha so sklenenými fľašami

Voda bude postupne stekať a poskytne vašim izbovým alebo vonkajším rastlinám stály prísun vody, čo je ideálne na polievanie na dovolenke alebo v prípade, že sa im nemôžeme venovať dlhšiu dobu.

6.- SKLENENÉ FĽAŠE NA VÝROBU SKLENÍKU

Hoci používanie sklenených fliaš na výrobu skleníka nie je najlacnejšia a najrýchlejšia možnosť, môžeme použiť sklenené fľaše na vytvorenie vnútorného pestovateľského priestoru, kde teploty a slnečné svetlo pomôžu lepšie rozvíjať naše rastliny.

skleník so sklenenými fľašami

Máme pre vás článok s 15 nápadmi na výrobu domáceho skleníka, ktorý sa vám bude určite tiež hodiť, alebo aj domáceho skleníka od záhradníka Toniho, ktorý zvládneme za menej ako dva dni konštrukčná sieť.

8.- POSTAVTE GERMINÁTOR NA SKLENENÉ FĽAŠE

Konštrukcia, ktorú si môžeme vytvoriť pre našu záhradu, je klíčiaci box, do ktorého umiestnime naše dobre chránené záhony tak, aby sa vyvíjali pri optimálnej teplote, aj keď vonku sneží naše novovyklíčené semená. naďalej prosperovať vďaka svojej kvalite a komfortnému prostrediu, v ktorom sa budú nachádzať.Necháme vám článok s krok za krokom.

skleník zo sklenenej fľaše

9.- POSTAVTE SI VONKAJŠÍ BAR ALEBO PULT

Čo tak použiť sklenené fľaše na vytvorenie základne baru na terase alebo vonkajšej kuchynskej linky? Táto technika môže byť ekonomickým a ekologickým spôsobom, ako získať vonkajší priestor, o akom ste vždy snívali.

Fľaše môžete umiestniť do mažiara, vložiť ich do klasov alebo nepálených nepálených klasov alebo veci zjednodušiť ako v príklade nižšie.

bar na sklenenú fľašu

10.- PODKLAD NA SKLENENÉ FĽAŠE DO RÚRY NA DREVO

Keď už hovoríme o vonkajších kuchyniach, sklenené fľaše môžete znova použiť na naplnenie základne vonkajšej rúry.

Výroba pece na drevo drasticky zvýši počet jedál, ktoré môžete variť vonku. Z domácich produktov si môžete pripraviť napríklad pizzu. Sklenené fľaše sa používajú najmä pre svoje izolačné vlastnosti obklopené pieskom a týmto spôsobom je oveľa lepšie udržiavať teplo našej rúry.

sklenené fľaše do pece na drevo

11.- VYROBIŤ KÁVOVÝ STOL Z OPAKOVATEĽNÝCH SKLENENÝCH FĽAŠ

Tohto génia sme nemohli nezaradiť do nášho zoznamu, nepotrebujete vedieť veľa o DIY, aby ste mohli vyrobiť tento konferenčný stolík so sklenenými fľašami. Aby sme to urobili, musíme urobiť malé otvory pomocou skladačky na kuse dreva a vytvoriť tak vrch nášho stola. Sklenené fľaše podporia tento stôl náhodným umiestnením na dosku.Prekvapíte všetkých svojich hostí.

konferenčný stolík so sklenenými fľašami

konferenčný stolík so sklenenými fľašami

12.- LAMPIÓNA VÍJA SO SKLENENÝMI FĽAŠAMI

Zaujímavým dizajnom pre naše terasy alebo oddychové zóny v našej záhrade je pripraviť rozprávkové lampáše alebo tiež nazývané svetielka, aby sme našim nočným stretnutiam dodali atraktívnejší a intímnejší nádych.

svetelný lampáš so sklenenými fľašami

Veľmi jednoduchý nápad, ktorý však prekvapí každého, do našich sklenených fliaš zavedieme reťaz svetiel alebo dokonca led svetiel nabitých slnečnou energiou cez deň, aby v noci svietili , Nie je potrebné nikde zapájať ani pripájať.

13.- SKLENENÉ FĽAŠE AKO SVIERKY

Jedným z najrozšírenejších spôsobov opätovného použitia sklenených fliaš je ich použitie ako svietnikov, aj tak to radi uvádzame na zoznam, pretože je to skutočne spôsob opätovného použitia sklenených fliaš, ktorý sa nám veľmi páči a dodáva našim terasám veľmi rustikálny nádych, sú ideálne pre naše sviečky, ktoré môžeme vyrobiť, aj keď začneme včeláriť s vlastným včelím voskom.

lustre zo sklenených fliaš

14.- KRMÍTKO PRE VTÁKY SO SKLENENÝMI FĽAŠAMI

Sklenené fľaše sa dajú použiť aj na pomoc zveri v našej záhrade. Napríklad by mohlo byť zaujímavé vyrobiť kŕmidlo pre vtáky so sklenenou fľašou. To by bol len jeden príklad z množstva nápadov, ktoré možno nájsť na výrobu kŕmidiel pre vtáky so sklenenými fľašami.

kŕmidlo pre vtáky zo sklenenej fľaše

15.- NAPOJOVAČKA SO SKLENENÝMI FĽAŠAMI PRE VTÁKY

Rovnako ako poskytujeme nejaké extra krmivo pre vtáky, ktoré sa rozhodnú navštíviť našu záhradu, môžeme im poskytnúť trochu vody na dlhé horúce letné dni. Veľmi jednoduchá možnosť na výrobu, aby našim okrídleným priateľom v záhrade nič nechýbalo. Necháme vám článok s krok za krokom.

napájačka so sklenenými fľašami

16.- VYTVORTE PLOT ZO SKLENENÝCH FĽAŠ

Na blogu o zelených nápadoch sme už v inom článku videli, ako si vyrobiť jednoduchý, ale dekoratívny plot z PVC na terasu alebo záhradu, ak však máme veľké množstvo fliaš, môžeme ich použiť aj na výrobu plot, ktorý nám poskytne súkromie alebo jednoducho oddelí časti našej záhrady alebo sadu.

Na to urobíme v základni každej sklenenej fľaše dieru, aby sme ich potom mohli spojiť kovovými tyčami, môžeme jej dať ten najoriginálnejší tvar, aký si dokážeme pohrať farby a tvary fľaše .

plot so sklenenými fľašami

plot so sklenenými fľašami

17.- MINI SKLENÍKY PRE RASTLINY

Odrezaním dna väčších sklenených fliaš môžete zvážiť ich použitie ako samostatné mini skleníky na ochranu jednotlivých rastlín alebo malých rastlín vo vašej záhrade, najmä pred slimákmi a jesennými a zimnými teplotami.

Malé zvončeky ako tieto by mohli byť užitočné napríklad na ochranu rastlín pred myšami skoro na jar.Sklenené kupoly zostanú na svojom mieste efektívnejšie ako mini skleníky z plastových fliaš (najmä vo veterných podmienkach).

mini skleník so sklenenými fľašami

18.- SVIEČKOVÉ LAMPIÓNY S PLASTOVÝMI FĽAŠAMI

Fantastický nápad, ako ozvláštniť vašu záhradu, môžeme umiestniť do strategických oblastí alebo do oblastí, kde chceme dať nádych nočnej mágie, tieto neuveriteľné sklenené fľaše na sviečky, ktoré budú ozdobou neuveriteľným spôsobom.

záhradný svietnik so sklenenými fľašami

Necháme vám video, aby ste videli, ako vyrobiť tieto svietniky krok za krokom.

19.- POSTAVTE ZVONKY ZO SKLENENÝCH FĽAŠ

Sklenené fľaše možno tiež znova použiť na vytvorenie rôznych dizajnov zvončekov alebo tiež známych ako anjelské volania. Veterná zvonkohra môže byť skvelým doplnkom k prirodzenej zvukovej scenérii vašej záhrady. Nezabúdajte, že záhrada by mala potešiť všetky zmysly, nielen pôsobiť vizuálne.

anjel voľačo so sklenenými fľašami

20.- ROZBITÉ SKLO NA VÝROBU DEKORATÍVNEHO SKLA ŠTRK

Neuveriteľným nápadom pre našu záhradu alebo dekoratívne plochy je pripraviť dekoratívny štrk na dekoratívne záhony s našimi sklenenými fľašami. Na tento účel je ideálne mať veľké množstvo fliaš rôznych tvarov a farieb, aby sme dodali našej dekorácii krajší nádych a aby sme mohli vytvoriť tento sklenený štrk simulujúci ten, ktorý vytvára more prirodzene.

Tento sklenený štrk môžeme v našej záhrade použiť mnohými spôsobmi, od malých mozaikových chodníkov, na spevnených plochách alebo oveľa lepšie ako dekoráciu pre naše rastliny. Ako vidíte, aj rozbité sklo môže byť užitočné na ozdobenie našej záhrady.

rozbitý sklenený štrk

Keďže vidíte neuveriteľné zelené nápady, ktoré sa dajú použiť na opätovné použitie predmetov, ktoré by sme inak vyhodili, bezpochyby so sklenenými fľašami môžeme získať skvelé dekorácie v našom sade alebo záhrade, dúfame, že článok bol pre vás užitočný a podeľte sa oň so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, neváhajte nám zanechať komentár so svojimi skúsenosťami alebo s novými nápadmi na opätovné využitie sklenených fliaš doma alebo na záhrade.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: