Životné prostredie

Ako zakoreniť a rozmnožiť avokádo rezom

Ako zakoreniť a rozmnožiť avokádo rezom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Určite chcete mať avokádo doma zasadené v záhrade alebo v kvetináči, možno ste sa pokúšali naklíčiť semienko avokáda vo vašej kuchyni, ale nevedeli ste ako pokračovať a dá sa prinášať ovocie naozaj veľa rokov

rezanie avokáda

A má zmysel pestovať strom bez chutného ovocia? Myslíme si, že nie! Naučte sa, ako rozmnožiť avokádo z odrezkov SPRÁVNYM spôsobom a vypestujte si svoj vlastný avokádový strom raz a navždy!

RASTLIŤ AVOKÁDO Z REZKOV

Avokádo je možné rozmnožovať sadením semien, zakorenením odrezkov avokáda, vrstvením a štepením. Avokádo vyklíčené z kôstok alebo semienok nám nie vždy poskytne ovocie, závisí to trochu od odrody avokáda a výsadba avokáda nie je vždy na dosah každého, pretože sa nepredávajú v škôlkach.

Reprodukcia avokáda odrezkami je bezpečnejšia metóda, pretože množenie nového stromu z odrezkov avokáda vedie ku klonu materský strom.

Samozrejme, môžete si kúpiť stromček avokáda, ale rozmnožovanie avokáda odrezkami určite stojí menej a na začiatok je to zábavný záhradnícky zážitok. Upozorňujeme, že zakorenenie odrezkov avokáda bude stále vyžadovať určitú trpezlivosť.

Výsledný strom nemusí prinášať ovocie prvé tri až štyri roky.

rezanie avokáda

AKO REPRODUKOVAŤ AVOKÁDO KROK ZA KROKOM REZAM

Prvým krokom k rozmnoženiu avokáda z odrezkov je začiatkom jari zobrať konár z existujúceho stromu, môžeme ho zobrať niekam na prechádzku alebo poprosiť suseda, radi nám ho darujú

Ak chcete vybrať perfektnú vetvu na reprodukciu avokáda rezaním, hľadajte nový jednoročný výhonok, ktorý je jemný a listy nie sú úplne otvorené, zrezané asi 15 cm od konára v tvare skosenia alebo uhlopriečky.

Z dolnej tretiny stonky, ktorú ste odrezali, odstráňte listy a zoškrabte spodnú časť, aby ste odstránili vonkajšiu kôru až centimeter od základne. Okrem toho môžete urobiť dva priečne rezy na spodnej časti stonky. Toto sa nazýva „zranenie“ a zvýši sa tým šanca na zakorenenie avokáda

Plusom na dosiahnutie väčšieho úspechu pri rozmnožovaní avokáda rezom je použitie zakoreňovacích hormónov, môžeme použiť komerčný zakoreňovač alebo si pripraviť vlastný domáci zakoreňovač so šošovicou alebo zakoreňovačom vŕby, to ešte viac stimulujeprodukcia koreňov nášho avokáda.

reprodukovať avokádo rezom

Aby bolo naše krájanie avokáda úspešné, je nevyhnutné dobre pripraviť hrniec tam, kde ho budeme mať, na to zmiešame rovnakým dielom rašelina , humus červíka a pridáme 20 % perlit do hrnca.

Keď máme črepník alebo črepníky hotové, vložíme do črepníka rezom stonku nášho avokáda, na to zakopeme tretinu konára, ktorý sme odrezali, aby sme sa rozmnožili, stlačíme zeminu trochu pri koreni stonky a dobre ju zavlažte.

rastlinné rezanie avokáda

Ďalším faktorom úspechu je vytvoriť si do kvetináča malý skleník, do ktorého môžeme umiestniť plastovú fľašu, aby sme zlepšili vlhkosť prostredia a podporili jeho rozvoj, dokonca môžeme dať hrnec v priehľadnom plastovom vrecku na zvýšenie vlhkosti.

ako reprodukovať avokádo rezom

Aj pri zakrývaní nášho avokáda rezom je dôležité vždy sledovať zálievku a udržiavať substrát vlhký, aby sme ho cítili prstami a kontrolovali, či nevysychá.

Náš črepník alebo črepníky (môžeme vyrobiť aj viac, aby sme zvýšili svoje šance) umiestnime na teplé miesto, ktoré dostáva nepriame slnečné svetlo, najmä ak sme v lete, je to nevyhnutné pre úspech naše rezanie avokáda.

Po približne dvoch týždňoch alebo 20 dňoch môžeme skontrolovať úspešnosť nášho krájania avokáda. Najjednoduchší spôsob je, ak vidieť, že sa začali objavovať nové listy, je jemne vziať stonku a ťahať bez väčšej sily, ak si všimneme, že náš odrezok avokáda vychádza von, bude to znamenať, že začalo vytvárať korene a teraz pestujete avokádový strom z odrezku .

Náš hrniec necháme ešte asi tri týždne v rovnakých podmienkach, aby avokádo krájaním nabralo všetku silu, ktorú potrebuje, a mimochodom uvidíme, či sa bude naďalej priaznivo vyvíjať. objavte nové korene.

rastlina avokáda rezaním

Po tomto čase a blízko leta je čas presadiť naše avokádo do väčšieho kvetináča, kde sa môže rozvinúť prvý rok alebo ho priamo zasadiť do záhrady či sadu.

REZANIE RASTLINNÉHO AVOKÁDA

Vonkajšie avokádové stromy majú určité potreby, ktoré musíme vziať do úvahy pred ich výsadbou, sú to stromy, ktoré by sa mali vysádzať na slnku chránené pred silným vetrom s dobre pohnojenou a dobre priepustnou pôdou.

Musíme nechať priestor nad zemou aj na zemi, keďže je to strom, ktorý rastie veľa do výšky a koreňov, nesaďte ho v blízkosti iných stromov.

Pokiaľ ide o hnojenie a prihnojovanie, izbové avokádo odrezkami je potrebné počas prvého roka prihnojovať tekutými hnojivami každé tri týždne a vonkajšie stromy každý mesiac. Potom strom prihnojujte štyrikrát do roka a zalievajte iba vtedy, keď je pôda suchá.

Teraz, keď už viete, ako môžete rozmnožiť avokádo rezom, je čas pustiť sa do práce, nezabudnite nám zanechať komentár, ak sa vám podarilo rozmnožiť rez avokáda. môže vás tiež zaujímať, ako rozmnožovať figovník rezom alebo dokonca rozmnožovať aromatické látky, ako je rozmnožovanie petržlenu rezaním alebo pestovanie ruty rezom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: