Agroekológia

Ako pripraviť záhradu s rozlohou 1 meter štvorcový

Ako pripraviť záhradu s rozlohou 1 meter štvorcový
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Nie každý má to šťastie, že má pozemok, kde si môže založiť záhradu a pestovať si zeleninu, no napriek tomu nájdeme riešenia pre tých, ktorí sú nadšení pre poľnohospodárstvo a pestovanie vlastných potravín, no nie Keďže nemáme veľa miesta, dnes sa krok za krokom zoznámime s technikou založenia záhrady na 1 m2 (záhrada štvorcových stôp).

AKÁ JE TECHNIKA ZÁHRADY S VEĽKOU 1 METER Štvorcový?

Táto technika pozostáva z maximálneho využitia priestoru, ktorý nám vyvýšená záhradná terasa poskytuje na jeden štvorcový meter, preto je dôležité, aby sme tento meter rozdelili na 9 štvorcov spravodlivejším možným spôsobom. každá nová mriežka má priestor 33×33 cm , na to a hlavne na začiatku, aby sme sa nezamotali, môžeme mriežky rozdeliť šnúrkami.

V každej z týchto mriežok budú umiestnené rôzne plodiny a čo najviac rastlín v závislosti od veľkosti, ktorú tieto rastliny nadobudnú, keď sú dospelé. Zároveň budú mriežky orientované na sever použité pre vysoké plodiny, ako sú uhorky.

A rastliny, ktoré zaberajú veľké priestory, ako sú vodné melóny, môžu zaberať dve mriežky, zatiaľ čo napríklad plodiny, ako je mrkva, môžeme umiestniť do jednej mriežky až 16 alebo 20 rastlín.

VÝHODY ZÁHRADY S VEĽKOU 1 METR ŠTVORCOVÝ

 • Ideálne pre začínajúcich záhradkárov, keďže údržba záhrady je minimálna a veľmi jednoduchá.
 • Tým, že máme toľko rôznych plodín a využívajú dobré asociácie, škodcov je menej ako v intenzívnych plodinách a monokultúrach.
 • Ak chceme mať vyvážený sad, rotácie sú zásadné a v tomto systéme je to oveľa jednoduchšie, preto musíme plodinu vždy posunúť o jednu mriežku na jednu stranu (vždy rovnakú) v každom novom sezóna.
 • Tým, že je oddelený mriežkami a plodinami, môžeme využiť priestor na maximum. Navyše v týchto sadoch zvyčajne pestujeme a vysádzame niektoré rastliny bližšie ako v bežných sadoch.
 • Mať upratané je vždy jednoduchšie organizovať, najkratšie rastliny pôjdu dopredu, zatiaľ čo vysoké dnu. Týmto spôsobom nikdy nevytvoríme tieň pre plodiny nízkej veľkosti.
 • Zavlažovanie a ošetrenie sú rýchlejšie, efektívnejšie a jednoduchšie, pretože máte všetko na jednom mieste

AKO SI VYROBIŤ ZÁHRADU S VEĽKOU 1 ŠTVORCOVÝ METR

YO. Pripravte terasu

Hoci by sme si vedeli vyrobiť terasu drevom z paliet, ak sme trochu kutil, predávajú veľmi lacné vyvýšené terasy, hoci klasická je 1× 1 meterVždy ich môžete vytvoriť dlhšie ako 2 alebo 3 metre na šírku 1 metra. Ak si ho budete vyrábať sami, môžete to urobiť s gaštanovým alebo cédrovým drevom, pretože sú odolnejšie voči hubám a baktériám, ktoré drevo rozkladajú. Ideálna hĺbka by bola 30 cm, aj keď s 25 cm by sme sa už mohli kultivovať.

II. NAINŠTALUJTE POSTEĽ

Výber najlepšieho miesta pre záhradnú terasu na meter štvorcový je takmer najdôležitejšia vec, musíme venovať veľkú pozornosť tomu, aby sme dostali čo najviac hodín svetla, takže aj keď sme trochu závislí od priestoru V rámci týchto obmedzení musíme vždy hľadať tú najlepšiu stránku.Ak ho položíme na trávu, ideálne je odstrániť trávu na základni alebo aspoň dať niekoľko vrstiev kartónu.

III. PRIPRAVTE SI PODKLAD

Ďalším základným kľúčom pre dobrý rozvoj našej záhrady je pripraviť jeden z najlepších substrátov, ktorý môžeme našim rastlinám poskytnúť, v tomto článku nás naučia pripravovať ho vyvážene a výživne že rastliny sú čo najproduktívnejšie, nezabúdajte, že v každom novom ročnom období musíme opäť doplniť živiny.

  • 60 % kokosové vlákno
  • 40 % humusu dážďoviek
  • 5 % perlit (voliteľné)
  • 5 % vermikulitu (voliteľné)

IV. PLODINY PRE ZÁHRADU 1 METER Štvorcový

Hoci by sme v tomto type záhrady s metrovým štvorcovým mohli pestovať naozaj takmer akúkoľvek zeleninu, vždy je vhodné pokúsiť sa zasadiť plodiny s krátkym cyklom, ktoré nie sú prehnane náročné na živiny, ale predovšetkým nie sú prehnane náročné. objemné plodiny, ako napríklad tekvica alebo vodné melóny, pretože priestor v záhrade s rozlohou 1 m2 je obmedzený. Aj keď by sa dali pestovať, vyžadujú si viac miesta, ako nemáme všetci.

Okrem toho je dôležité oddeliť 9 mriežok ako línií záhrady na 1m2, pričom ich rozdelíme do troch línií, do prvej dáme malé rastliny, do strednej dáme veľké rastliny a do tretieho radu umiestnime popínavé rastliny, ktoré im pripravia mriežku alebo mriežku.

Odporúčané potraviny na pestovanie týmto systémom sú: (Zaujímavé je aj zmiešanie s jednoročnými kvetmi)

 • Malé rastliny: reďkovka, repa, reďkovka, jahody, cesnak, mrkva, cibuľa (možnosť výsevu cibule bez semien ), špenát, cvikla a šalát .
 • Vysoké rastliny: pór, kapusta, brokolica, karfiol, baklažán, paprika. Švajčiarsky mangold, fazuľa.
 • Popínavé rastliny: paradajka, uhorka, zelená fazuľka, hrášok.

Tento spôsob šetrenia miesta je kompatibilný s inými, ako je sadenie jahôd v tubusoch alebo visutá záhrada v okne, čo sme už vysvetlili v Green Ideas.

Určite by sa dalo zasadiť oveľa viac plodín, ale nechávame to na vás, aby ste experimentovali a povedali nám o tom, dúfame, že vám tieto zelené nápady pomôžu a inšpirujú vás pre lepší svet.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: