Životné prostredie

Mladí ľudia vyrábajú prvé batérie s aloe vera, ktoré nekontaminujú

Mladí ľudia vyrábajú prvé batérie s aloe vera, ktoré nekontaminujú
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Každý rok sa vyrobia a vyhodia milióny batérií, ktoré končia na skládkach kontaminujúcich našu pôdu a naše rieky. Inšpirovaní touto ekologickou katastrofou sa niektorí mladí ľudia rozhodli staviť na iné typy batérií alebo batérií, ktoré by neznečisťuje naše okolie. Po rokoch práce práve predstavili prvé batérie s aloe vera, ktoré neznečisťujú a skutočne majú životnosť porovnateľnú s konvenčnými.

batérie s aloe vera

V indickom štáte Rajasthan je prvá várka ekologicky šetrných batérií vyvíjanýa bez poškodenia životného prostredia. Aloe Ecell sa podarilo nahradiť štandardnú chémiu batérií a látky škodlivé pre životné prostredie elektrolytmi z rastliny aloe vera.

Tieto batérie nie sú škodlivé pre životné prostredie. Spoločnosť navyše trvá na tom, že vydržia dlhšie ako bežné batérie. Technológia použitá v tejto konkrétnej technike premieňa chemickú energiu z rastliny aloe vera na elektrinu. Nie je to prvýkrát, čo sa testy s rastlinami vyrábajúcimi elektrinu uskutočnili, no napriek tomu sa tejto mladej firme podarilo uložiť ich do malých batérií na každodenné použitie. Aloe Ecell Batérie poskytujú čistú energiu a po skončení životnosti nie sú nebezpečné pre životné prostredie tým, že ich nechávajú na skládkach.

batérie s aloe vera

A nie je to jediné použitie, ktoré poznáme z aloe vera, pretože rastlina aloe vera je známa svojimi hydratačnými vlastnosťami alebo v aplikáciách pre záhradu, ako je zakoreňovač s aloe vera alebo nám. hnojivo z aloe vera bohaté na živiny, teraz sme sa dozvedeli, že ho možno použiť ako náhradu energie.

« Aloe Ecell použil aloe vera na vývoj prvých 1,5 V AA a AAA batérií na svete, ktoré sú 100% zelené a neškodné, ktoré môžu nahradiť nebezpečné použitie konvenčných batérií, ktoré používame po stáročia. Hodinky, hračky atď. bude to stáť o 10 % lacnejšie a 1,5-krát odolnejšie“, uvádzajú na svojej oficiálnej webovej stránke.

Aloe Ecell

Tieto dve mladé ženy, podnikateľka z Lucknow a mladý muž z Rádžasthánu, použili extrakt z aloe vera a ďalšie bylinné produkty na vytvorenie „zelenej elektronickej batérie“, ktorý bol ocenený aj na španielskom inovačnom samite 2023.

Nimisha Varma z Lucknow a Naveen Suman z Bundi ( Rajasthan) úspešne dokončili projekty priamo súvisiace s ochranou krajiny. Tradičné batérie zanechávajú veľa znečistenia vo všetkých ekosystémoch. Varma dodáva: „Nakladaním s odpadom sme chceli prispieť k starostlivosti o životné prostredie. Počas nášho testovania sme zistili, že bežné batérie sú nebezpečné, a to nielen pre životné prostredie. Sú jedným z najväčších elektronických odpadov a jednou z hlavných príčin účinkov na zdravie. Vtedy sme našli riešenie zelenej energie vyvinutím batérií z aloe."

Odpadové alkalické batérie z aloe vera

V Spojených štátoch bola iniciatíva dobre prijatá. Batérie s aloe možno použiť na napájanie zariadení s nízkou, strednou a vysokou spotrebou. Technológia síce nie je patentovaná, no na konečnej cene batérie sa už pracuje. Predpokladá sa, že cena by mohla byť medzi $0,13 za jednotku porovnateľné výhody týchto batérií oproti konvenčným sú nasledovné:

  • Tešia sa uznaniu a podpore mnohých skupín obyvateľstva.
  • Sú prírodné, obnoviteľné a nepoškodzujú životné prostredie.
  • Nie sú škodlivé ani nebezpečné pre životné prostredie ani ľudí.
  • Výdrž týchto batérií s aloe vera je o 50 % dlhšia ako u bežných batérií.
  • Cena týchto batérií s aloe vera je o 10 % nižšia ako u ortuťových batérií.

Batérie s aloe vera ponúkajú farmárom možnosť diverzifikácie príjmov z produkcie. Pre Indiu by to mohlo znamenať dodatočný tok príjmov, keďže trhy ako Európa a USA sa chcú stať pravidelnými zákazníkmi produktu, na ktorý sa čaká patent.

aloe ecell aloe vera batérie

My ako spoločnosť sa musíme posunúť k rozumnejšej a obnoviteľnej spotrebe, ako je napríklad inštalácia veternej turbíny na výrobu energie za cenu telefónu v našej domácnosti. Tiež ďalší skvelý vynález, o ktorom sme diskutovali na blogu lampy, ktorá funguje s vodou 45 dní

V zelených nápadoch budeme pozorne sledovať tento skvelý vynález a inováciu, pričom vsádzame na čistejšie, udržateľnejšie a predovšetkým obnoviteľné energie, ako sú batérie s aloe vera. Zanechajte nám svoj názor v komentároch

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: