D I Y

Ako si vyrobiť domáci Alembic krok za krokom

Ako si vyrobiť domáci Alembic krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Dnes sa pozrieme na to, ako si vyrobiť domáci alembic, destilátor, ktorý vám umožní extrahovať všetky esencie, ktoré ako najviac a tak ďalej pripravte si nejaké oleje hodné absolútnej závisti. Alembic je ideálny na sústredenie vôní a výrobu vašich obľúbených domácich parfumov

ako si vyrobiť domáci alembic

Na vykonanie tejto úlohy uvidíte, že nepotrebujete nič viac ako veci, ktoré nájdete doma, pretože náš budúci stále domáci liehovar prakticky začína z recyklovaných prvkov, ktorým môžeme dať druhý život.

Preto ak ste nadšení pre extrakciu esencií alebo ak chcete improvizovať nové arómy a oleje, venujte zvýšenú pozornosť, pretože môžete majte doma pokoj za oveľa menej, ako si predstavujete.

Čo potrebujete na výrobu domáceho alembicu

Prvú vec, ktorú potrebujete, je dostatočne veľká nádoba na uloženie suroviny, pomocou ktorej ju chcete extrahovať. esencie, čo je spôsob, akým sa vyrábajú esenciálne oleje, takže starý hrniec ako ten, ktorý vidíte na obrázku, bude dokonalý.

Často vidíme odporúčania na montáž destilačných prístrojov do tlakových hrncov, hoci to nie je v skutočnosti potrebné. Naším cieľom je extrahovať esenciálne oleje, nie ich kondenzovať vo vnútri hrnca Jeden takýto bude na jeho dosiahnutie viac než dosť.

Je dôležité poznamenať, že materiál hrnca musí byť odolný voči oxidácii. Hliník je dobrý spoločník, hoci nám dokonale poslúži akýkoľvek model vyrobený z medi alebo s antioxidačnou kvalitou.

Na druhej strane budeme potrebovať ďalšiu nádobu dostatočne veľkú, aby sme túto esenciu zhromaždili vo forme pary a znova ju premenili na kvapalinu. Ideálne by bolo butánová fľaša alebo pivný sud.

Domáci Alembic

Preto, aby sme mali predstavu o tom, čo všetko budeme potrebovať na to, aby sme sa naučili urobiť domáci alembic, toto je malý zoznam referencií, ktoré bude pre vás skvelé vziať do úvahy:

  • Hlavný hrniec: Veľký starý hrniec.
  • Sekundárna nádoba: valec, sud alebo podobne.
  • Priechodka pre sudy.
  • 50 cm hadica, ako sú tie, ktoré sa používajú vo vodovodných kohútikoch atď.
  • Perforovaný plech, 1 meter štvorcový.
  • 2 metre plastovej rúrky.
  • 1 Klepnutím ho pripojte ku koncovej priechodke a extrahujte esenciu.
  • Závitové tyče.
  • Vŕtanie s korunkovou korunkou.

Teraz všetko, čo potrebujeme, je, aby ste mali všetok tento materiál a poďme krok za krokom formovať náš domáci alembic. Keď si pozriete video a prečítate si tieto kroky, bude to mimoriadne jednoduché a zároveň zábavné.

Ako si vyrobiť domáci alembic

Keď máme všetky materiály, začneme krok za krokom pripravovať náš domáci destilát.

Krok 1: Príprava sporáka a jeho pripojenie

Ako vidíte, pozostáva z dvoch nádob a hadice, ktorá ich spája, kde bude cirkulovať para s esenciou .Prvá časť tutoriálu, v ktorej sa dozviete, ako postaviť domácu, stále prechádza prípravou týchto nádrží

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je prevŕtať veko hrnca pomocou vŕtačky, aby ste našli priechodku v stene, ktorá bude v náboj za vypudzovanie esencií, ktoré zhromaždili paru, ktorá sa vytvára, keď ju zohrejeme.

Vnútri hrnca, musíte odrezať dierovanú kovovú platňu, aby ste ju umiestnili do polovice nádoby,, pretože týmto spôsobom budete mať spodnú priehradku na uloženie vody a nad rastlinami alebo prvkami, ktoré chcete pripraviť.

Na to budete musieť použiť 3 závitové tyče na vytvorenie nôh pre váš plech, takže to bude oveľa jednoduchšie aby ste ho uložili do jeho vnútra.

Keď budeme mať hrniec pripravený, prejdeme k zaskrutkujte objímku a skontrolujte, či je úplne pripevnená k pokrievke hrnca . Bolo by zaujímavé použiť izolačnú gumu v spojoch, aby sa predišlo netesnostiam.

domáci liehovar alembic

Krok 2: Komunikujeme a pripravíme druhý kontajner

Naším ďalším krokom je príprava druhej nádoby, tej starej butánovej fľaše alebo suda. Aby sme to dosiahli, budeme musieť vykonať operáciu podobnú hrncu, perforovanie jednej strany demižónu a umiestnenie ďalšej priechodky, ktorá bude spojovacím článkom medzi dve nádoby cez husí krk.

Potom vytvoríme ďalší otvor v opačnej časti hlavne a v najnižšej možnej oblasti, kam umiestnime ďalší priechodka a kohútik vonku. Týmto spôsobom budeme mať pripravené vstupné a výstupné otvory

A teraz, keď sa zdá, že sa naša domáca výroba stále formuje, zostáva už len pripraviť vnútro butánovej fľaše, aby umožnil vstup pary z hrnca stanú sa tekutými, ktoré vytiahneme z kohútika.

ako urobiť zátišie

Aby sme to dosiahli, uchýlime sa k plastovej tube, ktorú sme ešte nepoužili, s ktorou vytvoríme nekonečné množstvo, teda domácu chladničku, ktorá bude mať na starosti vedenie esenciedo faucetu.

Mechanizmus je veľmi jednoduchý, môžete si pomôcť viacerými závitovými tyčami, aby ste ho upevnili vo vnútri, pričom ho budete otáčať a klesať vo vnútri valca, kým sa nepripojí k káblová priechodka a jej kohútik.

Takto stále funguje domácnosť

Teraz, keď máte predstavu o tom, ako si vyrobiť domáci alembic, možno jeho zvláštny spôsob práce z domácich fotografií . Niečo naozaj jednoduché a čo môže byť nesmierne užitočné začať s esenciálnymi olejmi.

Počiatočný hrniec bude mať na starosti ukladanie vody do spodnej priehradky, ktorá vrie, potečie para, ktorá bude napustená esenciou rastlín alebo prvkov, ktoré ste umiestnili do horného plechu. Celá táto esencia bude vychádzať cez nástennú priechodku, ktorú ste umiestnili v hornej časti hrnca.

Vďaka prepojeniu medzi nádobami vytvorenému vodovodnou hadicou, ktorú ste umiestnili, para prejde do druhej nádoby a cez domácu chladničku sa z nej postupne stane tekutina Hádzanie esencie cez kohútik, ktorý ste pripojili na konci cesta.

Jednoduché, však? Možno je teraz čas pustiť sa do práce a začať stavať domáci alembic, po ktorom ste vždy túžili. Je to jednoduché a zábavné. Môžete si pomôcť kompletným videom ku ktorejkoľvek fáze jeho prípravy.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: