Životné prostredie

Čo je morská huba a vlastnosti

Čo je morská huba a vlastnosti
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Čo sú morské huby?, Vedeli by ste rýchlo odpovedať na otázku? Pre mnohých z nás sú morské huby skutočne nápadným prvkom, o ktorom však takmer nič nevieme. Majú animovaný seriál pre deti, sú zastúpené množstvom kresieb a sú spolu s hviezdami a morskými koníkami tými najzábavnejšími bytosťami na dne mora.

morská špongia

Morské huby sú nesmierne zvedavé a hoci mnohí z nás veria, že ide o druh morskej rastliny, prakticky nepohyblivý a dlho- žil , toto sú bezstavovce.

Dnes vám ukážeme všetko, čo potrebujete vedieť o týchto zvláštnych morských živočíchoch, dozviete sa od toho, čo je morská huba, až po poznávanie jej biotopu a je to feed. Môžete ísť s nami?

Čo je morská huba a čo nie

Hviezdice sú charakteristické tým, že sú to živočíchy s určitou symetriou, teda ak by sme ich rozdelili na polovicu, dostali by sme dve časti úplne rovnaké, alebo aspoň veľmi podobné. Morské huby zvyčajne nespĺňajú túto normu, okrem niektorých špecifických druhov.

Najvýraznejšou a najcharakteristickejšou časťou týchto zvierat je zloženie ich tiel, ktoré sú tvorené sériou kanálov a pórov, cez ktoré preteká voda, čo im umožňuje získať kyslík a krmivo.

Neexistujú žiadne tkanivá, všetky sú totipotentné bunky schopné podporiť regeneráciu v prípade, že stratia svoju hmotu náhodou alebo pôsobením iných zvierat, vrátane nás ľudí.A pre väčšiu zaujímavosť majú exkluzívnu bunku nazývanú choanocyt, ktorá je zodpovedná za filtrovanie vody a poskytovanie potravy

Okrem toho, v rámci celej ich rodiny a rôznych druhov morských húb, ktoré môžeme nájsť v oceáne, všetci zdieľajú oskulum, dieru umiestnenú v ich časti horná a stredná časť, cez ktorú sa voda čerpá do všetkých kútov vášho tela.

Vlastnosti morskej huby

Poďme zistiť, kde žijú morské huby

Toto malé morské zviera má ohromne zaujímavú schopnosť adaptácie, pretože jeho stav mu umožňuje prispôsobiť sa množstvu prostredí, vďaka až po jeho toxické alebo extrémy, ktoré sú.

Jednou z výhod kostra z hrotov je nízky záujem, ktorý vzbudzuje u konkurenčných predátorov, ktorí takmer neexistujú.Napadnutie a uhryznutie by znamenalo smrť mnohých iných živočíchov, takže vždy zostávajú mimo priority iných morských živočíchov.

Ich prítomnosť sa rozšírila do všetkých kútov planéty, takže nie je prekvapujúce, že ich nájdete vo väčšine morí a oceánov. Západné Stredozemné more, Karibik alebo moria Japonska sú jadrá, kde ich môžeme nájsť vo veľkom množstve.

Aj keď sa domnievame, že máme do činenia s terénnym morským druhom, morské huby sú citlivé na jeden faktor, Hovoríme o klimatických zmenách Rozdiely teplôt a samotného ekosystému veľmi sťažujú ich adaptabilitu na životné prostredie, spôsobujú tisíce zomrieť každý konečník

Pozitívnou súčasťou morských húb je ľahkosť, ktorú potrebujú žiť na morskom dne, ďaleko od ľudského konania a teda aj jeho akcie. Veľká časť z nich vďaka tomuto faktoru odoláva našej aktivite.

Čo jedia morské huby a ako sa rozmnožujú

živá morská huba

Keďže ich mechanizmus prežitia je založený na filtrácii, morské huby sa živia presne filtrátom malých organických častíc, ktoré sú suspendované vo vode .

Hoci môžu tiež vyživovať malé baktérie a planktón, ako aj symbiotické spojenie s iné jednobunkové organizmy, kde majú ľahký prístup k potrave, ktorú potrebujú. Nezabúdajme, že tieto hubky sú ideálne ako útočisko pre mnohé ryby

Pokiaľ ide o ich rozmnožovanie, morské huby majú tú zvláštnosť, že sú väčšinou hermafroditmi, čo tiež umožňuje asexuálne rozmnožovanie prostredníctvom diferenciácie svojich buniek alebo pohlavné , vyvíjajúce spermie a vajíčka, ktoré sa uvoľňujú do zahraničia.

Po oplodnení sa vytvoria malé larvy, z ktorých vyrastú nové morské huby. Aby ste to dosiahli, bude musieť prekonať 4 larválne štádiá, aby sa stal dospelými.

Ako vidíte, je to naozaj zvedavé zviera a zároveň krásne, keďže každé z nich má zvláštny tvar, ktorý ho odlišuje od ostatných. Teraz už chápeme, prečo ľudia vždy chcú obrázky morských húb.

A ty, Videli ste niekedy morskú hubu pri kúpaní alebo potápaní v mori? Alebo s morskou paradajkou?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: