Tipy do záhrady

Liečivé bylinky a ako ich používať – šalvia, aloe a mäta

Liečivé bylinky a ako ich používať – šalvia, aloe a mäta
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Liečivé bylinky a ako ich používať

Na záhrade najradšej pestujem liečivé rastliny a liečivé bylinky. Milujem pestovanie vlastných potravín, ale pestovanie liečivých bylín je ešte úžasnejšie!

Prečo pestovať liečivé bylinky?

Jednoznačná odpoveď je:

Potom môžem mať prírodné liečivé bylinky na liečbu akýchkoľvek chorôb, ktoré moja rodina môže mať! Ale pestovanie vlastnej medicíny je pre mňa dôležité z niekoľkých ďalších dôvodov:

  • Konvenčná medicína mi zlyhala kvôli chronickým zdravotným problémom. Ale prírodná medicína mi pomohla zmierniť moje príznaky a vyriešiť základné problémy.
  • Bylinné liečivá sú drahé na nákup!
  • Mám kontrolu nad zložkami, ktoré sú súčasťou mojich bylinných prípravkov.

Ale existujú aj iné dôvody, prečo pestovať liečivé bylinky:

Jednoduché pestovanie: Mnohé z nich sa pestujú ľahko, dokonca aj pre začínajúceho záhradníka alebo niekoho, kto si myslí, že by zabil kaktus.
Krása: Milujem pohľad do záhrady, kde vidím krásne kvety zmiešané s mojou zeleninou.
Môže sa sadiť s inými rastlinami:
Nie je potrebné venovať priestor bylinkám, pretože dobre rastú s inými rastlinami, ktoré nie sú správne liečivé (ale môžete, ak vďaka tomu sa budete cítiť lepšie!) funguje pre vás najlepšie!). Kontrola škodcov: Mnohé bylinky pomáhajú odpudzovať „zlé“ ploštice a tiež poskytujú úkryt „dobrým“ plošticiam.

Môžete vidieť, aké prospešné môže byť pestovanie vlastných liečivých bylín. Ale je ľahké cítiť sa zavalený toľkými informáciami o liečivých rastlinách a ich použití.

Moja rada je, aby to bolo jednoduché. Identifikujte niektoré bežné liečivé rastliny, o ktorých si myslíte, že budú vyhovovať potrebám vašej rodiny, a začnite tam. Vyhradiť si čas na stavbu domácej lekárničky je lepšie, ako ju nerobiť vôbec!

Najlepšie liečivé byliny a ich použitie

Hoci by som do tohto zoznamu mohol pridať mnoho ďalších bylinných rastlín, toto sú moje liečivé bylinky, ktoré musím mať. Sú efektívne a všestranné a nehovoriac o tom, že sú krásne. Každý z nich si rok čo rok získal miesto v mojej záhrade.

Sage

Rád siaham medzi prsty, aby som si pošúchal hrboľaté bledozelené listy mojich rastlín šalvie. Mnohé bylinky strácajú svoju silu, keď sa ich listy počas sezóny zväčšujú. Ale u šalvie je to naopak. Čím väčšie sú listy, tým viac zosilnie chuť a vlastnosti.

Po stáročia je šalvia známa svojimi čistiacimi vlastnosťami. Vôňa čistí a čistí myseľ, ale šalvia má mnoho ďalších liečivých vlastností.

  • Pomáha telu v boji proti prechladnutiu a chrípke
  • Pomáha proti opuchom a bolestiam.
  • Pomáha bojovať proti infekciám

Šalvia je lahodná kulinárska bylina, ale aj silná liečivá bylina!

Ako sa to používa:

Šalvia je úžasná bylinka na použitie v kuchyni na jesenné a zimné jedlá. Pomáha tráveniu najťažších a najbohatších jedál chladnejšieho obdobia.

Ale je úžasný aj ako ústna voda. Pripravte si bylinkový čaj z čerstvých alebo sušených listov šalvie. Vyplachujte si ním dvakrát denne, aby vaše ústa neboli baktérie a podráždenie ďasien.

Keďže šalvia vysušuje pokožku, často sa pridáva do deodorantu, aby pomohla odvádzať pot.

Aloe vera

Aloe vera je zábavná a ľahko sa pestuje. Vždy som počúval, že aloe by malo byť umiestnené na slnečnom mieste, ale podľa mojich skúseností aloe najlepšie rastie bez priameho slnečného žiarenia. Keďže je to púštna rastlina, aloe nepotrebuje veľa vody.Táto bylina sa často spája so zmiernením spálenia od slnka, ale je vynikajúca na rôzne použitia vrátane:

  • Hydratačný
  • Upokojujúce pre pokožku
  • Zmierňuje uštipnutie hmyzom, vyrážky, ekzémy a popáleniny
  • Pomáha pri zdraví srdca

Je mnoho spôsobov, ako využiť prirodzené zdravotné benefity aloe. Je dokonca zaujímavé konzumovať aloe vera na prázdny žalúdok, aby ste získali všetky jeho výhody

Ako sa to používa:

Odrežte list zo spodnej časti rastliny a odrežte ho. Lyžičkou vyberte gél v strede listu, trochu ho opláchnite pod kohútikom a uložte do chladničky v sklenenej nádobe až na 4 týždne.

Aplikujte tento chladivý gél na akýkoľvek typ popáleniny, rezu alebo škrabnutia.

Môžete ho tiež jesť (nikdy nejedzte aloe vera vo fľašiach, pokiaľ neviete, že je vhodné na potraviny). Aloe upokojuje interiér rovnakým spôsobom ako pokožku.

Okrem toho môžeme zakoreniť odrezky rastlín s aloe vera. Ale to si vysvetlíme v inom príspevku.

Mäta

Mäta pieporná túži pokryť celú záhradu, preto jej doprajte dostatok priestoru s fyzickými hranicami, ak ju vysádzate priamo do zeme. Táto liečivá bylina je najznámejšia pre svoje priaznivé účinky na trávenie. Poskytuje však aj chladivú úľavu pri migréne a bolestiach hlavy.

Ako sa to používa:

Pite mätový čaj po ťažkom jedle na stimuláciu trávenia.

Pretože mäta dodáva energiu, je ideálna na čokoľvek, čo použijete ráno v sprche.

Pridajte mätový olej do šampónu a kondicionéru. To je skvelé pre pokožku hlavy a môže tiež stimulovať rast vlasov.

Tinktúru si môžete vyrobiť aj z lístkov čerstvej mäty. Tinktúry sú skvelé na získanie plnej liečivej sily byliny. Vhodné je užívať aj tinktúry (zvyčajne pár kvapiek pod jazyk).

V lete pridajte lístky mäty do ľadového čaju alebo limonády. Je to skvelý spôsob, ako sa osviežiť zvnútra von.

bekhendový index smerujúci nadol TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTERESTbekhendový index smerujúci nadol

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: