Agroekológia

Ako reprodukovať Rútu rezaním krok za krokom

Ako reprodukovať Rútu rezaním krok za krokom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ruta je základná aromatická rastlina v našich záhradách, má mnoho použití a je liečivá. Ak uvažujete o tom, že by ste mali viac rastlín ruty, zabudnite na ich rozmnožovanie semenami, pretože klíčenie trvá dlho a rásť Najlepšie je reprodukovať rue rezaním, krok za krokom vám ukážeme, ako to urobiť jednoducho. Týmto spôsobom si môžete vychutnať výhody rue čaju.

Na výrobu týchto odrezkov je ideálny čas urobiť to na jar alebo na jeseň, vždy sa vyhýbať letnej alebo zimnej sezóne, aby to bolo oveľa efektívnejšie, v tomto prípade nepoužijeme zakorenenie, aby sa odrezky, hoci ich použitie vždy pomôže zakoreniť sa skôr.

Na reprodukciu rue budeme potrebovať rastlinu starú aspoň dva alebo tri roky, ktorá už má dobre tvarované a hrubé stonky. Z tohto dôvodu je nevyhnutné nechať rastlinu najprv vyvinúť robiť akékoľvek odrezky, ktoré chceme urobiť. Na vykonanie rezu budeme hľadať a vyberať najlepšie vyvinuté a najzdravšie vetvy rastliny. Aj keď hrúbka nie je až taká dôležitá, ak by to mali byť aspoň dvojročné konáre.

Môžeme si vybrať toľko nových rastlín, koľko chceme alebo máme v materskej rastline, a na ich rozmnoženie použijeme niekoľko veľmi jednoduchých novinových sadeníc. V tomto prípade urobíme bočný rez viac-menej na šírku stonky, ako je to znázornené na fotografii.

Na otvorenej strane, ktorú sme nechali, predstavíme naše konáre ruty a budúcich rastlín, nemusíme robiť dieru na odvodnenie na dne, ani by sme vetvu nemali zavádzať cez dno.Keď bude konár na svojom mieste, pridáme substrát, ktorým naplníme náš nový dočasný kvetináč.

Celý predchádzajúci proces budeme opakovať toľkokrát, koľkokrát budeme chcieť alebo konáre, ktoré budeme reprodukovať, pravdou je, že je to veľmi jednoduché a úspech je viac než zaručený. Urobili sme to s tromi vetvami, teraz musíme počkať.

Po približne dvoch mesiacoch budeme mať naše odrezky určite plne zakorenené, je čas ich oddeliť od materskej rastliny, preto odstrihneme koniec, ktorý nám vyčnieva z improvizovaného črepníka

A to je všetko, už máme novú rastlinu rue. Túto rastlinu môžeme umiestniť priamo tam, kam chceme, bez toho, aby sme museli odstraňovať papier, pretože je biologicky rozložiteľná, neznečisťujúca, a preto korene netrpia presadením.

Dúfame, že vás tieto zelené nápady inšpirujú a že svoje rue rastliny môžete ľahko rozmnožiť rezom bez semien a naplniť svet rastlinami!!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: