D I Y

Ako vyrobiť bazén s paletami krok za krokom

Ako vyrobiť bazén s paletami krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Bazén s paletami? Áno, vynaliezavosť mnohých ľudí rozvíjať kreatívne, funkčné projekty a predovšetkým to, čo dokážeme urobiť sami, je neuveriteľná.

Nemec Torben Jung zdieľal na svojich sociálnych sieťach projekt, ako urobiť bazén s paletami krok za krokom, bazén s veľkým objemom. Na to spotreboval len asi 10 paliet a minimálnu investíciu 70 € na zvyšok materiálov.

PALETOVÝ BAZÉN: MATERIÁLY

Hoci mnohé materiály pre náš bazén s paletami sa dajú znovu použiť z vecí, ktoré máte doma, tu je zoznam materiálov, ktoré boli použité na prípravu tohto bazéna. Niektoré materiály môžete nahradiť vecami, ktoré máte, alebo napríklad trstinu môžete ignorovať, pretože je len dekoratívna.

  • 10 paleta EUR .
  • Vodoodolný plast
  • Nastaviteľné popruhy .
  • Doska na vrchol.
  • Role z rákosia alebo bambusu.

BAZÉN S PALETAMI KROK ZA KROKOM

Prvou a ideálnou vecou pred výrobou bazéna s paletami je nájsť čo najrovnejšiu plochu na jeho umiestnenie. Neskôr roztiahneme plachtu, aby sme bazén nepoškodili a chránili ho pred koreňmi alebo kameňmi na zemi.

Tých 10 paliet umiestnime tak, aby sme vytvorili kruh, pre udržanie konštrukcie a jej väčšiu stabilitu môžeme použiť nastaviteľné uzatváracie popruhy. V prípade, že to nemáme alebo nemôžeme urobiť, môžeme palety spojiť doskami alebo závesmi.

paletový bazén

bazény s paletami

Aby náš bazén nepraskol alebo neprepichol niektorú zo strán a predišlo možnému poškodeniu, môžeme po celom obvode predĺžiť plstenú plachtu. Okrem toho môžeme medzi spoje paliet vložiť staré uteráky alebo plachty, aby sme presne zabránili rozbitiu nášho plátna. To nie je problém, pretože na konci sezóny ich môžeme znova získať a uložiť na ďalšiu sezónu.

Nepremokavú plachtu predĺžime po celom obvode paletového bazéna, pre ľahké umiestnenie môžeme použiť pásku a predĺženie dokonale dokončiť. Toto môže byť tá najpracnejšia práca, ale bez pochýb, ak ju robíme dobre, bazén si užijeme lepšie.

Ako vyrobiť bazén s paletami: tip pro

Pre tých, ktorí sú šikovnejší alebo uprednostňujú peknú povrchovú úpravu, môžu pripraviť vonkajší rám, ktorý poskytne väčšiu bezpečnosť, pomôže nám tiež spevniť a držať plátno. Môžeme použiť niekoľko starých dosiek na prípravu obvodu obrubníka a rákosovým pletivom obklopiť palety, aby sme ich skryli.

A budeme mať pripravený náš paletový bazén. Videli ste, ako na to krok za krokom a nie je to vôbec ťažké, chce to len trochu zručnosti, fantázie, trpezlivosti a iniciatívy. Ak vám zostane materiál, môžete deťom vyrobiť jeden z domčekov z paliet.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a povzbudia k realizácii tohto projektu. Neváhajte a navštívte náš blog, aby ste boli informovaní o všetkých novinkách.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: